Mavi-Banner

Gönderen Konu: Steroid+hiv  (Okunma sayısı 1817 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Braveheart

• Yeni Üye
  • *
Steroid+hiv
« : Mart 16, 2017, 10:06:52 ÖÖ »
Merhabalar steroid kullanımının hiv+ etkileri hakkında tecrübe sahibi arkadaş varsa bilgilerini paylaşırsa çok mutlu olurum.

Kullanıcı teşekkür etti: mimar

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Steroid+hiv
« Yanıtla #1 : Mart 16, 2017, 10:35:19 ÖÖ »
İlaçlarla etkileşebileceği için çok bulaşmamak lazım.

Kullanıcı teşekkür etti: Braveheart, es-er

zirzop40

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 16, 2017, 02:29:09 ÖS »
selam arkadaşım ben steroid kullanıyorum testo proboionat ve boldenon gayet iyi sonuçlar aldım vücut geliştirme yapıyorum oldukçada araştırma yaptım bu konuda. Özellikle Amerikada yapılan araştırmalar ve sonuçlar oldukça iyi. stribild kullanıyorum. yapılan araştırmalar steroidlerle hiv ilaçları arasında bir etkileşim göstermiyor hatta tam tersi hiv yüzünden kas kaybı ve kilo kaybı olan kişilerin düzenli olarak kulanmasının faydalı olduğu bile sonuçlarda yer alıyor. Bu konuyla ilgili baya inceledim ve okudum. Rna negatif CD4 lerim 480...dikkat etmen gereken karaciğer enzimlerin. Bu konudada zaten her 3 ayda bir kontrolden geçiyoruz ve o sırada karaciğere bakılıyor benim herhangi bir sorunum olmadı.
Rna 16900 CD 580 Aralık 2016
Rna Negatif CD 480 Ocak 2017
Rna Negatif CD 511 Nisan 2017

Kullanıcı teşekkür etti: mimar, Braveheart

Braveheart

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 16, 2017, 03:55:10 ÖS »
Teşekkür ederim cevaplar için..

mimar

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 17, 2017, 07:33:02 ÖS »
selam arkadaşım ben steroid kullanıyorum testo proboionat ve boldenon gayet iyi sonuçlar aldım vücut geliştirme yapıyorum oldukçada araştırma yaptım bu konuda. Özellikle Amerikada yapılan araştırmalar ve sonuçlar oldukça iyi. stribild kullanıyorum. yapılan araştırmalar steroidlerle hiv ilaçları arasında bir etkileşim göstermiyor hatta tam tersi hiv yüzünden kas kaybı ve kilo kaybı olan kişilerin düzenli olarak kulanmasının faydalı olduğu bile sonuçlarda yer alıyor. Bu konuyla ilgili baya inceledim ve okudum. Rna negatif CD4 lerim 480...dikkat etmen gereken karaciğer enzimlerin. Bu konudada zaten her 3 ayda bir kontrolden geçiyoruz ve o sırada karaciğere bakılıyor benim herhangi bir sorunum olmadı.

selam arkadaşlar bende forumu uzun zamandan beri takip ediyordum . 28 aralık 2016 da  hiv tansıı aldım ocakdaki ilk test sonuclarımda cd4 380  cıkmıstı  viral yükümü bilmiyordum .doktorum hivent ve tivicay verdi ve 2 aydır ılacları kullanıyorum. tanı aldıgımda hiçbir semptomum yoktu .şans eseri saç ekımıne  gıttıgımde buldum. ilk aylar yıkılmıştım hiv le ilgili herhangı bırbılgı sahıbı olmadıgımıcın ölüceğimi düşünmüştüm.ve bu hastalık artık kronik ve ölümcül değil bu en güzel haber bence. sanırım herkes  o kötü zamanları yaşamıstır forumdakı herkese burdan cok teşekkur ederım o kötü zamanlarda birçok bilgi sahıbı oldum sayenızde. zirzop bende senın gibivucut gelıstırme  yapıyorum profosyonel  yapıyordum yakında  yarışmaya  giricektim fitnessmodel  düzeyinde  fakat bu hastalıgı bulunca  bırdaha  yapamam dıyee dusundum sporu  bırakmıstım su anda tekrar basladım antremanlara  sadece  whey protın ve glutamıne  alıyorum.hiv hastaları uzerınde klinik araştırmalara göre glutamıne  ve whey proteın tozu karaciğeri yormuyor. cd4lerı  azda olsa yukseltıyor .tanı almadan önce growth hormonu ve steroıd kullaıyordum  3 aylık kürler yapıyorudum 4 yılboyunca steroıd kullanmıslıgım var ultrason kan tahlıllerı  herseyı  checkup yaptım alllaha şükür hersey  ıyı cıktı . şimdi bende senın gıbı araştrma  yaptım amerıkada ozellıkle forumlara gırdım üye oldum ilk hiv ınanlarından nelson  vergel var  35 yıldır  hivle yasıyor kimya muhendısı kendısı oun forumuna uye oldum ırtıbata gectım steroıd hormon hakkında kıtap yazmıs steroıdler viral yuku ve cd4lerı degıstırmemıs sadece bazı oral steroıdler karaciğer enzımlerı haıfıf  arttırmıs.daha  bırcokbılgı ve link atabılırım  bu konu hakkında hiv pozıtıf olanlara bellı dozajlarada onerıyorlar. bende  testesteron propıonate  kullanıcam ama  deca ve testesteron enanthe kürü cok ıyımıs hiv pozıtıflere bu  ındırdıgım kıtapta kılınık arastırma sonucları  ve kürlerı  ne kadar dozajda yapabılcegımız yazıyor. ben  yan etkı gorurmuyum dıyee  yınede  endişelenıyordum her nekadar araştırma sonucları  unıverstıre  hastahanelerı sonucları  olsada  sen steroıd kullanmıssın  ne dozajda kullandın ve rna  viral  ve cd4  degısıklıgı yaşamadın dimi ?? mantıklı dozajlarada abartmadan kullanılırsa  vucuda  yan etkı degıl yararı olucagını dusunuyorum  bu arada steroıdler hivden dolayı  kılo kaybı yasayan hastalara anabolıc treaphy  olarak verılıyormus  ve yagsız kas kutlesı arttırıyor lipodistrofı yı engeelıyor hiv zaman ıcersıınde  erkeklık hormonu  azaltıyor testeteronla  cınsel hayatın duzene gırıyor  kemık yogunlugunu arttırıyor artıları  bu  tabıkı dozajlar haftalık  maxımum 300mg isteyen arkadaslaralinklerı atabılırım ve nelson vergelın yazdıgı  kıtabı  atabılırım lınkını  hıv pozıtıf nasıl anabolıc teraphy yapar nasıl  antreman yapmalı nasıl beslenmelı  tum bılgıler mevcut.deneyımlerımızı paylasabılırız herkese teşekkürler

Kullanıcı teşekkür etti: zirzop40

ghpa

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 17, 2017, 09:45:07 ÖS »
karaciğerden ziyade böbrekleri piç ediyor diye biliyorum ben.
@mimar saç ekimin yapıldı mı peki + olduğun söylendikten sonra?

Kullanıcı teşekkür etti: Braveheart

mimar

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 18, 2017, 10:38:40 ÖÖ »
karaciğerden ziyade böbrekleri piç ediyor diye biliyorum ben.
@mimar saç ekimin yapıldı mı peki + olduğun söylendikten sonra?

ben  steroidi övmüş gibi olmiyim fakat sporcuların kullandığı dozajlar yarışmaya  gidicekler olan yüksek dozajda ki kuzenlerım  var 15 yıl boyunca her hafta testesteron vuruyorlar sağlıklılar dedım bunlar yasıyorsa bız bu hiv ılaclarıyla hayli hayli yasarız   :D böbrekler ıcın  ben günde  5ltsu ıcıyorum mesela artı  yaptıgımız spor sayesınde  toksınlerı  atabılıyoruz steroıdler karacıger ve bobrege yuklenır dogrudur  fakat enjekte olan steroıdler okadar yuklenmıyor . 8 haftagıbı sürelerde küçük dozajlarda yapılabılır ama abartmadan  ve  mantıklı sekılde ozaman saglıklı  yan etkı yapmadan  vucuda kas katarak  tamamlayabılınır. ben 35 yıldır hiv pozıf olan birinin  yazılarını  kıtaplarını forumunu okuyorum kendısı  semınerlere katılan ünlü biri  kiniksel olarak cevapllanmıs  herşeyi  ve olabılıcek  dozajlar yazılmıs http://www.nelsonvergel.com/ bu linki inceleyebılrısnız 58 yasında  hiv pozıtıf ve vücutlu saglıklı ilgili olan arkadaslar okuyabılırler

saç  ekimini yapmadılar gönderdiler şerefsizler .önce benden kan aldılar bende bekledım  baya oldu dedım 1saat  oldu neoldu yapmıyckmıyız  derken baska hastaneye  yollamıslar.eliza yapmıslar orda  saç çekımı yapılcak  yerde benı  toparladılar  odaya  koydular  yüzüme   soyledıler  enfeksıyon var kanınızada  saç ekımı yapamıycaz  dedıler  hiv virüsü var dedıler veyıkıldım  orda  agladım tıtredım yıkıldım çöktüm resmen  o gunu  anlatamam  ama westernblot sonucu  gelmeden  soyledıler oda yanlışdı. kız arkdasım, kardesım ve nişanlısı  yanımdaydı  onlarda  öğrendi  ordakı  hemşireler  aralarında konusup  kız arkadasıma kardesıme  bakmıslar dedıkodu yapmışlar  ben odadayken yanı  ordakı herkes  ogrendı  cok kotu  durumdu neysekı baska sehırde yasıyorum  ayrıca  saclarım vardı  sadece  yanlara çok az ektiricektim herkes ektırme gerek yok  dıyordu :) iyikide ektirmeye  gitmşim  ve bulmuşum  hiv oldugumu :)
« Son Düzenleme: Mart 18, 2017, 10:44:36 ÖÖ Gönderen: mimar »

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 18, 2017, 12:39:13 ÖS »
vucudun hormon dengesiyle oynamak hic onerilmiyor. disaridan saglikli, kasli gorunebilirler ama icerde zarar verebilir.

sac ekimi icin gittigin yer tam bir okuz ciftligiymis, 2017 yilinda bu kadar zircahil , is bilmez ve insanliktan yoksun, hemde saglik sektorunde nasil biraraya gelmis hayret.  evet en azindan erken tani almana vesile olmus diyerek,olumlu bakmak en guzeli.

Kullanıcı teşekkür etti: mimar, Braveheart

Bugyy

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 18, 2017, 02:59:50 ÖS »
Uzun zamandir arastirdigim.ama bir turlu cesaret edemegim konu. Gorunce sevindim.biraz daha iyimser oldum konu hakkinda. Ancak ilac etkilesimlerine.baktigimda testesteron ile stribild in potansiyel.etkilesim.olabilcegini görüyorum.. Bu da korkutuyor tabi. Tam.anlamiyla kullanim.dozlarini araliklarini vs bilsek belkii daha rahat olurz.

mimar

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 19, 2017, 11:19:20 ÖÖ »
vucudun hormon dengesiyle oynamak hic onerilmiyor. disaridan saglikli, kasli gorunebilirler ama icerde zarar verebilir.

sac ekimi icin gittigin yer tam bir okuz ciftligiymis, 2017 yilinda bu kadar zircahil , is bilmez ve insanliktan yoksun, hemde saglik sektorunde nasil biraraya gelmis hayret.  evet en azindan erken tani almana vesile olmus diyerek,olumlu bakmak en guzeli.

aynen katılıyorum ülkemizde satılan  aftermarket underground dediğimiz steroidleri birçok fitness hocaları pazarlıyor ve çok büyük bir pazar var bilinçsizce yüksek  dozajlar kullandırıp vücudu yıpratıyorlar.bende  steroid kullandım biliçsizce ve  türkiyede  bulunun steroıdlerın coğu % 80 i sahte  steroid tek çaredeğil bu sporda iyibeslenme protein ağırlıklı güzel  antreman düzenli uyku  uzun zamanda 5 yıl kadr sürede nature güzel kaslı vücuda  sahip olabiliriz sadece whey protein ve glutamine kullanarak ve kalıcı  kas kütlesi olur  steroidlerde yalancı kütle oluyor iyi beslenmezsen steroid  su tutar ve sanırsın  ki kütle aldım steroidi bırakırsan  ve beslemene  dikkat etmezsen bu kütleyi kaybedersın steroidde yakaladıgımız  formu  herzaman tutamayız  bunu bilmek lazım yani definasyonlu parçalı vücudu onun ıcın sureklı testesteron vuruyorlar artı  growth hormonu yuksek dozajlar buda sağlıklı değil bende bu yollardan geçtim kullandım yan etkigörmedm 4yılboyunca fakat steroidi bıraktıgımda iformum düştü. demek istediğim biliçli iyi beslenme  uyku  iyiantreman  disiplinli  yparak  senede  8 hafta gibi ideal  az dozajlarda steroid yaparak  vücudu desteklerız ve yıpratmamıs oluruz o sporcuların  nasıl  yüksek dzajda vurduklarını bılıyorum bu araştırmamda  hiv pozıtıf insanların hangi ılacları  hangi dozajda kullanabılceklerı yazıyor sunuda soylıyım  eczane  malı almak lazım sahte  cok ılac var mesela ben eczaneden sustanon prımobolan var  bızım eczanemızde nişanlım ukraynalı  ukraynadada testeesteron propınate  ve  deca  nandrolone var  yanı orjınal  kullanmakta onemlı ben turkıyede sporcuların sattıgı ılacları almam  acıkcası güvenemem ıcınde ne oldugu bellı  değil ayrıca  ıkıncı  meslegımde fitness kocluk yineden soyluyorum lütfen bilinçsizce kullanmayın  birazdan  ekleriatıcam ingilizce  nelsen  vergelin  yazdığı kitap ve onun hivpozıtıflere ait merkezi var spor  ve kalıtelı  yaşam için derneğide var okuyun yapıcak olan olursada  bilinçlice yapsın sporcular çok yuksek  dozaj öneriri yapmayın

ayrıca  evet  o saçekımı  şerefsizler öyleyaptılar  bu hastalığın tek kötü yanı  insanların bilinçsiz  olması  bilmemesi bu yüzden hastalığımızı  gizliyoruz  bizim ınsanımız ne yediğiini bilebilmiyor bizim rahatsızlıgımızı nasıl bilsin valla babama söyledm o  ne  dedi etkılenmedı bile yasıycaksın demı  dedı  evet dedım  tamam gerısı onemlı degıl dedı   :D düzenli yaşam beslenme spor uyku şart dedım okadar

mimar

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mart 19, 2017, 11:35:21 ÖÖ »
Uzun zamandir arastirdigim.ama bir turlu cesaret edemegim konu. Gorunce sevindim.biraz daha iyimser oldum konu hakkinda. Ancak ilac etkilesimlerine.baktigimda testesteron ile stribild in potansiyel.etkilesim.olabilcegini görüyorum.. Bu da korkutuyor tabi. Tam.anlamiyla kullanim.dozlarini araliklarini vs bilsek belkii daha rahat olurz.

araştırmalarıma   göre hiv ilaçlarıylar  steroidler  etkileşime girmiyor araştırmalarımda  hivpozitifler üstünde  testosteron(enanthe,cypionate,propionate) ,nandrolone deconate (deca),stanozolol,oxandrolone,primobolan.toplam bu 7 steroid  denemişler ve etkılerını yazmışlar   hiv ilaçlarıyla etkileşime girmiyor diyorlar.viral yük değiştirmiyor .ama cd4 artışıda yapmamış değerler sabit kalmış kemik yogunlugu artmıs bu ınsanlarda ve  cinsellık artmıs  ve kas kütlesı artmıs hayat kalıtseı artmıs tekrarlıyorum  sporcuların  kullandıgı dozajlarda  yüksek kullanmamışlar ama  10kılo  almıslar :) tenofovir yan etkısı kemiklere.steroidlerin yan etkileri( bildiğimiz gibi oluşabılcek yan etkıler  akne  saç dökülmesi hipertansıyon depreyon) .fakat  bu yan etkılerı  azaltmak için hangi dozajda  kac hafta hangi sterıdlerle kombinasyon yapıcaksın mesela böbrekler ıcın 4-5lt su  ıcıceksın sacın dokuldu finasterıde kullanıcaksın gibi  gibi .ve kür sonrası dogal testesteronu kormuak  için pct  yapıcaksın pregynl clomid ve armidex  gibi deca karaciğer enzımını yukseltmıyor ama testesteron hafifi yukseltmıs  ama steroıd  bırakınca  enzımler  tekrar aynı değerlere gelmiş oral tablet  steroidler enzımlerı  yukseltmıs  onun ıcın hangi dozajda  kullanabılcegın yazıyor ama  oral steroıdler  karciğer toksit yapıyormus zaten tablet kullanmak  iyi değil  bu arada  telefonuna  liverpool unıversity  hiv drug intereactıon uygulma var orda 29 molekül hiv ılaclarını  hangısıyse seç ve hangi ilaçlarla etkileşim yapıp  yapmadığını öğrenebilirsin .liverpool üniversitesinin hiv pozitifilere yaptığı bir güzellik ve güzel uygulama.stribild ve testosteron bu uygulamada  haifif potensıyel olabılır diyor  dogru haklısın ama kesin söylemıyor ben hivent ve tivicayı  yaptım testosteronla etkileşime girmiyor ama zirzop arkadaşımız  stribild ve  iki farklı steroıd  kullanmıs etkılesım  olmamıs body ve fitness  yapan tüm arkadaşlar bu  başlıkta  deneyımlerını aktarsınlar lütfen 
« Son Düzenleme: Mart 19, 2017, 11:41:11 ÖÖ Gönderen: mimar »

Kullanıcı teşekkür etti: Bugyy, Braveheart

ankist

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mart 19, 2017, 02:58:28 ÖS »
Anabolic steroid (...bolan) daha önce HIV + tedavisinde kullanılmış bir müddet. Ancak yaptıkları araştırmada vücut direncini güçlendirdiği, kilo alımını sağladığı, kas gelişimini artırtığı ve bu anlamda faydalı olduğu fakat kolestrolü yükselttiği için faydanın yanında zararın da olduğunu ve zararın daha ağır bastığına karar verip vazgeçmişler.

Bahsettiğim steroid kullanıp beraberinde kolestrol dengeli bir diet uygulanırsa, yeteri kadar su içilirse zarar vereceğini düşünmüyorum. Önemli olan iyi beslenme. Steroid yaptırdım diyip hayvanca herşeyi  yememek gerek.

Steroid + protein tozu + aminoasit + vs. vs. şeklinde kullanım ise tamamen hata. Karaciğeri mahveder. Spora 6 ay ara ver tüm kaslar gider. Yarışmaya hazırlanıp derece alan arkadaşlarımdan biliyorum.

Geçici değil kalıcı mutluluk elde etmeye bak bence. Doğal protein ve (...bolan)

Doktoruna danışmadan da böyle bir şeye kalkışma. Tek sorun ilaç etkileşimi değil sonuçta.

Kullanıcı teşekkür etti: mimar

mimar

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mart 19, 2017, 03:56:22 ÖS »
Anabolic steroid (...bolan) daha önce HIV + tedavisinde kullanılmış bir müddet. Ancak yaptıkları araştırmada vücut direncini güçlendirdiği, kilo alımını sağladığı, kas gelişimini artırtığı ve bu anlamda faydalı olduğu fakat kolestrolü yükselttiği için faydanın yanında zararın da olduğunu ve zararın daha ağır bastığına karar verip vazgeçmişler.

Bahsettiğim steroid kullanıp beraberinde kolestrol dengeli bir diet uygulanırsa, yeteri kadar su içilirse zarar vereceğini düşünmüyorum. Önemli olan iyi beslenme. Steroid yaptırdım diyip hayvanca herşeyi  yememek gerek.

Steroid + protein tozu + aminoasit + vs. vs. şeklinde kullanım ise tamamen hata. Karaciğeri mahveder. Spora 6 ay ara ver tüm kaslar gider. Yarışmaya hazırlanıp derece alan arkadaşlarımdan biliyorum.

Geçici değil kalıcı mutluluk elde etmeye bak bence. Doğal protein ve (...bolan)

Doktoruna danışmadan da böyle bir şeye kalkışma. Tek sorun ilaç etkileşimi değil sonuçta.

yazdıklarınıza  katılıyorum en  az zararsız  steroidlerden biridir  bahsettiğiniz primobolan ve  en kalıcı  kas  kütlesi yapan anabolic steroid primobolandır . Deca  da  aynı sınıfta  en az zararsız . kesinlikle  diyet  şart  kolestrol dengeli  beslenme şart. et ürünlerini yağsız yemek lazım yanına  maydonoz , brokoli ,havuç......vs.vs yeşilliğinde  yemek lazım meyvayı da  yemek lazım ama abartmadan ve  bol su içilirse zarar  vericegini bende düşünmüyorum . evet  6 ay değil 4 ay  bırak  kaslar  gider  nankör bir spordur  o yüzden yapılıcaksa  dozajlar  abartılmamalı.  çünkü hiçbirşeyin kalıcılığı yok. bn  protein tozunuda  iki ay kullanıp bir ay ara  verıcek  sekılde  kullanılmasından  yanayım . eğer protein ağırlıklı güzel beslenırsek  kalıcı  kaslar olur zaten . senede bir kere  çıtır az dozajlı anabolic steroid yapılabılır kanaatindeyım.
« Son Düzenleme: Mart 19, 2017, 04:03:39 ÖS Gönderen: mimar »

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Mart 19, 2017, 04:57:10 ÖS »
Negatif yada pozitif steroid bence zararlı.
Kullanılmamalı.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

zirzop40

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Mart 19, 2017, 06:26:32 ÖS »
@mimar kardeşim selam ben bu kürü yaptım 8 hafta boyunca ama testo prob ve boldenon üzerine oxandrolon ve winstrol gayet başarılı sonuçlar aldım rna 0 CD 480 bende çok okudum o bahsettiğin yazıları kesinlikle tam tersi tavsiye ediyorlar. Bilgilerimizi paylaşalım. Sevgiler
Rna 16900 CD 580 Aralık 2016
Rna Negatif CD 480 Ocak 2017
Rna Negatif CD 511 Nisan 2017