Mavi-Banner

Gönderen Konu: ne oldu da 0 dan 100'e çıktı  (Okunma sayısı 1285 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: ne oldu da 0 dan 100'e çıktı
« Yanıtla #15 : Kasım 28, 2017, 08:22:11 ÖÖ »
@Strong

@hk  ara ara kendine fal bakıyor.biri bir şikayetini yazsa hemen ne zamandır ilaç kullandığını soruyor :))
Şöyle düşünüyor bence
"Hımmm bu kişi 4 yıldır ilaç kullanıyor ve bu sorunları yaşıyor demek ki ilaç alsakta bir sürü sıkıntı yaşayacağız.
:)
Kişinin ilac kullanımı süresi ve şikayetine denk gelen yıldızı bulup kendine fal bakıyor :))

ben yakaliyorum onu
Bakma daha atlayabilmiş değil.ilaç tedavisine başlayınca gececek İnşaAllah. ;)

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Kasım 28, 2017, 08:57:28 ÖS »
@Strong , tesekkurler.. :)

yeni tani aldim evet cok fazla olmadi ve tanidan sonra  hayatim allak bullak oldu..

tani aldigim ilk gunlerinde bu forumu bulmustum , bu forumda  bana  destek olunmasi, o sikintili ve stresli donem icin altin kiymetinde  bilgiler verilmesi  , yazilarimin okunup cevaplanmasi bana inanilmaz moral ve motivasyon oluyordu ( hala oyle ). cunki benim bu durumumu ailem ve  cevremde kimse bilmiyor, etrafimdakilerle paylasmamsuan imkansiz. ancak insanin bu sikinti ve  stresini paylasmasi gerekiyor  rahatlamasi icin. bu yuzden hergun bir  kac defa  bu forma girip rahatlamaya calisiyorum.

bu yuzden bende  forma gelen arkadaslara destek olabilmek icin yaziyorum , yeni veya sikintisi olan arkadaslarima belki biraz olsun moral olur  , destek olur diye cunki zor durumda birine destek olmanin ne kadar kiymetli oldugunu iyi biliyorum.

bu arada eskiden beri ben sagligima  dikkat eden  arastiran surekli bilgi toplayan biri idim, bu ozelligimden dolayi saglik konularinda birhayli bilgim var diyebilirim.
bir  ay kadar once tani aldigim ilk donemlerde ciddi travma  yasamis, psikolijik olarak cokmusdum , yavas yavas toparlamaya calisiyorum kendimi , kolay olmuyor  evet . bu hastaligin sosyal  baskisi olmasi  beni encok dusunduren, gercekten zor  ama baska secenegimde  yok zaten insallah duzelecek bunlarda diyorum kendi kendime..
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2017, 09:55:15 ÖS Gönderen: hk »

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Kasım 28, 2017, 09:20:34 ÖS »
@Strong

@hk  ara ara kendine fal bakıyor.biri bir şikayetini yazsa hemen ne zamandır ilaç kullandığını soruyor :))
Şöyle düşünüyor bence
"Hımmm bu kişi 4 yıldır ilaç kullanıyor ve bu sorunları yaşıyor demek ki ilaç alsakta bir sürü sıkıntı yaşayacağız.
:)
Kişinin ilac kullanımı süresi ve şikayetine denk gelen yıldızı bulup kendine fal bakıyor :))

ben yakaliyorum onu
Bakma daha atlayabilmiş değil.ilaç tedavisine başlayınca gececek İnşaAllah. ;)

sevgili @Fatih ben fal bakmiyorum  :) faldan da hic anlamam :D

psikolojim konusunda  haklisin hala sikintilarim var evet ama zaman lazim sanirim  insallah onuda desteklerinizle  atlatacagim.

ben tum konularda detayli arastirmasini seven bir  yapidayim.. basimiza bu hastalik geldi artik, bu hastalikla bir  sekilde bas etmemiz  lazim, dolayisiyla bundan sonra ne yapacagiz, bu hastaligin karekteri nasil, nasil risklerimiz  var, neler le  karistiriliyor, imkanlarimiz neler  bunlari ogrenmeye calisyorum... hiv i basite  almiyorum ve  cokda  buyutup abartmiyorum.

bence konu saglik olunca hic birsey  basite alinmayacak kadar onemlidir  ve hic  bir  seyde korkulacak kadar abartilmamalidir  sadece ogrenilmelidir.
dolayi ile ben  bu konu ile ilgili tum bilgileri toplamaya calisyorum, hiv dahil tum hastaliklar  bireyseldir, kisiden kisiye  bunyeden bunye ye ortama gore  etkiler tepkiler degisir, birisinde var olan bir  belirti herkesde olacak diye  bir sey yok ama olursa  neden oldugunu bilmek lazim , bilmedigin ve  nedenini anlamadigin sorunu cozemezsin.

evet arkadaslarimizin yasadiklarini merak ediyorum, hangi sartlarda bunlari yasiyorlar ogrenmeye calisiyorum sorularim bu yuzden , internette buldugum doktorlarin hiv  vaka calismalarini dahi okuyorum, bunlar beni daha kontrollu yapiyor. belki daha cok bilgi ile hem kendime hemde formdaki arkadaslarima  daha fazla destegim olabilir.( mavera ve diger bilgili arkadaslar gibi)

kusura  bakma  biraz  uzun yazdim ama icimi doktum iste ,yazmakda biraz  terapi gibi geliyor bana :D

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Kasım 28, 2017, 10:54:11 ÖS »
@hk bende latife yapıyorum zaten gülümse diye:)

Kullanıcı teşekkür etti: hk

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Kasım 28, 2017, 11:06:20 ÖS »
@hk bende latife yapıyorum zaten gülümse diye:)

Yaz tabi.bak kendin demişsin.herkeste farklı .o yuzden bumiraz kendine zaman vericeksin.
Ne örnek verdim geçen? :) teröristi yakaladık.sorguda şuan.
Negatife dusene kadar sabredicez.bakalım senni önce negatif olcaksın ben mi? Bende yeni başladım ilaca.

Takip ediyorsun siteyi ama asil havadisi kaçırmışsin.hemde 1 değil 2 güzel haberi kaçırmışsın..özellikle baktım bakim o konuda ne sordun diye sormamışsın.bence o konuyu atladın.

@turuncu da kaçırmış ??

Fed juluca isimli yeni ilaç onayladı.
Suan 3 lu kombin kullanıyoruz.Juluca ise 2 li.yani daha az yan etki.

2. Haber ise hiv virüsünün saklandığı yer bulunmuş.buda kesin tedavi için önemli bir adım.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #20 : Kasım 29, 2017, 12:02:35 ÖÖ »
@Fatih , iyi varsin  ;)   :)

evet o yeni cikan ilaci duydum, vucuda  daha az  etkisi anlaminda  guzel gelismeler  ama bizim gibi  yeni baslayanlar icin onerilmiyormus.
biz bir  sure  daha  guclu ilaclarla devam etmek durumundayiz. belki seneye felan bakariz  artik.

insallah ikimizde bir an once negatife  duseriz. benimkisi henuz  6.ilac oldu, bakalim artik .

evet hiv in saklandigi yerlerin bazilarini bulmuslar, keske tum her yeri hepsini tespit edebilseler  :-[

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Kasım 29, 2017, 12:03:47 ÖÖ »
arkadaslar , bugun sabahtan beridir  acaip ishal oldum resmen su gibi cikiyor , nedenini anlamadim her zamankinden farkli bir sey olmadi ,
gun boyunca koyu cay, nane limon , bol ilik su, yogurt ekmek, yagsiz kuru yiyeceklere filan yuklendim, henuz duzelme  yok .

6 gundur kullandigim genvoya dan dolayi mi degilmi bilmiyorum( prospektusunde yaygin gorule yan etki olarak yazilmis) bayagida tedirgin oldum acikcasi, cunki ishal dolayisi ile oglende aildigim ilacin bagirsakdan emilim sorunu olurmu acaba  diye...

Strong

• Katılımcı Üye
  • *
  • umudunu yitirme
« Yanıtla #22 : Kasım 29, 2017, 03:57:30 ÖÖ »
@Fatih güzel haberler bunlar teşekkür ederiz @hk gözğnden kaçmıştır yoksa şüphesiz bir yorumu olurdu ayrıca hepimiz çok süreçler geçirdik geçiriyoruz da ama merak etme güzel gelişmeler var sosyal konuda da evet bir çok konuda bilinçsiz toplumuz keşke önyargı ve tabulardan arınmış olabilsek ama kısa vadede bu görüşlerin kalkamayacağıda aşikar, birilerine söylemek imkansız gibi birşey fakat bana güvenen bir arkadaş keza hiç görüşmemiştik ve görüştüğümüzde nasıl bir tipim varsa bana şöyle dedi çok güven vericisin ve sana bi sıkıntımı anlatmak istiyorum buyur dedim ve a dan z ye anlattı hiv+ olduğunu şaşırdım şahsen ben yapamazdım hatta kandırıyormusun beni dedim ilaç raporunu gösterdi emin oldum ve uzunca bir süreden sonra bende kendimi ifşa ettim ona karşı arada dertleşiyoruz farklı şehirlerdeyiz ama şunu da söylemeliyim bazen + olduğum aklıma bile gelmiyor gün içinde unutuyorum ta ki ilaç saatim gelinceye kadar sonra yine umursamaz oluyosun ben 4. Senedeyim senide anlıyorum çok güçlü psikoloji isteyen bir durum fakat bence bunu biz kendimiz zorlaştırıyoruz kafaya takarak keza ilaç aksatılmadığı sürece sıkıntı yok ayrıca bi kere hata yapmışlığım var 2 ilaç alıyorum günlük hiç hatırlamıyorum aynı ilaçtan 2 defa içmişim diğeri 2 adet fazla kalıyor kutuda her defasında buna rağmen negatifim ilaçlara inancım tam sabır ve zamanla herşey hallolacak. Hastalıkları araştırman güzel bir durum ama fazla bilgi de seni fazla takıntılı yapabilir o yüzden eğer ki lazım olursa olduğu anda araştırmanı tavsiye ederim max 10 seneye kadar bence kesin tedavi bulunacak hatta bence bulundu ama bulundu denmiyor gibime geliyor bulunduğu an bu ilaç sektörüne balta vurulmuş olacak nacizane fikrim bu umarım paraya doyarlarda bizde kurtuluruz 🤷🏻‍♂️

Kullanıcı teşekkür etti: Fatih

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #23 : Kasım 29, 2017, 02:47:18 ÖS »
@hk vucut ilaça alışıyor.geçecektir.Sarı leblebi yemeni öneririm.Birçok besinide  almış olursun.

100 gr 1 avuçta

Karbonhidrat (g)38.347.67
Protein (g)19.83.96
Yağ (g)3.40.68
Lif (g)21.44.28
Kolesterol (mg)00
Sodyum (mg)255
Potasyum (mg)810162
Kalsiyum (mg)12424.8
Vitamin A (iu)306
Vitamin C (mg)40.8
Demir71.4

ishali kesecektir.kesmesse de sorun etme düzene girecektir.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Kasım 29, 2017, 04:43:37 ÖS »
Şiddetli ishal devam ediyorsa doktora başvurmalısın. Bu aralar kusma/ishal vakaları çok sık gözüküyor. Sadece ilaçtan olmayabilir. Ben ilaca başlayınca şiddetli ishal yaşadığımı hatırlamıyorum.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Kasım 29, 2017, 05:09:15 ÖS »
Dün öğleden sonradan beri yeni yeni kendime geliyorum. Bi ateşle başladı. Üşüme oldu. Parol aldım biraz düştü. Sanırım bende romatizma da var dünden beri bacaklarım,popom ve böbrek taraflarım çok fena sızlıyor. Gece üşümekten uyuyamadım. Bi yandan da terleyerek attım üstümden o kötü hali. Ne oldu da birden böyle oldu anlamadım. İlacımı hiç aksatmıyorum. Aynı saatlerde alıyorum. Umarım gribal bişeydir. ilaçla alakası yoktur. 30 unda randevum var öğreneceğim bakalım.

@turuncu

Bugün nasılsın, nasıl hissediyorsun kendini

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Kasım 29, 2017, 08:21:38 ÖS »
@Fatih , @ mavera  tesekkurler..
bugun duzeldi sukur sikinti kalmadi  .. :)

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Kasım 30, 2017, 12:06:39 ÖÖ »
@John Wick  bugün süperim :D 1 buçuk günlük bişeydi ve çok hızlı toparladım. Göğsümde ağrı var sadece biraz. Sanırım bronşitle alakalı . Yrn randevum var akciğer filmi de isticem.

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Kasım 30, 2017, 12:23:17 ÖS »
@turuncu

İyi sevindim, umarım film sonuçlarında olumlu çıkar :) bende’de dün yoğun şekilde öksürük vardı bugün hafifledi.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Kasım 30, 2017, 01:51:24 ÖS »
@John Wick  sigaradan hep benim yaa! Bir bırakamadım gitti şunu. Bişey çıkmadı çok şükür. Ağrı da gitti zaten. Stribild kullanıyodum. 3 buçuk aydır. Negatif olmuşsundur deyip  Genvoya raporu çıkardı doktor. İnşallah Stribild gibi bu ilaç da sorunsuz olur. :) Sana da geçmiş olsun. Dikkat et kendine havalar çok değişken bu aralar. Ihlamur iç, sağlam ye ;)
« Son Düzenleme: Kasım 30, 2017, 01:55:59 ÖS Gönderen: turuncu »