Mavi-Banner

Gönderen Konu: Olduğum test nedir  (Okunma sayısı 844 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Patikalo43

• Yeni Üye
  • *
Olduğum test nedir
« : Aralık 16, 2016, 06:23:43 ÖÖ »
Arkadaşlar herkese merhaba sayın moderatör sorumu yayımlarsa çok memnun olucam nette bugünden beri araştırıyorum birşey bulamadığım için belki burda bilen vardır diye yazıyorum.Testim yeterlimi değilmi diye kafanızı patlatmıcam sadece ufak bir soru sorucam belki aranızdan bir kişi de olsa bana net birşey söyler cevabımı alırım.Test olduğum yer araştırma hastanesi doktorum ısrarla bana 4.kuşak bu dedi ama sonuçta sadece anti hıv yazıyordu.Diğer rehberdeki bi kaç arkadaşta da aynısı oldu bakanlığa mesaj attılar 4.kuşak diye cevap geldi ama bana cevap gelmedi.Bende hastaneyi araya**k olduğum testin hangi marka makineyle yapıldığını sordum ve aldığım cevap 'roche modüler e170' oldu.Sadece sorum şu bilen bir kişi bile varsa kısa bi cevap verse yeterli bu test markası nedir antikor taramasımı yapıyor yoksa antijen antikor mu? Cevap vericek arakaşa şimdiden çok teşekkür ederim herkese hayırlı cumalar allaha emanetsiniz..

ayhandemir1986

• Katılımcı Üye
  • *
  • Belirti Hiç Bir şey , Test Herşey.
Ynt: Olduğum test nedir
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2016, 09:48:03 ÖÖ »
Roche bir  marka Sanırım ben öle biliyorum(simend,VİDAS vs ) gibi hassasiyet olarak antikor bakıyor antijen baktığına dair bir bilgi BULAMADIM . Fakat en önemli olan şu " şüpheli ilişki"  sonrası NE Zaman gerçekleşti bu test ? 15,20,30,40 gün gibi bir zamansa bu testin gerçekliği biraz yanıltıcı olabilir.  Sen bunları düşünmene gerek yok sonucu erken Alman daki sebebi Alman sürekli test olup negatif Alman kesin bir şey söyleyemeyiz . SAĞLIK Bakanlığındaki mesaj onlar bilir biz hangi hastanede hangi kit hangi marka diye bir araştırma yapmıyoruz . Senin sonuç kağıdında  hiv1/2 duo ultra 0.00   P24antijen 0.00 gibi bir ibare Yoksa veya combo,combi, testler gibi belli başlı testler dir. Bunlar bunlar evet 4.nesil çift tarama yapan testler diyebiliriz  Minumum test süreleri.  Hiv duo ultra testi en az 15. Gün normalde 14 ama akşam mı sabah Mı saat hesaplamaktansa 1 gün geç olmak daha iyi  combo,combi testleri içinde 28 gün onada 1 ay diyebiliriz test süresini garantilemek için bu testler negatif ÇIKMASI durumda  (who dünya sağlık örgütü, Türk rehberler, ve biz hiv AİDS ailesi 90.gün  hepatit B,C ve ANTİ hiv ÜCRETSİZ tasdik öneriyoruz.  Çok çok nadir durumlarda 6. Ay KONTRL edilebilir kemoterapi,radyoterapi,kanser,kanser ilaçları,ağır kan ilaçları vs gibi tabi bunlar çok nadir durumlarda VE şüpheli ilişki varsa 90.gün kesinliğe çok yakın. Hastanede iğne batması ve damar içi uyuşturucu alımı şüphesi varsa 6 ay 1 yıl bakılıyor diye biliyorum .  ( Unutmamalısın Burası Yeni tanı almış arkadaşların form sayfası )  yok şu test kesin mi yok şu KAÇINCI nesil yok böğrüm AĞRIYOR belirtim vs böle sorular cevap verilmiyor . Test süreleri bölümü var. Ordan okuyabilirsin. ROCHE modüller e170 Dediğim gibi tahmin elisa testi ve antikor bakan bir test bunu ilişkiden 3 ay sonra yaptırdıysan rahatlayabilirsin.

VE BUNDAN SONRA İSTİNASIZ HER ZAMAN KORUNUP (PREZERVATİF) TAKIP İLİŞKİ YAŞARSAN BÖLE DURUMLARA DÜŞMEZSİN.

Bir düşün Gözlerin Görmüyor,kulakların duymuyor. .

Kullanıcı teşekkür etti: Soru İşratei

BuDaGecerYahu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 16, 2016, 02:32:47 ÖS »
Roche çok kaliteli fda onaylı bir markadır.Kesindir, değişmez

Patikalo43

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2016, 06:11:07 ÖS »
@BuDaGecerYahu  @ayhandemir1986  kardeşim ben biraz baktığımda combo dan bahsediyor hep ve doktor bana combo değilse neden ısrarla combo trst desin ki ben bunu anlamadım

ayhandemir1986

• Katılımcı Üye
  • *
  • Belirti Hiç Bir şey , Test Herşey.
« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2016, 07:00:06 ÖS »
Bak Sen kendi ağzınla diyorsun. Doktor yapmış testi kendi yapmasa bile Labatuar la bağlantılı onun dediğine güveniyorsun bizim dediğimizemi güveneceksin bu testi ne Zaman YAPTIRDIN ? 3 ay geçmişse dert etme artık hepatitlerede BAKTIR.
Bir düşün Gözlerin Görmüyor,kulakların duymuyor. .

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2016, 10:12:13 ÖS »
@Patikalo43 Merhaba:

Makineden daha önemli bir sey var.
Şüpheli iliskiden kac gun sonra testi olduğun.
Ona göre yorum yapılabilir.

Misal: 90 gün geçtiyse her makine/test kiti (sadece antijen arayan test kiti hariç) doğru sonuç verir.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Kullanıcı teşekkür etti: günlük