Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv in Kan İliği Nakli Yapılarak Kesin Tedavi Olması İçin Üzerinde Çalışıyorlar?  (Okunma sayısı 629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hürgeneral

• Üye
  • *
Bugün kontrole gittiğimde doktorum söyledi tabi ne zaman türkiye ye gelir bilmiyorum dedi ama biz şimdi ilaç tedavisi yaparak devam edelim hazır ol dedi bana hep böyle duyduğum zaman kan iliği nakline ihtiyaçları olanları duyduktan önce bu kronik rahatsızlığı bilmeden öncede bildikten sonra da keşke imkanım olsada bende kimin ihtiyacı var ise versem diyordum yeni tedavi başarılı olup türkiye de artık yapılırsa bakalım bana kim ilik naklini verecek. Bilemiyorum umarım gerçekleşir bu tedavi imkanları da bizde ilaç tedavisinden kurtuluruz. Sağlıcakla Kalın Arkadaşlar :)

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Sakın böyle bir şeye kendini kaptırma. Açıkcası bu yöntemle tedavi imkanı hiçbir yerde yok. Adım gibi eminim. Sadece berlin hastası o da artık başka seçenek kalmadığı için bu yolla tedavi edildi. Ve tedavi yöntemi olarak uygulanan birşey değil. Zaten o kişi olağanüstü şanslıydı ve operasyondan sağ çıkabildi. Aman diyim umutlu olalım ama doğru şeyler için umutlanalım.

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
ilik nakli inanılmaz tehlikeli bir nakil, gerçekten nakle ihtiyacı olan kanser hastaları için bile nakil son çaredir. kolay olsaydı, hasta kemoterapi almadan uygun ilik bulunduğunda hemen nakil olurdu. ilik nakli yapılacak hiçbir şey kalmadığında uygulanan bir yöntem. hastanın sağ çıkacağının bile garantisi yok bu operasyondan.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
İlik nakli için hiv'e doğuştan bağışık biri bulunacak
O kişi ile senin doku uyumunuz olacak
Sonra çok tehlikeli ağır radyasyon ve kemoterapi alacaksın, kendi kemik iliğin sıfırlanacak
Sonra ilik nakledilecek ve tutması için dua edilecek.

Virüslü windowsa format atıp, virüs koruma programlı yeni windows kurmak gibi
Ama çok, çok daha tehlikeli.
En ufak terslik, bir küçük enfeksiyon=korkunç acılarla dolu bir ölüm.
Maaliyet ve çekilen acılar çok yüksek. Tehlike çok yüksek. Zaten en baştaki uyum şartlarını karşılamak piyango vurması gibi bir durum.

Yani rutinde böyle bir tedavi çalışması yok. Olması da pek mümkün değil gibi gözüküyor. Ancak farklı tedavi stratejileri ile ilgili araştırmalar sürüyor.

hürgeneral

• Üye
  • *
Belkide kan ilik nakli gibi tam olmayabilir baska bir turude tedavi sekli vardir ben tam anlamamis olabilirim ama ilerleyen zamanlarda neler olcagi bilinmez onceden ilac tedavisi de yoktu insanlar yassamlarini kaybediyordu umutlu olalim Allah bir kolayligini sifasini kulllarinin uzerinden eksik etmezz

Belirsiz pozitif

• Katılımcı Üye
  • *
Yeni gelismeler sadece hiv uzerine deyil arkadaslar. Yapay organ uretimi artik mumkun ornegin domuz ile insan kromozomlari bir araya getirilerek yeni bir tür yaratildi bu hayvanda insanin kendi organlari üretilebilecek  keza hive bagisiklikli ilikte uretilebilir.