Mavi-Banner

Gönderen Konu: Iyi haftalar  (Okunma sayısı 482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alsancak

• Yeni Üye
  • *
Iyi haftalar
« : Mayıs 30, 2016, 12:40:16 ÖS »
Arkadaslar tekrar merhaba son 2 gundur bogaz ve asiri bir burun akintim basladi normalde daha once hic boyle olmamistim buda beni bir kez daha dusundurdu.Fobikler gibi sarmak asla amacim degil supheli iliski sonrasi 17 hiv duo 35 hiv1/2+p24 antijen testleri negatif daha sonrada 5 gun once 47. gunde yine olmus oldugum hiv1/2 antikoru antijeni hepatit C negatif sanirim sonuclar ayri ayri sekilde verildigi icin buda combo ya da duo denen test oluyor herhalde bu testten 2 gun sonra bogazlar agrimaya basladi dün ise burun akintisi eklendi bugun isiminde ilk gunu aksilikler...Sonuca gelince aklimda olan supheli durum su berberdeki is gorusmesi oncesindeki olay ya da yasadigim supheli iliski sonrasi testler sizce benim bu durumumun bir baglanti alakasi olabilir mi yani tekrar test falan yaptirmam gerekiyor mu doktor bir arkadasim ile gorusmustum 2 gun once oda bakindi viral enfeksiyona benziyor diyince tabi bu sekilde durumu anlatamadim yardim ve tecrubelerinize ihtiyacim var amacim kesinlikle olmayan seyleri yansitmak degil gercekten suan kotu oldugum icin bunu yazma geregi duydum...

Sermaye

• Güvenilir Üye
  • Üye
  • *
Ynt: Iyi haftalar
« Yanıtla #1 : Mayıs 30, 2016, 02:26:24 ÖS »
Korunmasız mı oldu hocam

Alsancak

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 30, 2016, 02:33:41 ÖS »
Evet Sermaye korunmasizdi

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 30, 2016, 03:16:05 ÖS »
antijen testlerinde 21.günden sonra yapılan testler güvenilirdir.47.günde negatif almıssın.konuyu kapatabilirsin bence.son zamanlarda yeni bir grip salgını basladı.belirtiler gribe daha uygun gibi gözüküyor.

Alsancak

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 31, 2016, 02:36:06 ÖÖ »
Anladim Ruboy o zaman HIV testine ileriki sureclerde soyledigine gore gerek kalmiyor.Birde parantez bir soru 15. gunlerde antibiyotikler kullanmaya baslamistim yine faranjit oldugum icin bunlarin bu testler etkilemesi gibi bir durum soz konusu olabilir mi?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2016, 07:29:02 ÖÖ »
Keşke antibiyotik testleri etkilese
İşyeri sağlık taraması vs test isteyince
İçerdik bir hafta bir kutu en fiyakalısından antibiyotik gidip test olur negatif alırdık
Ama yemiyor testler, kandırılamıyorlar öyle

Yetişkinlerde boğaz ağrısı ve burun akıntısı öksürük %85 viral kaynaklıdır. Antibiyotiğe bile gerek olmaz kendi kendine geçer.
Ama bu virüs hiv değildir başka virüsler var insanları nezle, grip, farenjit yapan
Testlerine güven
Bundan sonra herzaman korun!!

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mayıs 31, 2016, 07:38:54 ÖÖ »
İş yerine girerken antihiv de mi istiyorlar?

Alsancak

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 31, 2016, 12:15:18 ÖS »
Mavera tesekkur ederim bende isin o boyutunu dusundum ama sonucta bir pencere donemi meselesi var diye aklima gelmisti...
 Madland benim bundan bir onceki isimde yaklasik 2 sene oncesine kadar olmustum yani sadece hiv degil hepatit vs istemislerdi ama kurumdan kuruma fark ediyor yeni isimde oyle bir uygulama ile karsilasmadim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Mayıs 31, 2016, 12:31:46 ÖS »
Kurumdan kuruma farkediyor
Çoğu yer istemiyor çok şükür