Mavi-Banner

Gönderen Konu: Herkese hayırlı akşamlar  (Okunma sayısı 643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sermaye

• Güvenilir Üye
  • Üye
  • *
Herkese hayırlı akşamlar
« : Mayıs 18, 2016, 08:20:53 ÖS »
Arkadaşlar vakit ayırırsanız çok memnun olurum  öncelikle ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim ve sorumu yöneltmeye başlıyım , Bunda yaklaşık 1 buçuk ay önce şüpheli korunmasız bi cinsel temasım olmuştu zaten çoğu arkadaş hikayemi biliyor bunun üzerine görüştüğüm labaratuvarın yönlendirmesiyle 15. Gün negatif ve 29. Gün teyit amaçlı 4. Nesil hiv duo ultra testi oldum bu testimdende negatif sonuç aldım bunun üzerine konuyu kapatmamı ve bir daha açmamam gerekteiği içimin rahat olması söylendi , bu durumdan öncede ortalama 12.gün idrar sonrası şeffaf bi akıntım olmuştu 2 kere bunun üzerine üroloji uzmanı hiç bir test istemeksizin şüpheli hikayemi söylediğim için clamidya teşhisi koydu ve ilaç olar tek kullanımlık 1 g novasef ayrıyetten 7 gün boyunca kullanmam için doksisiklin antibiyotik verdi kullandım herhangi bir akıntı söz konusu değil şuan için fakat ara ara kasıklarımda beliren bi ağrı batma tarzı bişey söz konusu eklmlerimde hafif ağrı var buna anlam veremedim bir türlü ayrıyetten sperm kültürü verdim ilaçlar bitince oda temiz cıktı son olarak affınıza sığınarak bişey daha beyan etmek istiyorum hiv konusunu tamamiyle kapatmıştım ben labaratuvar verdiği bilgi doğrultusunda fakat , geçen hafta görüştüğüm bir enfeksiyon doktoruyla konusmam şu şekilde oldu konuyu olayı anlattım ve aynı olayın oğlunun başına geldiğini ve 1 sene boyunca 3-6-9 ve 12. Aylarda ona test yaptırdığını 4. Nesil testlerden bahsettiğim zaman ise yani pencere dönemini kısalttığını anlatmaya çalıssamda bana cevabı immün cevabını ne zaman oluşacağını bilemiyiz kesin sonuç 1 sene sonudur yanıtını aldım yani en azından o oğlu için böyle bi yol izlemiş hoca sizin düşüncünez nedir tam olayı kapattım bu hocayla konustun tekrar içime kurt düştü saygılar arkadaşlar allah razı olsun :)

Sermaye

• Güvenilir Üye
  • Üye
  • *
Herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2016, 08:24:09 ÖS »
Arkadaşlar vakit ayırırsanız çok memnun olurum  öncelikle ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim ve sorumu yöneltmeye başlıyım , Bunda yaklaşık 1 buçuk ay önce şüpheli korunmasız bi cinsel temasım olmuştu zaten çoğu arkadaş hikayemi biliyor bunun üzerine görüştüğüm labaratuvarın yönlendirmesiyle 15. Gün negatif ve 29. Gün teyit amaçlı 4. Nesil hiv duo ultra testi oldum bu testimdende negatif sonuç aldım bunun üzerine konuyu kapatmamı ve bir daha açmamam gerekteiği içimin rahat olması söylendi , bu durumdan öncede ortalama 12.gün idrar sonrası şeffaf bi akıntım olmuştu 2 kere bunun üzerine üroloji uzmanı hiç bir test istemeksizin şüpheli hikayemi söylediğim için clamidya teşhisi koydu ve ilaç olar tek kullanımlık 1 g novasef ayrıyetten 7 gün boyunca kullanmam için doksisiklin antibiyotik verdi kullandım herhangi bir akıntı söz konusu değil şuan için fakat ara ara kasıklarımda beliren bi ağrı batma tarzı bişey söz konusu eklmlerimde hafif ağrı var buna anlam veremedim bir türlü ayrıyetten sperm kültürü verdim ilaçlar bitince oda temiz cıktı son olarak affınıza sığınarak bişey daha beyan etmek istiyorum hiv konusunu tamamiyle kapatmıştım ben labaratuvar verdiği bilgi doğrultusunda fakat , geçen hafta görüştüğüm bir enfeksiyon doktoruyla konusmam şu şekilde oldu konuyu olayı anlattım ve aynı olayın oğlunun başına geldiğini ve 1 sene boyunca 3-6-9 ve 12. Aylarda ona test yaptırdığını 4. Nesil testlerden bahsettiğim zaman ise yani pencere dönemini kısalttığını anlatmaya çalıssamda bana cevabı immün cevabını ne zaman oluşacağını bilemiyiz kesin sonuç 1 sene sonudur yanıtını aldım yani en azından o oğlu için böyle bi yol izlemiş hoca sizin düşüncünez nedir tam olayı kapattım bu hocayla konustun tekrar içime kurt düştü saygılar arkadaşlar allah razı olsun :)

Snowman

• Katılımcı Üye
  • *
Sağlık Bakanlığı Hasta Bilgilerinin Hacklenmesi
« Yanıtla #2 : Mayıs 19, 2016, 02:08:22 ÖS »
Merhaba pozitif arkadaşlarım. Öncelikle yeni site hayırlı olsun. Çıkarsız bir şekilde bu siteyi yeniden canlandıran arkadaşlara öncelikle çok teşekkür ederim. İlk postumda böyle keyifsiz bir bilgi vermek istemezdim fakat Ekşisözlük'te dün rastladığım bir haber bu. Çok fazla olmasa da ulusal basında da minik minik yer aldı bu olay. Bir hacker grubu bazı hastanelerin ellerindeki hasta bilgilerini çalmış. Özellikle dikkatimi çeken Hiv testleri ve kürtajla alakalı kısımlar oldu. Bir çok hiv pozitifin bilgileri mevcut zannedersem. İndirip incelemeye cesaret edemedim. Sağlık Bakanlığı açıklamasında sadece Diyarbakır'da bir hastanenin etkilendiğini duyurmuş olsa da ekşisözlük'te görmüş olduğum bir screenshotta Fatih E.A.H hastanesinin bilgilerini gördüm. İndirip incelemeye cesaret edemedim. Fakat durum hiç iç açıcı gibi gözükmüyor. Cnn-Türk'deki ilgili haber;

Hacker grubu Anonymous, Türkiye’deki sağlık kurumlarının veritabanlarını hack’lediğini duyurdu. Hacker grubu hasta isim ve kayıtları, hastalara konan teşhisler, sağlık raporlu hastaların hastalık takipleri, tahlil istemleri, tahlil sonuçları (kürtaj, HIV vs.) gibi verileri ele geçirdi. Sağlık Bakanlığı'ndan gelen açıklamada ise "Söz konusu saldırıdan sadece Diyarbakır ilimizdeki hastanelerimizin kısmen etkilendiği tespit edilmiş olup, bilgi sistem altyapımızdaki yedekleme mekanizması sayesinde olası veri kayıplarının önüne geçilmiştir" denildi.

Diken.com.tr'nin haberine göre, uluslararası hacker grubu Anonymous, Türkiye’deki sağlık kurumlarının veritabanlarını hack’lediğini duyurdu.

İngiltere'de hükümet ve ordu mensuplarının da üye olduğu cinsel sohbet sitesi hacklendi
İngiltere'de hükümet ve ordu mensuplarının da üye olduğu cinsel sohbet sitesi hacklendi
Anonymous, Youtube üzerinden yayınladığı bir videoyla, Hollywood’daki Presbyterian Sağlık Merkezi ve Methodist Hastanesi’nin veritabanına siber saldırı nedeniyle Türkiye’den intikam almayı amaçladığını açıkladı.

Geçen Şubat ayında iki hastanenin veritabanına sızılmasını bazı Türkiyeli hacker grupları üstlenmiş, bu eylemi Barack Obama yönetiminin Kürtlere verdiği destek yüzünden yaptıklarını savunmuşlardı.

Anonymous, saldırının kabul edilemez olduğunu savunup Türkiye’den intikam almak amacıyla hastane kayıtlarını yayınladıklarını duyurdu. Sızdırılan dosyanın sıkıştırılmış boyutu 1.9 gb’ı buluyor. Verilerde bir milyonu aşkın hastanın kimlik bilgileri yer alıyor.

Teşhisler, testler, kimlik bilgileri…

Verilerin nereden sızdırıldığı ya da ne kadar kişinin bilgilerini içerdiği şimdilik tam olarak bilinmiyor. Ancak dosyaların içinde birçok ildeki hastanelere dair hasta isim ve kayıtları, hastalara konan teşhisler, sağlık raporlu hastaların hastalık takipleri, tahlil istemleri, tahlil sonuçları (kürtaj, HIV vs.) gibi veriler bulunuyor.

Bunların yanında hastanede görev yapan doktor, hemşire, hastabakıcı ve personellerin görev yerlerine ve pozisyonlarına göre isim ve TC kimlik numaraları, sertifika eğitimleri, stajyer öğrencilerin eğitim kayıtları ve eğitim programları, hastane personeline ödenen maaşlar gibi onlarca sınıfta bilgi de veriler içinde yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı ise, hastanelerine yönelik siber saldırı girişimiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

"Bakanlığımıza bağlı Diyarbakır, Siirt, Tekirdağ ve Kocaeli illerinde bulunan bazı hastanelerimize yönelik bir siber saldırı girişiminde bulunulmuştur. Söz konusu saldırıdan sadece Diyarbakır ilimizdeki hastanelerimizin kısmen etkilendiği tespit edilmiş olup, bilgi sistem altyapımızdaki yedekleme mekanizması sayesinde olası veri kayıplarının önüne geçilmiştir.

Söz konusu olay sonrasında ilgili hastanelerimizin bilgi sistemlerindeki kısmi aksama kısa sürede giderilmiş ve sağlık hizmetlerinde mağduriyet yaşanmamıştır.

Veri güvenliğimizi tehdit eden bu çirkin saldırı girişimiyle ilgili inceleme başlatılmış olup, söz konusu bilgi sistem güvenlik kusurunun oluşmasına neden olan kişi ve kuruluşlar hakkında gerekli yasal işlemler derhal başlatılacaktır.

Bakanlığımıza bağlı sağlık kuruluşlarımızın bilgi sistemleri dünyanın en gelişmiş güvenlik altyapılarıyla korunmakta olup bu amaçla "Sağlık Bilişim Özel Ağı" oluşturulmuştur. Bu ağ ile birlikte sağlık tesislerinin internet erişimi yüzde yüz güvenli olarak gerçekleştirilmektedir. Bakanlığımıza bağlı tüm sağlık tesislerinin bu ağa dahil edilmesiyle ilgili altyapı çalışmaları hızla devam etmektedir. "

http://www.cnnturk.com/turkiye/anonymous-turkiyedeki-hastaneleri-hackledi

https://eksisozluk.com/anonymousun-turk-hastane-kayitlarini-sizdirmasi--5111575?a=popular&p=1
Bugüne kadar yaşadığın her şey ayrı bir hikayedir. Bugünden sonra yaşayacakların ise ayrı bir hikaye.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ben negatifsem de aşkım pozitif
« Yanıtla #3 : Mayıs 19, 2016, 06:28:16 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,

Uzunca inceledim forumu, daha sonra üye olmaya karar verdim. Nereye yazacağımı bilemedim ve buraya yazayım dedim. Kısaca kendimi tanıtayım.

28 yaşında  test yaptırmış ve sonucunu negatif almış biriyim. Daha önce başımdan şüpheli bir olay yada CYBH geçmediği ve korunduğum için de bu konuyla ilgili çok üstün bir bilgi sahibi olduğumu düşünmüyorum.

Biriyle uzun zamandır flörtleşiyordum ve içimde çok şeyler yeşermişti. Böyle hissetmeyeli sanırım 6 yıl olmuştur. Yaklaşık 1 ay önce kendisi Hiv + olduğunu paylaştı benimle. Zaten biliyorsunuz, dış görünüşle anlaşılmıyor bu hastalık. Önce kısa bir üzüntü yaşadım, uzun uzun sohbet ettim kendisiyle bu konuyla ilgili. Bilmek istediğim her şeyi sordum. Daha sonra araştırma safhasına girdim bununla ilgili. Tabi hala devam ediyor ilişkim, üzerine koya**k hem de.

Bildiğim ve okuduğum makaleler kadarıyla gerekli tedaviyle kronik bir hastalık (örn. diyabet vs.) statüsüne koymaya çalışıyormuş WHO bu durumu. FDA'da kanda virüsü azaltmayı başarmış ilaç piyasaya sürülmesini tartışıyormuş vs.  Zaten tedaviyle uzun süreler (sağlıklı bir insan kadar) yaşayabiliyormuş Hiv+ bireyler. Ayrıca çok basit bir şekilde bulaşmadığını da öğrendim. Belki de önümüzdeki süreçte tedavisi bulunacak ve biz bu günleri, yaşadıklarımızı gülerek hatırlayacağız.

Ben bana öylesine değer veren ve benim de aynı şekilde değerli gördüğüm bu aşkı yeşertmek istiyorum ve bu konuda öncelikle bilgi, daha sonra da moral olarak desteğe ihtiyaç duymaktayım. İnternetteki bilgi çöplüğünden ziyade sorularıma direk cevap alabileceğim, paylaşımda bulunabileceğim bir yer olarak burayı görmekteyim.  :)

Not: Yanlış başlığa yazdıysam lütfen uyarın, gerekli yere taşıyayım konumu. ;)

Neyse fazla laf kalabalığı yaptım sanırım. :)

Sağlıcakla. :)
There's a light guiding my way.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Kendim negatif aşkım pozitif
« Yanıtla #4 : Mayıs 19, 2016, 06:29:35 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,

Uzunca inceledim forumu, daha sonra üye olmaya karar verdim. Nereye yazacağımı bilemedim ve buraya yazayım dedim. Kısaca kendimi tanıtayım.

28 yaşında  test yaptırmış ve sonucunu negatif almış biriyim. Daha önce başımdan şüpheli bir olay yada CYBH geçmediği ve korunduğum için de bu konuyla ilgili çok üstün bir bilgi sahibi olduğumu düşünmüyorum.

Biriyle uzun zamandır flörtleşiyordum ve içimde çok şeyler yeşermişti. Böyle hissetmeyeli sanırım 6 yıl olmuştur. Yaklaşık 1 ay önce kendisi Hiv + olduğunu paylaştı benimle. Zaten biliyorsunuz, dış görünüşle anlaşılmıyor bu hastalık. Önce kısa bir üzüntü yaşadım, uzun uzun sohbet ettim kendisiyle bu konuyla ilgili. Bilmek istediğim her şeyi sordum. Daha sonra araştırma safhasına girdim bununla ilgili. Tabi hala devam ediyor ilişkim, üzerine koya**k hem de.

Bildiğim ve okuduğum makaleler kadarıyla gerekli tedaviyle kronik bir hastalık (örn. diyabet vs.) statüsüne koymaya çalışıyormuş WHO bu durumu. FDA'da kanda virüsü azaltmayı başarmış ilaç piyasaya sürülmesini tartışıyormuş vs.  Zaten tedaviyle uzun süreler (sağlıklı bir insan kadar) yaşayabiliyormuş Hiv+ bireyler. Ayrıca çok basit bir şekilde bulaşmadığını da öğrendim. Belki de önümüzdeki süreçte tedavisi bulunacak ve biz bu günleri, yaşadıklarımızı gülerek hatırlayacağız.

Ben bana öylesine değer veren ve benim de aynı şekilde değerli gördüğüm bu aşkı yeşertmek istiyorum ve bu konuda öncelikle bilgi, daha sonra da moral olarak desteğe ihtiyaç duymaktayım. İnternetteki bilgi çöplüğünden ziyade sorularıma direk cevap alabileceğim, paylaşımda bulunabileceğim bir yer olarak burayı görmekteyim.  :)

Not: Yanlış başlığa yazdıysam lütfen uyarın, gerekli yere taşıyayım konumu. ;)

Neyse fazla laf kalabalığı yaptım sanırım. :)

Sağlıcakla. :)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Herkese hayırlı akşamlar
« Yanıtla #5 : Mayıs 21, 2016, 09:36:59 ÖÖ »
@cercei

Böyle düşünmen ve hissetmen beni sevindirdi.
Şunu unutma ki kimse birini, bir hiv pozitifin onu bilen ve sahiplenen negatif sevgilisini sevdiği kadar sevemez.

Br kaç hususa değinmek istiyorum.
Şu anki tedavilerimiz oldukça başarılı, ve kanımızdaki virüsü bastırabiliyor. (10 hastadan 9'unda) buna negatife düşmek deniyor. Yani kanımızda virüs ölçülemeyecek dereceye geliyor, rna testinde negatif çıkıyor. (50 veya 20 kopya altı)
Ama hala hiv pozitifiz
Hiv tarama testlerinde pozitif çıkarız
Sadece virüs uykuya yatırılmış, bize zarar veremiyor. Demek bu. İlaç almaya devam ettiğimiz sürece de öyle kalması bekleniyor. İlaç almazsak, tekrar uyanıp kaldığı yerden devam edebilir ve bu sefer ilaçlara da direnç kazanabilir. Ara verirsek tekrar ilaç işe yaramayabilir yani. Bu yüzden tedaviye HEMEN başlamak ve HİÇ ara vermemek çok önemli.
Sevgilinle konuş, tedavisinde ne aşamada, negatife düşmüş mü, neler yapıyor, sağlıklı olmak için yapması gereken diğer aşıları testleri oluyor mu, dr kontrolüne gidiyor mu, en önemlisi ilacını her zaman doğru şekilde alıyor mu? Buraya da gelmesini söyleyebilirsin çok seviniriz.

Şunu unutma ki negatife düşmüş pozitif bireylerin bulaşıcılığı oldukça azalmıştır. Sıfır diyemeyiz bu yüzden anal-vajinal cinsel ilişkide kondom mutlaka kullanılmalıdır. Bunun dışında kan ve sperm-anal-vajinal sıvı ve süt alış verişi olmayan her şey risksizdir. Yani el ele tutuşmak, sarılmak, cinsel organlar dışında yerlerden öpmek, öpüşmek, masaj, karşılıklı mastürbasyon, aynı duşa girmek, aynı evde yaşamak (tabak bardak çatal vs risksiz, sadece diş fırçası, tırnak makası, jilet ve traş bıçağı ayrı olmalı bunlarda kan olabilir çünkü) yemek yemek vb. Risksizdir. Dünyada da pek çok serodiskordant çift (biri pozitif biri negatif) vardır ve mutlu mesut VE sağlıklı yaşayabilmektedirler. Hetero çiftler hatta uygun tıbbi yöntemlerle negatif bebek sahibi bile olabilmektedir.

Başka aklına takılan şeyleri de sorabilirsin.
Sevgiler ve mutluluklar.

raskol

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 21, 2016, 12:50:15 ÖS »
cercei, önyargısız yaklaşımın ve hiv + olduğunu söyleyen kişiye sırtını dönmediğin için kocaman bir tebriği hak ediyorsun.
bu öyle büyük ve tuhaf bir önyargı ki kendisi pozitif olduğu halde pozitif biriyle ilişkiye girmeye çekinirim ya da girmem diyen insanlar bile var. daha ne diyim :)  BRAVO

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Mayıs 21, 2016, 09:57:17 ÖÖ »
Öncelikle yetkili arkadaşlara teşekkür ederim. Siteyle ilgili yaşadığım sorun hakkında yardımcı olup yazımı buralara taşıdıkları için.

Sizlere de teşekkür ediyorum arkadaşlar. Sevildiğimi gerçekten hissediyorum ve buna layık olmaya çalışıyorum. Üye olduğumdan bu yana her gün en az bir kere gelip yazılanları okuyor, bilmediğim yönleri öğrenmeye çalışıyorum. Genellikle akademik makaleleri takip etmeye çalışıyor ve bilgi kirliliğinde boğulmamaya gayret ediyorum. Ancak bazı noktaları sizlerden, yani ilk ağızdan duymak da elbette çok yararlı olacaktır benim için. Açık yüreklilikle yazdığınız bu sözleri okumak gerçekten mutlu etti beni. Sağolun. :)