Mavi-Banner

Gönderen Konu: YeniTani  (Okunma sayısı 1953 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ambasa

• Yeni Üye
  • *
YeniTani
« : Şubat 06, 2017, 12:34:25 ÖS »
Arkadaşlar hepinize öncelikle geçmiş olsun şuan size etiyopyadan yazıyorum 3 ay önce Yerel bir bayanla ilişki yasadim condom patlamış farkına varamadım3 gün önce devamlı test olduğum Yerel clinic de pozitif tanısı aldım mayısda sözleşmem biteceği için mayısa kadar durmayı düşünüyorum sonra turkiyeye dönüp tedaviye başlamayı düşünüyorum sizden ricam 3 ay içinde rna200 altına düşme olasılığı varmi şuan aşırı halsizlik bas donmesi yaşıyorum yemek yedikten 2 saat sonra vücudum rahatlıyor ama bas donmesi devam ediyor gece saat 21.30 yatıyorum akşam 2.00 kalkıyorum daha yatma şansım olmuyor uyuyamıyorum neyapmayi yim lütfen yorumlarınız benim için çok onemli hepinize sağlıklı bir hayat temenni ediyorum

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: YeniTani
« Yanıtla #1 : Şubat 06, 2017, 01:40:11 ÖS »
@Ambasa merhaba

Öncelikle hoşgeldin, bizim için ilginç bir vaka olduğunu söylemek istiyorum. Ama merak etme yanındayız ve iyi olacaksın. Bir takım kavram kargaşası var onları düzeltelim önce. Tedavi olmazsan rna değil cd4 düşer. Şu an cd4 seviyen nedir bilmiyorum ama tedaviyi geciktirmemeni öneririm. Hiçbir şey sağlığından önemli değil işin bile. Mayıs ayına kadar kötü bir tabloyla karşılaşmayacağını hiç kimse garanti edemez.
Senin için önemli diğer bir nokta sahra altı bölgesinde tanı aldığın için hiv1 mi hiv2 mi bunu kesinlikle öğrenmeli ve ona göre tedavi olmalısın. Açıkcası hiv2 tedavisi gören türk var mı bilmiyorum? Ve türkiyeye döndüğünde eğer hiv2 ise bence hacettepe dışında bir yerde tedavi olma çünkü hiv2 ayrıntısını bilmemekle beraber ne olur ne olmaz diyorum. Yaşadığın rahatsızlıklar tedavi olmadığın için daha iyiye gitmez. O yüzden bir an önce kararını verip tedaviye başlamalısın.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 06, 2017, 03:00:36 ÖS »
3 ay İçinde böyle yoğun bir etki yapabilir mi bilmiyorum pozitiflik...kişiden kişiye degisebiliyor cünkü...ama bu durum tanı aldıktan sonra psikolojik de olabilir..uykusuzluk,yorgunluk,baş dönmesi... hiv rna ve cd4 testlerini olup durumun ciddiligini öğrenmelisin önce. Ve evet hiv1 mi yoksa hiv2 mi o da önemli. Ne kadar erken tedavi o kadar iyi bizim için. Ama değerlerin çok yüksek değilse ve orada kalman cidden önemliyse 3 ay bekleyebilirsin heralde. Öğrenmelisin viral yükünü ve cd4 sayını ve hiv türünü.Geçmiş olsun.

Kullanıcı teşekkür etti: firstday

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Şubat 06, 2017, 03:31:45 ÖS »
Konu bana hiç inandırıcı gelmedi.
Acaba ben mi paranoyaklastim?
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Şubat 06, 2017, 04:07:19 ÖS »
Sanırım cd4 200 altına düşer mi diye sordun, 3 ayda, rna değil
Hayır yeni tanı üç ayda cd4 200 altına düşmesi çok beklenmez.
Ancak cd4 ve rna ölçümlerini yaptırman ve her şeyden önce hiv tanını kesinleştirmen gerekiyor.

Ambasa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 06, 2017, 05:00:05 ÖS »
Arkadaşlar internetten araştırdım ama fazla bilgi sahibi değilim 3 aydır psikolojim bozuldu kendimi çok kötü hissediyorum kalbim yerinden çıkacakmış gibi şuan psikolojim bozuldu bu hiv2 dahaki ölümcül? Bazı sitelerde bunların çeşitleri olduğu kötü huylusuna yakalanin D turu oluyor bu en fazla 3 yıl yasaya bileceği yazıyor bu hiv2 konusunda bilgi sahibi olan varmı çok kötü durumdayım yemek yemediğim zamanlar bütün enerjim içimden çekilip alınmış gibi hissediyorum soğu gorunce kanım dönmüş gibi hissediyorum bilgi sahibi olanlar yazsin lütfen

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Şubat 06, 2017, 05:13:04 ÖS »
Bence şu anda bilmen gerekenleri biliyorsun ve tek yapman gereken kafa karışıklığından ve bu ruh halinden çıkabilmek için hiv rna,cd4 ve direnç testlerini hemen olman. Sonrasında yapılacaklara doktorunla karar verirsiniz zaten. Bu arada psikolojinin çok iyi olmadığını virüs hakkında bu kadar aşırı endişelenip 3 ay beklemek isteme tutarsızlığından çok rahat anlayabiliyorum.Dışardan biri olarak sana kendini gösteriyorum. Sakin ol. Sırayla herşey..Testlerini ol sonrasında yine konuşuruz zaten.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Şubat 06, 2017, 05:21:27 ÖS »
Hayır hiv 2 hiv 1 ile hemen hemen aynı hatta az daha yavaş olabiliyor
Bir grup ilaçlar kullanılmıyor hiv2 de onun dışında aynı tedavi de

Dereyi görmeden paçayı sıvama
Tanın kesinleşsin ona göre yolunu çizersib
Bak hepimiz burada pozitifiz, ölen yok çok şükür

Ambasa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Şubat 06, 2017, 05:27:58 ÖS »
1 aydır siteyi takip ediyorum hemen hemen okumadığım ileti kalmadı mayısda tazminatımi alıp turkiyeye dönmeyi düşünüyorum sonuçta uzun bi zaman tedavimle uğraşacağım bu arada sağolun sayenizde içimi dökebiliyorum kimseye birşey anlatamiyorsun çok zor bir durum hepinize teşekkür ederim

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Şubat 06, 2017, 09:01:40 ÖS »
@Ambasa Merhaba:

Öyle tedavi tahmin ettiğin gibi uzun bir süreç degil.
İlk hastane sureci 1 hafta sürer, sonra rutin kontrol.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Sonofimam

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Şubat 07, 2017, 12:51:39 ÖÖ »
Addis Abbaba da International Labaratory isminde acredite bir labaratuvar var. Bulgaria bölgesinde diye hatırlıyorum. Orda testlerini yenile. Diğer hızlı kart tipi testlere çok güvenme. Kendi başına gidip test olamiyorsun. Bir doktorun seni oraya yönlendirmesi gerekli. Hiv'in çok yaygın olduğu bir ülke.Işinin uzmanı çok iyi doktorların olduğunu söylemişti pozitif  etopyalı arkadaşım. Tedavini geciktirme ve diğer Türk arkadaşlarını da uyar hiv konusunda. Seksin bu kadar ayağı düştüğü başka bir ülke yoktur herhalde.Geçmiş olsun. Derdi veren Allah şifanı da verecektir inşallah

günlük

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Şubat 17, 2017, 11:01:16 ÖS »
hiv2 nedir arkadaşlar?

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Şubat 17, 2017, 11:46:00 ÖS »
Google'a hiv2 nedir yazarsan öğrenebilirsin

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Şubat 18, 2017, 02:50:53 ÖÖ »
hiv2 nedir arkadaşlar?

Hiv'in daha ender görülen farklı bir çeşidi, türkiye'de henüz yaygın değil daha çok afrika'da hala. Tüm dünyada yaygın olan ve bizim de tedavi gördüğümüz hiv1.

Ambasa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Şubat 23, 2017, 03:36:09 ÖS »
Arkadaşlar 25 Şubat Türkiye yolculuğum var 6.5 saatlik uçuş zamanı benim merak ettiğim şuan vücudum çok yorgun 1 saat aralıksız durunca kalbime birşey batıyormuş hissi oluşuyor kalp atisim 90 105 arası gidip geliyor galiba bende anemi başladı kafam devamli sizliyor bayilcakmisim hissi oluyor eklem yerlerim sızlıyor 6.5 saatlik uçak yolculuğunda herhangi bir sıkıntı yaşarmiyim sağlık açısından