Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv'in koruyucusu keşfedildi  (Okunma sayısı 831 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Hiv'in koruyucusu keşfedildi
« : Mart 30, 2017, 05:37:11 ÖS »
https://medicalxpress.com/news/2017-03-method-fingerprint-hiv.html

Bence güzel ve önemli bir haber bu. Hivi koruyan kalkanı glycoproteinin parmak izini  yeni geliştirdikleri  metodla bulmuşlar. Bununla birlikte saklanan rezervuarları da tespit edebilecekler hatta bu yöntem diğer bir çok hastalığa da çare olabilirmiş.

Kullanıcı teşekkür etti: yanlızadam, olumlu, simurg, zirzop40, günlük, Batman

olumlu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Hiv'in koruyucusu keşfedildi
« Yanıtla #1 : Mart 30, 2017, 06:40:19 ÖS »
Süper bi haber! Her geçen gün daha güçlü geliyor bilim insanları :) Daha önce paylaştığın haberde de rezervuar hücrelerin tespiti ile ilgiliydi di mi @Matland? Bu iki keşif birbirinden yararlanabilir mi?

soruisaretleri

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 30, 2017, 08:10:54 ÖS »
Merhabalar @Matland

Sevgili kardesim, İngiltere de RİVER diye bir calisma vardi. Ne oldu o calismaya ben ondan cok umitliydim.

Saygilarimla

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mart 30, 2017, 10:34:16 ÖS »
Bahsedilen çalışmaların güvenilirliği ve sağlamlığı test edilmek zorunda arkadaşlar. Dolayısıyla uzun yıllar alıyor sonuca ulaşmak. Gerçi artık o kadar çok gelişme oluyor ki teknoloji sayesinde bu uzun yılların süresi kısaldı. Ben haberler gözüme çarptıkça paylaşıyorum. River son hali nedir bilemiyorum ama herhangi bir şey yayınladıklarını duyarsam paylaşırım. Bütün bu çalışmalar birbirlerinden öğrenen çalışmalar. Birinin keşfini öteki çalışmasında kullanıyor. Bu şekilde bilim ilerliyor. Bakalım ne olacak

Kullanıcı teşekkür etti: günlük

soruisaretleri

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mart 31, 2017, 01:24:03 ÖÖ »
Merhabalar @Matland

River calismasi cok umitlilerdi. Bildigim kadariyla bir kisi uzerinde denemisleri adamda Hiv virusunu bulamamislardi. Umarim inşallah o tam ve kesin tedavi olur. Benimde umitlenme sebebim; Mesela bir cok haberde daha calismaya gecmeden somut bir sey olmadan haber yaparlardi ama river oyle degildi. Pat diye acikladilar. Adamda virus bulunamlamistir. 5 yilla sonuclari aciklayacagiz seklinde bir haberdi. Umarim umarim kesin tedavi odur.   

Arkadaslar bu arada Herkesin Kandili kutlarim. Yuce Rabbim Her zaman Cd4 tavan rna lar negatif yapsin. Bir omur oyle devam etsin.

Saygilarimla

Kullanıcı teşekkür etti: yanlızadam, samurai

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #5 : Mart 31, 2017, 08:18:16 ÖÖ »
Merhabalar @Matland

River calismasi cok umitlilerdi. Bildigim kadariyla bir kisi uzerinde denemisleri adamda Hiv virusunu bulamamislardi. Umarim inşallah o tam ve kesin tedavi olur. Benimde umitlenme sebebim; Mesela bir cok haberde daha calismaya gecmeden somut bir sey olmadan haber yaparlardi ama river oyle degildi. Pat diye acikladilar. Adamda virus bulunamlamistir. 5 yilla sonuclari aciklayacagiz seklinde bir haberdi. Umarim umarim kesin tedavi odur.   

Arkadaslar bu arada Herkesin Kandili kutlarim. Yuce Rabbim Her zaman Cd4 tavan rna lar negatif yapsin. Bir omur oyle devam etsin.

Saygilarimla

Amin kardeşim seninde kandilin mübarek olsun.   @soruisaretleri

günlük

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 31, 2017, 07:00:07 ÖS »
İnşallah en kısa sürede çıkar

yanlızadam

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 02, 2017, 11:01:27 ÖS »
Çok güzel gelişmeler bunlar Arkadaşlar. İnşallah kısa sürede '' Hiv'in kesin tedavisi bulundu'' haberini de duyarız. Ben inanıyorum.

soruisaretleri

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Nisan 03, 2017, 12:06:05 ÖÖ »
Merhabalar,

River calismasinin sonucu 2018 yilinda aciklanacakmis. Umarim olacak olacvaak. Cok saglam calismalar  var. Bunlarin illaki birisi pat diye piyasaya cikar. Ama İnsallah amerikali bir bilim adami bulmaz. Orada birde FDA filan sureci var. :-)