Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kulak arkası şişmesi  (Okunma sayısı 1655 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Evhamman

• Ziyaretçi
Kulak arkası şişmesi
« : Haziran 02, 2016, 08:55:39 ÖS »
İlişkiden 9 ay sonra Eylül 2015'te hiv duo negatif geldi. Ama ben sevgili doktorlarımız emin olsun diye ilişkiden 12 ay 25 Ocak 2016'da sağlık ocağında bir test daha oldum o da negatif. Fakat 1.5 hafta önce sağ kulağımın arkası şişti. Bende kulak burun boğaza gittim. Doktor büyük ihtimal enfeksiyon dedi. Antibiyotik ve krem verdi. Ama benim güzel fobik beynimin fobik lobunda ampuller yanmaya başladı yine. Acaba mı diye? Bu süre arasında başka hiçbir ilişki yaşamadım. Bu hafta geçmezse tekrar gel dedi. Bu arada haftaya salı 2 hafta olacak. Hala hafif şişlik var. Sürelerime güvenmeme söz konusu değil ama paylaşmak istedim. Sizi kızdırmakta istemiyorum. Hepinize tahammülerinizden ötürü teşekkür ederim.

DİPNOT : Değerli site yöneticileri yeni yaptırım yasasından yargılanmak istemiyorum. Eğer kızacaksanız konuyu açmayın :)

HerseyRisk

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Kulak arkası şişmesi
« Yanıtla #1 : Haziran 02, 2016, 09:08:35 ÖS »
benimde 1 yillik negim vardi yeni supheli durumumdada 26 gumbo negatifim var 72 gun oldu 90. gunu bekliyorum elimde yara cikti gecmiyo 1 haftadir ayagimdada var aynisindan doktora gitmedim 90 gun dokunca elisaya gidecegim insallah bu sefer son olur hemen henen  1.5  senedir fobiyle yasiyorum bitmiyida bitse yeni durum oluyor hayatim boyunca bu boylemi olacak eskiden cahillik ne guzeldi aklima bile gelmiyodu simdi en ufak burnum aksa hiv geliyor aklima :(

Evhamman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 02, 2016, 09:12:05 ÖS »
Aynı durumdayım bende. Süreler yeterli aile hekimi hastanedeki doktor ve laboratuvar test yeterli diyor. Belli bir süre inanıyorum sonra böyle şeyler oluyor kafa gidiyor hemen.

HerseyRisk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 02, 2016, 09:20:03 ÖS »
ayni ya 3 ay dolacak sonra 6 - 12 ye gidecek sonra yeniden bir durum olunca tamam 1 sene daha gitti ama bu sefer ben 90 gunde kapatacagim pozda ciksa zaten kapanackta neg cikarsa gene psikiatriye gidecem artik yapamiyorum

Evhamman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 02, 2016, 09:38:07 ÖS »
Benim yolda psikiyatri yönünde gidiyor. Bir an önce şu fobiden kurtuluruz inşallah. 

HerseyRisk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 02, 2016, 09:59:41 ÖS »
senin yapacak biseyde kalmamis 1 yillik negatifin var baska durumda yok bence direkt psikiatriye git

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #6 : Haziran 02, 2016, 11:03:14 ÖS »
Cinsel yollan bulaşan bir çok hastalığın belirtileri Hiv belirtileri hemen hemen aynı bende bir çok kes hiv testi yaptırdım hepatitleri yaptırdım hepsi negatif EBV yi araştırırken belirtileri okudum birebir aynısının yaşadım Lenf bezi şişmesi Dalak büyümesi Lökosit artışı gittim Ebv testi yaptırdım pozitif çıktı CYbH testleri atlamayalım
Sadece Huzur

Evhamman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 02, 2016, 11:27:09 ÖS »
Cinsel yollan bulaşan bir çok hastalığın belirtileri Hiv belirtileri hemen hemen aynı bende bir çok kes hiv testi yaptırdım hepatitleri yaptırdım hepsi negatif EBV yi araştırırken belirtileri okudum birebir aynısının yaşadım Lenf bezi şişmesi Dalak büyümesi Lökosit artışı gittim Ebv testi yaptırdım pozitif çıktı CYbH testleri atlamayalım
Hastanede ebv testi mi olacağım diyeceğim nasıl olacak?

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #8 : Haziran 02, 2016, 11:32:32 ÖS »
Hastanede ebv testi mi olacağım diyeceğim nasıl olacak?

Enfeksiyon uzmanına gidip şüpgeli bir cinsel ilişki yaşadığını ve tüm testleri yapmak istediğini söyleyeceksin

tek bir hastalığa takılıp kalma hepsini yaptır kardeşim
Sadece Huzur

Evhamman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 02, 2016, 11:42:02 ÖS »
En bilinenleri yaptırdım zaten sifiliz hepatitler bel soğukluğu klamidya üreaplasma mycoplasma herpes hpv sadece ebv yaptırmadım ya da başka ne varsa

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #10 : Haziran 03, 2016, 12:10:55 ÖÖ »
En bilinenleri yaptırdım zaten sifiliz hepatitler bel soğukluğu klamidya üreaplasma mycoplasma herpes hpv sadece ebv yaptırmadım ya da başka ne varsa

tamam o zaman EBV (öpücük hastalığı) testi dersin yapar

sakın internette araştırma şimdi kanser yapar falan yazıyor onun tribine girersin

Bazı bünyelerde tedaviye gerek kalmadan bağışıklık kazanıp atlatabiliyorsun ama bazende antibiotik tedavisi öneriliyor

ebv ıgg ve ebv ıgm testi yapar sana eğer poz çıkarsa sakın korkma çok ciddi bir durum yok

ıgg poz çıkarsa bu hastalığı geçirmişsin
ıgm poz çıkarsa geçiriyorsun demektir

ama her iki poz durumundada korkacak bir durum yok

Sadece Huzur

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #11 : Haziran 03, 2016, 12:13:47 ÖÖ »
İlişkiden 9 ay sonra Eylül 2015'te hiv duo negatif geldi. Ama ben sevgili doktorlarımız emin olsun diye ilişkiden 12 ay 25 Ocak 2016'da sağlık ocağında bir test daha oldum o da negatif. Fakat 1.5 hafta önce sağ kulağımın arkası şişti. Bende kulak burun boğaza gittim. Doktor büyük ihtimal enfeksiyon dedi. Antibiyotik ve krem verdi. Ama benim güzel fobik beynimin fobik lobunda ampuller yanmaya başladı yine. Acaba mı diye? Bu süre arasında başka hiçbir ilişki yaşamadım. Bu hafta geçmezse tekrar gel dedi. Bu arada haftaya salı 2 hafta olacak. Hala hafif şişlik var. Sürelerime güvenmeme söz konusu değil ama paylaşmak istedim. Sizi kızdırmakta istemiyorum. Hepinize tahammülerinizden ötürü teşekkür ederim.

DİPNOT : Değerli site yöneticileri yeni yaptırım yasasından yargılanmak istemiyorum. Eğer kızacaksanız konuyu açmayın :)

dipnotun  dikkatimden  kaçmadı ama  kısa süreliğine   ;D
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Evhamman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Haziran 03, 2016, 12:22:33 ÖÖ »
Anlayışın için teşekkürler normalde açmayacaktım ama doktor enfeksiyon dedi bende kafa gitti. Tekrar teşekkür ederim.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Haziran 03, 2016, 07:18:41 ÖÖ »
Enfeksiyon ne demek
Mikrop kapmışsın demek
Hiv negatif olmanız önrünüz boyunca başka bir mikrop size dokunmayacak hiç hasta olmayacaksınız demek değil ki!
Hasta olacaksınız
Çok hasta da olacaksınız
Ateşiniz çıkacak, lenfleriniz şişecek, boğazınız acıyacak, ishal olacaksınız
Hepsinde hivi mi düşüneceksiniz?

Size bir sır vereyim
Bak îyi dinleyin
Hiv tanısı belirtilerle konmuyor
Test ile konuyor
Ve testler çok hassas, zamanında olduysanız güvenebilirsiniz
Bu kadar
Lütfen bundan sonra hep korunun! Her zaman!

Kerem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Haziran 03, 2016, 07:36:14 ÖÖ »
Bu arkadaş fobik değil.
Sadece gündem yaratmaya çalışan bir şımarık.