Mavi-Banner

Gönderen Konu: Arkadaşlar lütfen ama lütfen yardım... Psikolojim kalmadı delirmek üzereyim.  (Okunma sayısı 3568 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

korkukorku

• Üye
  • *
Nisan ayının son günü asyalı biri ile yurtdışında şüpheli alıcı oral yaptım ve hayatım zindana döndü. Ilk olarak gelişim labda şafak beyle görüştüm. 8. Gün pcr rna negatif ve penisten alınan örnekler ile cybh negatif. 12 de tekrar gittim yine cybh yaptırdım bu sefer candida pozitif çıktı. İlaç merhem verdi. 18. Gün mavi lab ta vidas duo ultra negatif. 27. Gun tekrardan vidas duo negatif. Ayrica kandan frengi hepatitler birkaç sey daha negatif. Oral yoldan belsoguklugu ve hpv yi hala bekliyorum. Belirtiler 2 gündür yorgunluk 25 gündür koltuk altı kasık ağrısı ve faranjit nezle devam ediyor, başlarda sık idrara çıkma ve yanma ama bunlar geçti . Sigara cok içiyorum bundan da olabilir. Ama hivi aklımdan bilhassa yurtdışı olduğu icin hiv 2 ve hepatit c yi atamiyorum. Testler erken mi? Hepatit frengi vs icin ve hiv icin ne dersiniz kardesler? Psikolojim 0 hic aklımdan cikmiyor. Cumartesi izmire bile gidecem test icin uçkun lab a. Bi yardım edin ne olur. Ne olabilir bendeki bu durum? Hiv kaptığıma inanıyorum resmen. Mavi kapat dedi ama guvenemiyorum ya erkense diye. Kimseye anlatamıyorum bu konuyu resmen mahvoldum psikoloji olarak. Delirmeme ramak kaldı.

Kerem

• Ziyaretçi
Sevgili Korkukorku;
27. gün yaptırdığın test, bizim bundan sonrası için test yaptırmana gerek görmediğimiz bir test aralığı.
Bundan sonraki testlerinin hepsi negatif gelecek HIV için.

Bundan ötürü İzmir'e falan gitmeyip, psikolojik bir destek almanı öneririm. Aklından atmak zorundasın. Hayatını boşuna zindana çevirme.

Dusambeli

• Yeni Üye
  • *
testler hiv1 hiv2 ye birlikte bakiyor zaten 26. gun oldugun test yeterli degismez daha negatifsin, candida cikmasi dogal cunku candida cogu kiside var ama hem kafanin tam rahat olmasi hemde diger hastaliklarin  kontrolu icin 3. ayda elisa testi yaptir bidahada dusunme bu konuyu, negatifsin gecmis olsun.

korkukorku

• Üye
  • *
Teşekkür ederim arkadaslar desteğiniz için.  Izmir olayini da yapayım hem değişiklik olur hem baska bi laboratuar denemis olurum.  Gerçekten sapkınlık yaratiyor insansa bu şüpheler. Hepatitler için gunler doğru  mu peki 27. Gun? Ve hepatit var ise geçmiş olduğum testleri yalancı negatif çıkarma şansı var mı. Gerçi antijen olduğu için yok ama laboratuar güvenli mi ya yalnış sonuç verdi ise cihaz kalibrasyonu bozuksa? Aklimda sorular sorular. Birde 33. Gun izmir de olucam bu durumda antijen icin gec kalınmış olabilir mi ve vücut antikor uretememis? Cok tesekkurler desteğiniz icin yeniden bildigin yerimde sallanmaya kapali yerde duramamaya yalniz kalamamaya başladım. Bu yuzden sizin desteklerinize cok ihtiyacim var.

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
'' Primer HIV infeksiyonu: ( Akut HIV infeksiyonu )
HIV, vücuda alindiktan 1-6 hafta içerisinde ilk çoğalma döneminde akut infeksiyona neden olur. Bu dönemde klinik bulgular, HIV infeksiyonuna özgü değildir ve değişkendir. Semptomlar ve görülme sikliklari şu şekilde belirtilmektedir: Ateş (%96), lenf bezlerinde büyüme (lenfadenopati) (%74), farenjit (%70), deri döküntüleri (%70), kas veya eklem ağrisi (%54), ishal (%32), baş ağrisi (%32), bulanti ve kusma (%27), karaciğer ve dalak büyümesi (%14), pamukçuk (%12). Bir kisim vakada menenjit, ensefalit gibi sinir sistemi bulgularina rastlanir. Bütün bu bulgular 2-4 hafta içerisinde tedavi gerektirmeden geçer. Akut infeksiyon döneminden itibaren kişi bulaştiricidir.
3. Serokonversiyon:
Virüsün vücuda girişini takiben, % 95 vakada 6-12 hafta içerisinde HIV'e karşi antikorlar gelişir. Bu antikorlarin hastaliğin ilerlemesini engelleyici etkileri yoktur, ancak hastaliğin teşhisi açisindan önem taşirlar. Bu döneme "serokonversiyon dönemi" denmektedir. Antikorlar gelişene kadar geçen sürede, kanda virüs mevcuttur ve hasta bulaştiricidir.
4. Asemptomatik Dönem:
Serokonversiyon döneminden sonra infekte kişiler "Asemptomatik Dönem"e girerler. Bu dönemde kişilerde hiçbir belirti ve bulgu yoktur, ama bulaşticidirlar. Asemptomatik dönem 6.5-13 yil (ortalama 8-10 yil) sürer. Ancak vakalarin %20-30'u ortalama 1.5-5 yil içerisinde bir sonraki döneme geçebilmektedir. Bu süreyi etkileyen faktörler virüsün alinma yolu, hastanin yaşi ve virüsün virülansidir. Transfüzyon yolu ile alanlarda virüs yükü daha fazla olduğundan süre 6 yil olmakta, virüsü cinsel temasla alan homoseksüel erkeklerde ise bu süre 10-12 yila uzamaktadir.
Fizik muayene bu dönemde genellikle normaldir. %40-50 vakada fizik muayenede yaygin lenfadenopati saptanabilir. Lenf bezi büyümeleri HIV infeksiyonu dişinda değişik hastaliklarda da görülebilmektedir. HIV infeksiyonundan olduğunun belirlenebilmesi için lenf bezi büyümelerinin kasik dişinda en az iki ayri bölgede olmasi, büyüklüklerinin 0.5-2 cm çapinda olmasi ve 3 aydan daha uzun bir süre büyük kalmasi gerekmektedir. Klinik yönden bu dönem latent bir dönemdir. Ancak lenfatik dokularda virüs çoğalmaya devam etmekte ve CD4 hücre sayisi progresif olarak azalmaktadir.
5. Erken Semptomatik Dönem:
Hastalarda ilk kez doktora başvurmalarina neden olan belirtilerin başladiği dönemdir. Halsizlik, baş ağrisi, vücut ağirliğinin %10'undan fazla kilo kaybi, nedeni bulunamayan ateş, bir aydan daha uzun süren ve tedavi edilemeyen ishal, deride pullanmalarla seyreden bir hastalik olan seboreik dermatit, yaygin ve sik herpes virüs infeksiyonlari, ağizda mantar infeksiyonlari en sik karşilaşilan belirti ve bulgulardir..
. CD4 hücre sayimi ile beraber kandaki virüs miktarini gösteren viral yük tayininin yapilmasi ve tedavinin bu parametrelere göre planlanmasi gerekir.

6. Geç Semptomatik Dönem: ( AIDS )
Bu dönemde bağişiklik eksikliği iyice belirgin bir hale gelir, firsatçi infeksiyon veya kanserler ortaya çikabilir. Yaygin kullaniminda HIV ile ilgili tüm hastaliklar genel olarak AIDS adi ile anilmakta ise de aslinda virus vücuda alindiktan sonra geçirilen tüm dönemler HIV infeksiyonu, bunun son basamaği da AIDS dönemidir. AIDS'i belirleyen hastaliklar, bağişiklik sistemi sağlam kişilerde hastalik yapmayan ya da bazi özel durumlarda çok seyrek hastalik yapabilen, parazit, virus ve mantarlarin neden olduğu bazi infeksiyon hastaliklari ile, Kaposi sarkomu, beyin lenfomasi gibi bazi özel tür kanser hastaliklaridir.
özellikle bu dönemde firsatçi infeksiyonlarin tanisi, tedavisi ve profilaksisi (önleyici tedavisi) önem taşimaktadir.
7. İleri Evre
Gözün retina tabakasinin virüse bağli infeksiyonu olan sitomegalovirüs (CMV) retiniti görülebilir. Bu evreye gelmiş hastalarda, antiretroviral tedaviye rağmen ortalama 2 yil içerisinde yeni bir AIDS göstergesi hastaliğin ortaya çikişi engellenememektedir.

http://www.hatam.hacettepe.edu.tr/klinik.shtml''

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
simdi sen bunları da okuyup evet tüm belirtileri yasadım diyeceksin yüksek ihtimalle.süpheli ilişki sonrası yasadığını düsündüğün belirtiler herhangi bir hastalık veya virusten kaynaklı olabilir.HIV YE OZGU DEGİL. ve kendiliğinden geçiyorlar.coğu hasta erken dönem belirtilerini farketmez o hissettigin yorgunluk erken semptotik dönemde yani baya uzun bir süre gecmesi lazım.
antikor üretme olayı da elisa testi için gecerli bak orada 6 hafta ve 12 hafta var.sen pcr olmussun pcr testi antikora bakmaz direk virüse odaklı bir test.virusun RNA sına bakıyor.9-11. günden sonra sonuc kesindir. vidas duo ultra ise antijen bakan bir test onu da olmusun e daha sen ne istiyosrun ki kanında ki hem rna hem antijene bakılmıs.yok arkadasım yok NEGATİFSİN.Bizler sizi bu asamada psikoloğa yönlendirdiğimizde dalga gectiğimizi falan sanıyorsunuz galiba. Teste vereceğin para ile en kralından bir psikoloğa görün.En kötü içini dökersin rahatlarsın.İzmir'e gidip test yaptırmayı düşünmen ve bunun sana mantıklı gelmesi gercekten ciddi bir durum.Yardım almalısın.

korkukorku

• Üye
  • *
Pcr i doktor biz 8 de de yakaliyoruz deyip 8 de yaptirdi ona guvenmiyorum. 9 11 heryede bende 8.gun ve 16 saat idi. Dedigin gibi 18 ve 27 duo ultra negatif ama ya lab hatasi diye izmiri tekrar istiyorum. Belirtiler kandida olabilir ki o bunun yaninda pire. Psikolog konusuna gelince bilmeyen yalnis psikolog 1 yil demis birine ve psikolojisini iyice mahvetmis. Ama sizin desteginiz cok iyi geliyor ve tesekkurler arkadaslar. Boyle boslukta olmak hiv hepatit c adami yakiyor  cumartesi ise guvenmek istiyorum baska lab oldugu icin

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
9.gün %100 olarak alırsan pcr da 8.günde yapılan testin doğrulugu 99.8 dir.adam biz 8 günde ölcebiliyoruz dediğine göre cihazın hassasiyeti iyi demek ki.günlerin değisiklik göstermesi cihazla alakalı bir durum anlayacağın.Lab hatası olduguna nasıl karar verebildin ki.her kan örneği milyon işlemden gecirilir.sistemin nasıl işlediği hakkında bir bilgin var mı?ya da herhangi bir cihazın nasıl işediği hakkında ARKADASLARIM ALINMASINLAR AMA SÖZELCİ MİSİN? antijen antikor nedir bu testler nasıl yapılır bir fikrin var mı lab hatası diyorsun.öyle bir hata olması imkansız bebeğim.

korkukorku

• Üye
  • *
Lab hatasi dedigim kisi hatasi. Hepimiz kuluz hata yapariz. Ben yaptim bu iliski ile. Kiside bir sekilde hata yapmis olabilir. Her ihtimal insanin aklina geliyor. Bunun psikolojisi hicbirseye benzemiyor arkadaslara aileme bulastirma korkusu daha da arttiriyor. Sence ben bu yaptiklarima guvenmeli miyim? Izmirde de yaptirinca 34 . Gun son mu diyeyim. Son diyemem ama 42 antikor ve 90 eliza icin rahatlamali miyim. Birde vidastan donen yok diyorlar dogru mudur. Yoksa 27 degilde 42 de 90 da doben yok mu anlaminda midir. Tesekkurler yorumlarin icin cok iyi geliyor. Minnettarim

korkukorku

• Üye
  • *
Birde dilimde dogustan olan yariklar var iste bunlar cok korkutuyor beni. Cunku catlak ve yariklardan girebilir. Yani tam bir deri butunlugu yok..

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Kaç test olunca ikna olacaksın? Bir sayı belirle o kadar test ol. Ama belirle ama işte uy o sayıya sonra tekrar cıvıtma.
Bize sorarsan artık hiv için test olmana gerek yok.
Bilimsel yeni literatüre göre de.
Artık sadece kendini ikna etmen lazım.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Kaç test olunca ikna olacaksın? Bir sayı belirle o kadar test ol. Ama belirle ama işte uy o sayıya sonra tekrar cıvıtma.
Bize sorarsan artık hiv için test olmana gerek yok.
Bilimsel yeni literatüre göre de.
Artık sadece kendini ikna etmen lazım.

korkukorku

• Üye
  • *
Tesekkurler arkadaslar valla bu yorumlar adami rahatlatiyor. Ama bu dilimdeki yariklar icimi kemiriyor. Su anda deli gibi yorgunum ve basim donuyor isteyim. Test icin 34 . 45. Arada bir daha 90 da ve belki sonrasida bir daha olabilirim. Dilim resmen harita gibi hep yarik kendimi bildim bileli ve bu yuzdendir korkum ve tasam

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
dilinin yarık olması acık  yara olması anlamına gelmiyor.o onun yapısı.arkadasların ve ailenle cinsel bir temas kurmadığın sürece hiv bulastıramazsın.öpüsmekle aynı catal bıcagı kullanmakla tükürük yoluyla hiv bulasmaz.testlerin yanlıslığı ise yalancı pozitiflik üzerinedir aslında.yalancı negatiflik durumu  dogru zaman aralığında yapılmadığı için olur.yorgunluk belirtileri erken semptonatik dönemde rastlanır.testlerin yeterli artık kafandan atabilirsin.bundan sonra cüzdanında kondomsuz gezme.

korkukorku

• Üye
  • *
Be bu sabahta grip basladi ve kasik agrisi. Antijen ne zaman biter arkadaslar 33 uygun mu test icin. Mesela ben bu suphe yuzunden ne duzgun besleniyorum ki hic beslenemiyorum desek yeridir ve asiri sigara iciyorum. Antijen 28 de bitmis ve beslenememekten vucut antikor uretememis olur mu? 33 testi benim icin cok onemli ama aklimdaki soru aynen bu antijen bitmis ve antikor uretilememis olmasi. Cunku gripte basladi halsizlik kas agrisi kabizlik yorgunluk uyuma hissi koltuk alti yanma agri kasik agri dilde beyazlasma hepsi basladi bende. Ya besinsizlikten bunlar ya kandida dan ya da hivden. 33 dogru zaman mi?dilimdeki yarik dogustan olmayabilir belki bi durum sonrasi olustu ama ben ne zaman farkettim bilmiyorum. Yillar once idi ama oncedende boyle miydi bilmiyorum. Simdi tek soru 33 testi guvenilir mi vidas duo ultra.
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2016, 10:18:03 ÖÖ Gönderen: korkukorku »