Mavi-Banner

Gönderen Konu: sanırım yeni haber var  (Okunma sayısı 2061 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pozitif

• Katılımcı Üye
  • *
  • adanalı
sanırım yeni haber var
« : Ocak 25, 2017, 03:13:56 ÖS »
https://www.eurekalert.org/pub_releases/2017-01/ucl-ssh012017.php
google çeviri ile pek anlayamadım yardım edebilir misiniz

Kullanıcı teşekkür etti: Matland

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: sanırım yeni haber var
« Yanıtla #1 : Ocak 25, 2017, 04:05:28 ÖS »
Güzel bir haber. Londradan bir grup bilim adamı şunu keşfetmiş. Bizim hücrelerde samhd1 denen bir protein varmış. Mesela herhangi bir virüs giriyormuş hücreye o proteini etkisiz hale getiriyormuş. Böylece enfekte ediyormuş. O hücreyi işgal ediyormuş. Ama bizim salak hiv bu proteini yenemiyormuş. Ona rağmen enfekte ediyormuş. Bunun nasıl olduğunu anlamışlar ve buna yönelik bir tedavi yöntemi geliştirmişler.

Kullanıcı teşekkür etti: Beyzale, simurg, pozitif

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Ocak 25, 2017, 08:26:11 ÖS »
Bu samhd1 proteini doğal olarak makrofajlarda varmış, virüsleri engelliyormuş. Bazı virüsler bunu yenebiliyormuş ama hiv yenemiyormuş. Ama bazen bu protein sentezi duruyormuş hücrede, bu protein kapanıyor doğal olarak, bu dönemde hiv fırsat bulup enfekte ediyormuş. Enfekte olmuş makrofaj hücresi de korkunç bir hiv fabrikası oluyor beyinde bile uzun süreler durabiliyor ki bizim ilaçlarımız oraya ve diğer depo hücrelerine hiv fabrikalarına etki edemiyor.

Araştırmacılar bu samhd1 niye bazen kayboluyor kapanıyor, hiç kaybolmasın hep olsun diye bakıyorlar. Ama bu proteinin kaybolmasının hücrenin doğal faaliyeti için gerekli olduğu-bu protenin kapanmasının yaşlanma ve kanser karşıtı işlem olarak dna hasarı onarmada önemli olduğu düşünülüyor. Yani bir ilaç ve yöntemle bu proteinin kapanmaması hep olması sağlanırsa bu sefer hücre kendini tamir edemeyebilir bu da en iyi ihtimal erken yaşlanma en kötü ihtimal kanserleşme olabilir. Yani bir şeyin salgılanması doğal olarak fizyolojik olarak bazen belli süreler duruyorsa vardır bir sebebi. Daha araştırılması lazım.
« Son Düzenleme: Ocak 25, 2017, 08:27:13 ÖS Gönderen: Mavera »

Kullanıcı teşekkür etti: pozitif

maq1

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 25, 2017, 09:54:57 ÖS »
Mavera bey?

maq1

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 25, 2017, 10:00:07 ÖS »
Sayın mavera sizle iletisime gecebilecegim bir kanal varmi

maq1

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ocak 25, 2017, 10:54:05 ÖS »
Arkadaşlar ve büyüklerim benim bir sorunum var bana yardımcı olacak yokmu

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Ocak 25, 2017, 10:59:42 ÖS »
Arkadaşlar ve büyüklerim benim bir sorunum var bana yardımcı olacak yokmu
Buyur nasıl yardımcı olalım?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Ocak 26, 2017, 07:38:55 ÖÖ »
Başlık açarak soru sorabilirsin.

pozitif

• Katılımcı Üye
  • *
  • adanalı

Kullanıcı teşekkür etti: Matland

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Ocak 26, 2017, 09:07:34 ÖS »
http://www.thisdaylive.com/index.php/2016/12/05/nigerian-scientists-prove-efficacy-of-nano-medicine-in-hivaids-cure/
inşallah doğrudur çeviri ile okudum :)
Nijerya şaşırttı gerçekten. Umarım kür afrikadan çıkar. Bu beni çok mutlu eder. Ama adam konferansa gitmek için uçak bileti parası bile bulamamış. Yazık gerçekten. Kapitalizm bir gün gelecek en büyük kapitalistin bile sonunu getirecek. Açlıktan ölecek.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Ocak 26, 2017, 09:58:49 ÖS »
sanırım kafayı yemişim sözde adamın facebook sayfası biraz sacmaladım o olmadıgını bıldıgım halde yazıstım
gitsem belkide ölümüme sebep olacaktır
tamamen yazısma bu

lütfen beni kurtarın  ım turkısh hıv posıtıv 😞
19:46

Tamam arkadaşıma yardım edeceğim, ancak sana güvence vermeye başlarsam özgürlüğüne kavuşacağına ve iyi olacağına inanıyorsan, sadece yirmi bir gün kaldığında, diğer ilaçlara ara verirsen, hazır olup olmadığını söyler misin? Uyuşturucular size gönderileceği için size biraz para veriyor, hazırsanız bana bildirin ve size bunun hakkında nasıl gidileceğini anlatacağım.
doktorum ile konuşup sizinle irtibata girmesini isteyeceğim
telefon numaranızı alabilirmiyim

siz prof. Maduike Ezeibe değil mi?

Bana söylemek istediğin bir şey varsa bana numaramı vermedim, yoksa yalnızca whatsapp numaramı verebilirim

ama doktorumun seninle konuşması gerekir
o yüzden telefon numarası gerekli

Onunla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım, yardımıma ihtiyacı olan sizsiniz, doktorunuz doğru değil, bu yüzden bana bildirin herhangi bir şey varsa ve doktorunuz değilse

burada doktorum var prof.dr
Bu nedir?

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 27, 2017, 01:43:46 ÖS »
ya @pozitif kocaman bir çocuk gibisin ha.

Verdiğin haber Nijerya'da bir gazete. zaten çevirdikleri üzere adam 2016 daki Dünya Viroloji toplantısına uçak parası olmadığı için katılamamış, sonrasında videosunu yollamış, oynatmışlar alkışlamışlar. Sonrasında da Nijerya'da patent almış sonrasında uluslararası patent vs için adım bile atılmamış. Bir de galiba Veteriner sanırım.

Şimdi nereden baksan bu hikaye çöküyor.

Şahsi görüşüm, "Devrimsel bir buluş" olsa idi zaten tüm ilaç firmaları üniversiteler bu fikre atlar, fund lar (fonlar) sağlar, çalışmalar, klinik deneyler, vs vs başlatırlardı.

Tamam bir fikir atılmış, işe yaradığı söylenmiş, ama ne kadar doğru ne kadar elle tutulur belli değil.

Ve sen gidip adamı facebook tan merak ediyorsun.  :)  Yani gel tedavi edelim dese, gidip üstünde mi deneteceksin ? Ne çalışma var, ne sağlık örgütü onayı var vs vs.

Bir ara da Charlie Sheen'i keçi sütü ile HIV i tedavi ettiğini iddia ederek, kafalamaya çalışan Meksika'dan Dr Samir Chachoua diye bi amca vardı.

Youtube'da bitkisel bilmem ne extratlarla  HIV i tedavi ediyoruz, ilaca gerek yok diyen bir sürü video ve sonrasında abuk subuk para kazanma amaçlı bitkisel hapların extractların satıldığı bir sürü site var. Videolarda fake hazırlanmış negatif raporlar bile gösteriliyor. Bunlara itibar etme.

Dünya'da şu an aynı anda yürüyen 100 lerce çalışma var. İnsan deneklerine geçilenlerin bile sonuçları 3-5 yıldan önce çıkmaz, sonrasında diyelim bir tedavi veya aşı bulundu (baskılayıcı tedavilerin, virüs baskılayıcı aşıların geliştirilmelerinden değil, virüsün rezervlerden temizlenmesi dahil tam tedaviden bahsediyorum), en erken FDA onayı pazarlanması 3-4 yıl daha. Biraz gerçekçi olalım.

Bunlarla ugrasacağına sen tedavine GSS ne odaklansana. Onu ne yaptın ?
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2017, 03:07:55 ÖS Gönderen: OREGON »

pozitif

• Katılımcı Üye
  • *
  • adanalı
« Yanıtla #12 : Ocak 27, 2017, 03:08:16 ÖS »
haklısın koca bır cocukluk benımkı sacmalıyorum ıste ılk gunler henuz atlatamadım suan gss basvuru yapmam ıcın sgk mın
olmaması gerekıyorsmus basvuru yapmaya gıttıgımde sgk aktıf gorundu
bır kac gun sonra bıter sanırım ısten ayrılalı 1 ay oldu ve sanırım cıkısı gec gostermısler
bır kac gun ıcerısınde hersey netlesır umarım herseyın en ıyısı olur ve yakında kesın tedavı dıye haberler okuruz selamlar :-X

pozitif

• Katılımcı Üye
  • *
  • adanalı
« Yanıtla #13 : Şubat 15, 2017, 01:01:58 ÖS »
https://guardian.ng/news/senate-wants-hiv-cure-claims-verified/
google translate ile okudum umarım güzel şeyler olur

günlük

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Şubat 15, 2017, 02:49:08 ÖS »
inşallah güzel haberler gelir ....millet kurtulur bu illetten ....

Kullanıcı teşekkür etti: pozitif