Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni tek tablet 3lü kombinasyon: Doravirine  (Okunma sayısı 1024 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Yeni tek tablet 3lü kombinasyon: Doravirine
« : Şubat 16, 2017, 07:50:01 ÖS »
http://www.mercknewsroom.com/news-release/research-and-development-news/mercks-doravirine-investigational-non-nucleoside-reverse-

Ben merck i ilk defa duydum. Ve yeni bir tek tablet rejimi geliyor sanırım. Erken 3. Evre çalışma sonuçlarını açıkladılar. Bu da seçenek sayımızı artırıyor. Özellikle kolesterol problemine yardımcı.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
Ynt: Yeni tek tablet 3lü kombinasyon: Doravirine
« Yanıtla #1 : Şubat 16, 2017, 09:13:24 ÖS »
Dostum yine dolutegravir varmı içinde.?

Bu tivicay bende eklem katılaşması yapıyor. Dr.da bekleyelim 1 2 ay diyo.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Şubat 16, 2017, 09:24:15 ÖS »

yok

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Şubat 16, 2017, 09:27:41 ÖS »
Süper yaa insallah kısa zamanda elimize ulaşırda bizde nasipleniriz.

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Şubat 17, 2017, 06:02:16 ÖÖ »
merhaba arkadaslar,

@Matland MERCK,  Isentress adli ilacin da ureticisi.

isentress cok iyi bir ilac olmasina karsilik,gunde 2 defa dozlanmasi nedeniyle sonuk kaldi.

Ama yanlis anlasilma olmus, DORAVIRINE gunde tek doz aliniyor, ama baska ilaclarla kombin edilmesi,lazim. tek basina , STRIBILD veya TRIUMEQ gibi tam tedavi secenegi degil, genelde TRUVADA (HIVENT) ile birlikte aliniyor.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Şubat 17, 2017, 07:45:11 ÖÖ »
@Orbito yazının başlığı 3lü kombinasyon ya işte. Doravirine bunlardan yeni olanı. İki tane daha maddeyi birleştirerek tek hap haline getirecekler işte. Stribild gibi.

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Şubat 17, 2017, 01:04:03 ÖS »
@Matland , evet cok guzel haber.

3lu kombinasyonda diger bilesenler farkli firmalar tarafindan uretildiginde anlasmalari cok zor oluyormus, hatta pek mumkun degil diyorlar.  ama tabi piyasaya surulecegi tarihe kadar bazi ilaclarin patenti gecerse tek hap sekline gelebilir.  2018de TENOFOVIR TDF patentleri sure asimina ugruyor mesela.

o tarihe kadar GILEAD butun satislarini STRIBILD den GENVOYA , TRUVADA dan DESCOVY...seklinde cevirecek.  boylece 10 yil daha yeni etken madde patentiyle satislarini ve fiyatlarini koruyacak.

Kullanıcı teşekkür etti: günlük

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Şubat 17, 2017, 01:22:29 ÖS »
@Matland , evet cok guzel haber.

3lu kombinasyonda diger bilesenler farkli firmalar tarafindan uretildiginde anlasmalari cok zor oluyormus, hatta pek mumkun degil diyorlar.  ama tabi piyasaya surulecegi tarihe kadar bazi ilaclarin patenti gecerse tek hap sekline gelebilir.  2018de TENOFOVIR TDF patentleri sure asimina ugruyor mesela.

o tarihe kadar GILEAD butun satislarini STRIBILD den GENVOYA , TRUVADA dan DESCOVY...seklinde cevirecek.  boylece 10 yil daha yeni etken madde patentiyle satislarini ve fiyatlarini koruyacak.

Stribild ve truvada ucuzlar o zaman belki, şu an için TDF ile idare edebilenler için iyi bu.

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Şubat 17, 2017, 11:46:45 ÖS »
http://www.mercknewsroom.com/news-release/research-and-development-news/mercks-doravirine-investigational-non-nucleoside-reverse-

Ben merck i ilk defa duydum. Ve yeni bir tek tablet rejimi geliyor sanırım. Erken 3. Evre çalışma sonuçlarını açıkladılar. Bu da seçenek sayımızı artırıyor. Özellikle kolesterol problemine yardımcı.

Kolestrol değerlerim alt üst zaten. Böyle bir ilaç harika olur. 

Green

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Şubat 18, 2017, 11:56:37 ÖÖ »

yok
@samurai  merhaba ben de Tivicay kullanıyorum eklemlerimden hareket ettikçe çıt çıt sesler geliyor. Senin de öyle mi? Doktorun ne yapmayı planlıyor? Teşekkürler

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Şubat 21, 2017, 08:40:16 ÖÖ »

yok
@samurai  merhaba ben de Tivicay kullanıyorum eklemlerimden hareket ettikçe çıt çıt sesler geliyor. Senin de öyle mi? Doktorun ne yapmayı planlıyor? Teşekkürler
@Green

Evet kardeşim aynı sorundan bende muzdaripim.
Omuzlarım kol dirseklerim dizlerim sürekli kıtlıyor. Sanırım bizde romatizma var, küçüklüğümden beri aslında var bende kitlama ama çok nadir ve normal bir sekilde idi. Bu dolutegravirin en önemli yan etkilerinden biri.

Bunu en aza indirmek istiyorsan eğer uykuna çok dikkat etmelisin, çünkü vücut her anlamda kendini sadece uykuda tamir eder. 1 hafta kadar günde en az 8-10 saat uyu düzelmeye başlicak ve hissedecksin. Ama iki üç gün uykun az ve düzensiz olsun yine tekrarlayacak..

Bir gün birileri güneş gibi doğacak ve kesin tedavi için doktorlarinizdan randevu alın diyecek.

Yaşanan gün nasıl olursa olsun, beklenen gün her zaman daha güzeldir! Çünkü geçmiş kayıplarla, gelecek umutlarla doludur!Ümitsizlikten sonra nice ümitler, karanlıklardan sonra nice güneşler var!

Birşeye inanmak inanmamaktan herzaman iyidir. Allahtan ümit asla kesilmez.
« Son Düzenleme: Şubat 21, 2017, 08:51:19 ÖÖ Gönderen: samurai »

Kullanıcı teşekkür etti: Green, leomert33

Ambasa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Şubat 21, 2017, 09:32:57 ÖÖ »
Uykumuzu dikkat edecegiz de nasıl? 3 aydır uyuyamıyorum hastalığından şikayet eden arkadaşlar halinize şükredin beynim devamli zonkluyor göz aklarim kırmızıya döndü 3 ayda bu hastalık bir insanı bu hale getirirmi ya 14 senedir hiv tedavisi gören bir tanışma konuşuyorum ben bunları yaşamadım diyor

Kullanıcı teşekkür etti: Green

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Şubat 21, 2017, 09:59:24 ÖÖ »
Uykumuzu dikkat edecegiz de nasıl? 3 aydır uyuyamıyorum hastalığından şikayet eden arkadaşlar halinize şükredin beynim devamli zonkluyor göz aklarim kırmızıya döndü 3 ayda bu hastalık bir insanı bu hale getirirmi ya 14 senedir hiv tedavisi gören bir tanışma konuşuyorum ben bunları yaşamadım diyor

@Ambasa

Sen şuan yurtdışındasin değilmi.? Tedaviye turkiyeye gelince başlayacaktin yanlış hatirlamiyorsam. Şuan hiv in vucudundaki durumunu hangi asamada olduğunu cd4 lerinin hiv rna 'nın sayısını bilmediğin için, kafandada sürekli bu sorunu düşündüğün için uyuyamaman normal. Yerinde olsam bir an önce memleketime gelir tedavime başlardım. Çünkü bu psikolojiyle normal seyretmesi gereken süreyi hızlandırırsın.. 3 ayda bu hastalık değilde içinde bulunduğun durum seni bu hale getirdi. Mümkün olan en kısa sürede geri don tedavine başla Allah'ın izniyle herşey iyi olacak.

Ambasa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Şubat 21, 2017, 12:20:19 ÖS »
İnşallah aziz dostum

Green

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Şubat 24, 2017, 11:33:49 ÖS »

yok
@Green

Evet kardeşim aynı sorundan bende muzdaripim.
Omuzlarım kol dirseklerim dizlerim sürekli kıtlıyor. Sanırım bizde romatizma var, küçüklüğümden beri aslında var bende kitlama ama çok nadir ve normal bir sekilde idi. Bu dolutegravirin en önemli yan etkilerinden biri.

Bunu en aza indirmek istiyorsan eğer uykuna çok dikkat etmelisin, çünkü vücut her anlamda kendini sadece uykuda tamir eder. 1 hafta kadar günde en az 8-10 saat uyu düzelmeye başlicak ve hissedecksin. Ama iki üç gün uykun az ve düzensiz olsun yine tekrarlayacak..

Bir gün birileri güneş gibi doğacak ve kesin tedavi için doktorlarinizdan randevu alın diyecek.

Yaşanan gün nasıl olursa olsun, beklenen gün her zaman daha güzeldir! Çünkü geçmiş kayıplarla, gelecek umutlarla doludur!Ümitsizlikten sonra nice ümitler, karanlıklardan sonra nice güneşler var!

Birşeye inanmak inanmamaktan herzaman iyidir. Allahtan ümit asla kesilmez.

Çok teşekkürler @samurai  dostum sürekli bu kıtlama olmaya başladı ilaç öncesinde bu kadar değildi, ayak bileğimde ağrı yapıyor ben şu osteonekroz denen hastsalıktan korkuyorum. İnşallah dediğin gibi tam iyileşeceğimiz günler yakındır...