Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kocaeli'de HIV virüsü taşıyan kamyon şoförü intihara kalkıştı  (Okunma sayısı 623 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jackbones

• Ziyaretçi
Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde boğazını keserek intihara kalkışan kamyon şoförü İ.A.'nın HIV virüsü taşıdığı belirlendi. Kanlar içerisinde kalan hastaya müdahale eden sağlık ekibi kontrolden geçirildi.

Kamyon şoförü İ.A.'ya, iki ay önce kaza geçirmesi sonucu bacağına platin takıldı. İki aydır evinde dinlenen İ.A., önceki gün boğazını keserek intihar etmek istedi. Yakınları İ.A.'yı kanlar içerisinde görünce komşularından yardım istedi. Olay yerine gelen 112 Acil ekibi yaralanan İ.A.'ya müdahalede bulundu. İddiaya göre, yakınları İ.A.'ya müdahalede bulunan sağlık ekibine HIV virüsü taşıdığını söylemedi.

Eşi ve çocuğu müdahaleyi uzaktan izlerken, eve gelenlerin yardımı ile İ.A. ambulansa alınarak özel bir hastaneye kaldırıldı. Hastaneye teslim edilen İ.A.'nın HIV virüsü taşıdığı tespit edilirken, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

İ.A.'nın HIV virüsü taşımasının belirlenmesi üzerine 112 Acil ekibindeki görevliler sağlık kontrolünden geçirildi. İ.A.'nın olaydan bir hafta önce de kendini asarak intihara kalkıştığı öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak:http://www.haberturk.com/gundem/haber/1360477-kocaelide-hiv-virusu-tasiyan-kamyon-soforu-intihara-kalkisti

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
çok üzüldüm gerçekten. Hiv pozitif olmanın vermiş olduğu psikolojik baskı adamı intihara yöneltmiş olabilir. O yüzden tanı sonrası destek gruplarının olması çok önemli. Yurtdışında bu gruplar var ancak ülkemizde oluşturulması kolay görünmüyor. Önyargı, yaftalama bizim gibi muhafazakar (!) toplumlarda çok yaygın ve nerdeyse genetiğimize işlemiş durumda.
Ben bu foruma sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Birbirimize sanalda da olsa destek olmalıyız. Sorunlarımızı ve dertlerimizi burda paylaşabilmeliyiz. Üzerimizdeki yükü hafifleteceğini düşünüyorum.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu

OREGON

• Ziyaretçi
Bu arada haberde anlatılan detay doğru ise ve eşi müdahaleyi uzaktan izleyip o anda acil müdahale ekiplerine, kanayan adamın HIV+ olduğunu söylememesi, hastaneye gidince ortaya çıkması ayrı bir trajedi. Farkındalıkla ilgili bir arkadaşımız bir post açmıştı. Ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Kullanıcı teşekkür etti: ghpa

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Kocaeli'de HIV virüsü taşıyan kamyon şoförü intihara kalkıştı
« Yanıtla #3 : Ocak 21, 2017, 09:27:42 ÖÖ »
Bu adamın yerinde olsam o yataktan kalkar kalkalkmaz iyi bir avukat bulup doğru savcılığa giderim hastane boyle  ir bilgiyi nasıl olurda paylasır 😠😠😠

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Kocaeli'de HIV virüsü taşıyan kamyon şoförü intihara kalkıştı
« Yanıtla #4 : Şubat 03, 2017, 01:49:25 ÖS »

buyuk rezillik,

hastanenin afise etmesine mi kizayim, saglik gorevlilerine ayni gun saglik kontrolu ( hiv testi?) yapilmasi gibi bir zevzeklige mi? bu kurumlar vatandasi aydinlatip destek olacak degil mi??