Mavi-Banner

Gönderen Konu: hsv 2 pozitif  (Okunma sayısı 1314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
hsv 2 pozitif
« : Haziran 04, 2016, 04:32:21 ÖS »
arkadaşlar bugun test sonuçlarımı aldom hsv 2 pozitif çıktı :(

soluğu hemen bir cildiye doktunda aldım dr konuştuk kendisine herhangi bir belirti yaşamadığımdan bahsettim ama sonucun pozitif olduğunu anlattım çapraz realksiyon olablir test sonucu yanlış olabilir dedi ama herhangi bir doğrulama testide önermedi bana öylece eve yolladı. sonra testimi prof olan bir doktara götürdüm kanımda hsv 2 olduğunu antibiyotik yazdı gönderdi

sizin görüşleriniz nelerdir test test sonucu hatalı olabilir mi bu testin doğrulaması var mı ?

teşekkürler
Sadece Huzur

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
Ynt: hsv 2 pozitif
« Yanıtla #1 : Haziran 05, 2016, 01:19:26 ÖS »
yok mu bana yardımcı olabilecek bir arkadaş iki dr ikisininde söylemleri farklı ne yapacağımı şaşırdım
Sadece Huzur

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Haziran 05, 2016, 02:59:46 ÖS »
Hsv 2 var diye antibiyotik yazmak?! Bilemedim onu ben. Amaç neydi. Virüse antibiyotik etki edemez ki. Herpes simplex virüsü bu.

Hsv2 sende varsa yapacak pek bir şey yok. Uçuk hastalığı bu, dudakta çıkan uçuklar (o tip 1 dünyadaki insanların %80 inde var) cinsel bölgelerde çıkıyor (tip 2 bu, %20 falan sıklığı). Korunmaya daha dikkat edeceksin başkasına bulaştırmamak için. Kondom her zaman şart. Bu genital uçuklar çıkarsa patlak verirse iyileşene kadar kondomla dahi cinsel ilişki yapmayacaksın o dönemde aşırı bulaşıcı oluyor. Bazı kişilerde vücut direnci düşmedikçe hiç uçuk çıkmayabiliyor da, virüs ömür boyu uykuda saklanıyor.

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #3 : Haziran 05, 2016, 09:30:42 ÖS »
bende herhangi bir belirti vermedi yani penisimde veya çevresinde siğil falan çıkmadı ama bu bulaştırmayacağım anlamına gelmiyor o zaman eğer var ise her türlü bulaşır bana serolojik teknikle kan testi yapıldı sanırım bu test yöntemind eyalancı poZitiflik olabiliyormuş ben WB yaptırayım en iyisi eğer öyle bir şey var ise hemen tedaviye başlayayım. Dediğin gibi antibiyotik ile bu iş çözülmez sonuçda virüs
Sadece Huzur

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Haziran 05, 2016, 10:45:38 ÖS »
Virütik bir hastalığa genelde antibiyotik vermezler @Mavera haklısın. Belki kandaki diğer değerlerden dolayı vermiştir ya da virüsün vücut direncini düşürmemesi için önlem olarak da veren doktorlara şahit oldum.  :)
There's a light guiding my way.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Haziran 06, 2016, 07:48:52 ÖÖ »
Hsv konusunda bilgilerin eksik biraz internetten oku istersen, siğil yapmaz uçuk yapar
Yani kızarıklık, kaşıntı, acıma, içi su dolu minik minik kabarcıklar-dudağında çıkan gibi
Siğili hpv yapar:büyük büyük et beni gibi, ağrısız, büyüyen, karnıbahar gibi pütür pütür et parçaları. Kadınlarda rahim ağzı kanseri yapan da hpv dir. Tehlikelidir.
Hsv daha çok gıcık, çirkin, rahatsız edici bir şey.

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2016, 09:35:09 ÖS »
arkadaşlar bugün enf has bir profun yanına gittim test sonucuma baktı beni muane etti ve böyle bir şeyin olmadığını söyledi ben ebv ve cmv geçirdiğim için bazen testlerde çapraz reaksiyon oluyor ve test sonuçlarını etkliyor dedi bu değerin hiç önemi yok dedi önemli olan klinik muane sende olsa 9 ayda illaki çıkardı dedi böyle yani

sizinlede paylaşmak istedim
Sadece Huzur

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Haziran 09, 2016, 07:23:44 ÖÖ »
Çok yaşlı bir enfeksiyon uzmanımız vardı eski hastanemde, anti hcvsi yüksek pozitif bir hastaya ne güzel işte bağışıklığı var demişti.
İnşallah aynı dönemden mezun değillerdir senin drla :p

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #8 : Haziran 09, 2016, 07:07:13 ÖS »
ben başla bir doktara daha gideyim en iyisi hayır anlamadığım test pozitif hoca sen de yok diyor anlamadım gitti en iyisi bunun pcr sini yaptıayım ben yanılma olmasmış o testte
Sadece Huzur

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Haziran 10, 2016, 07:47:52 ÖÖ »
Ya merak ettiğim bir şey var
Gerçekten hsv2 pozitifse napıcaksınki?
Yani yapacak pek bir şey yok-uçuk çıkarsa dra gidersin krem alırsın uçuklar iyileşene kadar seks yapmazsın normalde de hep korunursun artık.
Negatifse korunmadan ilişkilere devam mı edeceksin? Hehehe bişey olmuyormuş bahele diye?
Sana ders olsun bence
Korun!