Mavi-Banner

Gönderen Konu: Test Sonuclarım Yeterlimi lütfen yardım  (Okunma sayısı 1533 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HerseyRisk

• Yeni Üye
  • *
Test Sonuclarım Yeterlimi lütfen yardım
« : Mayıs 31, 2016, 01:42:40 ÖS »
HIV p24 ANTIJEN NEG 0.00
HIV ½ ANTIKOR NEG 0.07
Test ELFA yontemi ile calisilmistir.
Test sonucu yorumlanirken bulas riski, hikaye ve muhtemel bulastan sonra gecen sure dikkate alinmalidir.

26. Gün sonrası ankarada düzen labda yaptırdığım test sonuçları, testi yaptırdığım gün konuştuğum doktor bu testin %97 doğru sonuç verdiğini ama yinede 3 ay sonra tekrar yaptırmamı söyledi, benim riskim düşük dedim belirtide yok zaten %97 bana yeter tekrar test yaptırmak istemiyorum dedim hayır 3 ay sonra tekrar yaptır dedi kafamı karıştırdı şimdi bu testi boşumı yaptırdım? sonuç negatif gelsede bu sonuç beni teskin etmedi hiç çünkü ısrarla 3 ay sonra tekrar yaptırmamı söyledi hala korkuyorum :S lütfen yardımcı olun dostlar

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Test Sonuclarım Yeterlimi lütfen yardım
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2016, 02:39:53 ÖS »
Ne testi yaptırdın ki?26.günde combo ya da vidastır.teste güvenebilirsin.önlem amaclı belirli bir süre sonra test tekrarı istenir.ne olur ne olmaz diye.Korkulacak bir durum yok.

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2016, 10:02:46 ÖS »
yapılan testte sonuçlar ayrı ayrı yazıldığından , combo test olduğu anlaşılıyor zaten.vidas olsaydı tek sonuç verirdi.
gelelim süre olayına , vidasta süre 14, comboda ise 28. gün ve sonrasıdır.
sen aceleci davranıp 2 gün erken yaptırmışsın.bu bir şey farkerder mi? tabiki cevap hayır.
yani testin gayet yeterli.fakat ne yapıyoruz, her ihtimal bizm için çok değerli olduğundan 90. günde elisa ile teyit edip konuyu tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz,ve 20 liraya 1 kutu prezebalon(prezarvatife çocukken taktığımız lakap) alıp birdaha böyle stres yaşamıyoruz:) haydi geçmiş olsun,birşeyin yok
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 01, 2016, 07:34:19 ÖÖ »
@tween düzeltme, durum tam tersi combo testte antijen ve antikor beraber bakılır tek sonuç yazılır. Adı üstüne kombo yani kombine, beraber. Duo ultra ise ayrı ayrı bakar iki farklı sonuç verir adı üstüne duo ikili iki tane yani.

Olduğun test çok yüksek oranda doğrudur ben yerinde olsam rahat olurdum. 3 ay dolunca ücretsiz anti hiv elisa olabilirsin en eski yöntem olarak bazı doktorlar bunu bilîr başkasını sallamaz. Sen 90 dolunca MUTLAKA hepatitlere baktırmalısın zaten e o sırada ücretsiz anti hiv elisa da yaptırabilirsin. Aile hekiminde ücretsiz yaptır! Hivin değişme ihtimali pek yok. Ama sonucunu her drun yüzüne çarpıp tasdik alabilirsin.

Ne yaparsan yap en önemlîsi Bundan sonra da HER ZAMAN KONDOM KULLAN!

HerseyRisk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 01, 2016, 10:30:35 ÖÖ »
Teşekkürler Adminim, Allah sizden razı olsun, sigortam yok gss borcumda var o yüzden hastaneye gidemiyorum ama aynı 3 ay dolunca aynı labda elisa testi istiycem.

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 01, 2016, 01:02:23 ÖS »
@HerseyRisk benimde gss borcum vardı test ücreti 27 küsür Tl idi.

HerseyRisk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 01, 2016, 09:45:27 ÖS »
ben artik dayanamiyorum rutalarima girmeye basladi gene yarin 72. gun olacak 3 ay sarmi 72dede kesin olur heralde sabahtan gideyimi? kasinti basladi kollarimda sol elimim ustu kasindi kasindi yara oldu kurumuyor hala kasiniyor birde sag ayagimim ustunde aynisi var :(

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Haziran 02, 2016, 07:22:11 ÖÖ »
ben artik dayanamiyorum rutalarima girmeye basladi gene yarin 72. gun olacak 3 ay sarmi 72dede kesin olur heralde sabahtan gideyimi? kasinti basladi kollarimda sol elimim ustu kasindi kasindi yara oldu kurumuyor hala kasiniyor birde sag ayagimim ustunde aynisi var :(

Stresten kurdeşen döküyosun ya bravo
Neyse ben çok seviniyorum bu haline, inşallah ders olur bir daha hiç korunmadan ilişki yaşamazsın. Bu sayede asla hiv pozitif olmazsın.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #8 : Haziran 02, 2016, 10:43:09 ÖÖ »
test süren  yeterli  boşu  boşuna  paranı  ziyan  etme,  sen stressten  kurdeşen döküyorsun  bizler  bizzat bu  virüs ile  yaşıyoruz  BİRAZ empati  yap,

Ayrıca takibimdesin  ona  göre, testleri  süreleri  bırakında  azcık  biraz  sohbet  etmeyi  deneyin bizlerle,  o zaman  bütün bu  korkularınız  endişeleriniz  gidecek  yahu  bizde  insanız  hatta  daha  sağlıklı  daha  planlı   insanlarınız.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

HerseyRisk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 02, 2016, 11:26:04 ÖÖ »
yok kardesim sarimsak suruyorum iki gundur biraz kurur gibi oldu bugun sabah baktim iyilesme var vazgectim teste gitmekten bakalim bisey olmaz olursada olur ne yapiyim :) olacakla olecegin onune gecilmezki ozelden pm atiyorum kardesim konusuruz.