Mavi-Banner

Gönderen Konu: Partnerim Test Olmuyor  (Okunma sayısı 915 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

raziel

• Yeni Üye
  • *
Partnerim Test Olmuyor
« : Ocak 27, 2017, 06:12:59 ÖÖ »
Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. Benim şöyle bir durumum var aslında biraz duygusal ve mantık dışı. İki ay önce bir adama aşık oldum ve bu süredir beraberiz. Ben birlikteliğimizin birinci ayında gidip Cybh testleri yaptırıp kendisine gösterdim bunun üzerine kendisi de test yaptıracağını söyledi ama yaptırmadı hiç ne zaman sorsam zaman bulamıyorum diyor baya bir korumasız ilişki yaşadı pozitif olmaktan ko rkuyor diye düşünüyorum herşeyi anlattım ilaçla tedavi şu bu o şekilde olsa bile kendisini terk etmeyeceğimi söyledim hala yaptırmıyor arada olduğumuz birlikteliklerde anal yok ama sürtünme ve sevişme var biliyorum risk taşıdığını ama oluyor işte biliyorum şimdi kızacak arkadaşlar olacak ama adamı seviyorum yalanları sözünde durmamalarına rağmen ne yapmalıyım bilmiyorum pozitif olduğunu bilip saklıyor mu diye düşünüyorum öyleyse bile ilaç kullanmadığı kesin sürekli test mi olmalıyım.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Partnerim Test Olmuyor
« Yanıtla #1 : Ocak 27, 2017, 07:28:35 ÖÖ »
Uzun süreli beraberlik düşünüyorsanız eninde sonunda ikna etmelisin. Yalnız negatif çıksa bile sadakatinden %100 emin değilsen anal ilişkide korunmanızı öneririm.

Senin ortada büyük bir risk yokken durmadan test olman çok mantıklı değil. Korunmadan anal ilişki yaşarsan tabi ki test olman gerekir.

Partnerinin test olmama sebebini anlamak lazım
Gerçekten pozitif de saklıyor mu?
Korkuyor mu?
Önemsemiyor mu?

Her ne ise senin için bu konunun çok önemli olduğunu, ilişkinîzin güvene dayalı ve uzun süreli olmasını çok istediğini anlatmalısın. Bunu anladığı zaman sana değer veriyorsa gerekeni yapacaktır.

Kullanıcı teşekkür etti: raziel

raziel

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 27, 2017, 08:20:13 ÖÖ »
Çok teşekkürler Mavera yani ikna konusunda olmuş görünüyor ama sürekli bir mazeret uyduruyor bir arada kendisi 2012 yılında hayat kadınlarının kendini şikayet ettikleri bunun üzerine hastane de test olduğu bir olaydan bahsetti ama bunun polislerin komplosu falan olduğunu söyledi negatifmiş ona göre ama gel gör ki mesela eliza nın 45 gün olduğunu bilmiyor ve testin bir haftada çıktığı gibi şeyler anlatıyor hep yanlış biliyor bu konuda çok bilinçsiz anlatıyorum duvara konuşuyor gibiyim kaç kez bırakmak istedim bir şekilde olmuyor. Sadece bu sebepten bırakmak çok mantıksız gelicek kaldı ki pozitif olup bilinçli olsa sorun dahi etmem kendine de defalarca dedim. Olmuyor sıkışmış hissediyorum kendimi.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 27, 2017, 08:36:48 ÖÖ »
Aşık olmak insanı mantıksızlığa götürür ama sen yine de sözüme kulak ver ve eminim burdaki her pozitif adına konuşmam sorun yaratmaz. Böyle bir olumsuzlukla karşılaşınca insan şu hayatta sağlık ve huzurdan başka herseyin ikinci planda olduğunu çok rahat kavrıyor. O yüzden senin de önceliklerin bunlar olsun. Senin için en iyisi böyle düşünmen.

raziel

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 27, 2017, 08:58:05 ÖÖ »
Bende mantığım nefes aldıkça öyle düşünüyorum ama bir tarafım vazgeçemiyor bu konuda erken teşhis ve tedavinin önemi nedir çok bir bilgim yok açıkçası yani bir önemi varsa da anlatsam anlayacağını zannetmiyorum ama yinede denerdim.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ocak 27, 2017, 09:12:12 ÖÖ »
@raziel Merhaba:

Korunmadan birlikte olma.
Acık acık pozitif olduğunu düşünüyorum de..
İkimizin sağlığı icin Korunmamız lazim de.
2012 de test olmuş diyorsun, bu aşı degil ki.
2012 Den sonra iliskiye girmedi mi?

Artmadasın test olana kadar kesinlikle korunmalısın.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Kullanıcı teşekkür etti: büyükask, raziel

raziel

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 30, 2017, 03:19:32 ÖS »
Arkadaşlar test olmaya diye doktora gittiğini söyledi bu seferde sonucun iki gün sonra çıkacağından laboratuvar yoğun olduğundan üç tüp kan alındığından bahsetti hiç bir test 2 -3 gün sürer mi ya devlet hastanesi de olsa.
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2017, 03:22:28 ÖS Gönderen: raziel »

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Ocak 30, 2017, 04:45:27 ÖS »
Arkadaşlar test olmaya diye doktora gittiğini söyledi bu seferde sonucun iki gün sonra çıkacağından laboratuvar yoğun olduğundan üç tüp kan alındığından bahsetti hiç bir test 2 -3 gün sürer mi ya devlet hastanesi de olsa.
2-3 gün sürmesi belki ama 3 tüp kan bana biraz abartılı geldi. Belki tüm cybh ler için test istemiştir. İyimser olalım. Bence sonuçları yazılı olarak kesinlikle kendi gözünle gör.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Ocak 30, 2017, 07:58:45 ÖS »
Evet benim partnerime de iki üç güne sonuç çıkar demişlerdi. Ertesi gün çıkmıştı ama.

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
« Yanıtla #9 : Ocak 30, 2017, 11:25:01 ÖS »
Devlet hastanelerinde bile sonuçlar artık aynı gün içinde çıkıyor hemen hemen.Haseki,samatya gibi aşırı yoğun olan hastanelerde bile aynı gün çıkıyor.Sadece eliza hariç,oda ertesi gün çıkıyor.En geç 1 günde.

raziel

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Şubat 07, 2017, 03:37:09 ÖS »
Az önce sorduğum sorunun cevabını araştırdım öğrendim özür dilerim burada yazdığım için yazdıklarınızı okuyorum ara sıra dostluğunuza dayanışmanıza cidden hayranım ayrıca (Mavera çok cool birisi bence) inşallah en kısa sürede çözümü bulunur bu hastalığın muhabbetiniz baki kalır saygılarımla.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Şubat 07, 2017, 05:46:56 ÖS »
Sonuç nedir test olmuş mu? Sonuç çıkması gerekirdi