Mavi-Banner

Gönderen Konu: Artık Raporlar 1 Yıllık Oluyomuş. Hiç iyi olmadı.. :( :(  (Okunma sayısı 1515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Snowman

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Artık Raporlar 1 Yıllık Oluyomuş. Hiç iyi olmadı.. :( :(
« Yanıtla #15 : Aralık 17, 2016, 09:53:32 ÖÖ »
Arkadaşlar bende mi bir yanlışlık var acaba, ben iki ay önce rapor yenilemiştim, fakat burada sizin söylediğiniz gibi evrak vs hiç uğraşmadım. Sekreter bilgisayar üzerinden kendi her şeyi halletti. Rapor tamam eczaneye gidebilirsin dedi ve ilaçları aldım. İmza, kağıt vs hiç görmedim. Rapor nasıl bir şey onu bile bilmiyorum. E-Nabız'dan bakayım dedim, raporlarım kısmında bir şey çıkmıyor. Raporum 1 yıllık bu arada. Bir yanlışlık mı var acaba?
Bugüne kadar yaşadığın her şey ayrı bir hikayedir. Bugünden sonra yaşayacakların ise ayrı bir hikaye.

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Aralık 17, 2016, 11:28:22 ÖÖ »
Arkadaşlar merak etmeyiniz. Üç yıldır birrer yıllık rapor alıyorum. Siz birşey yapmıyorsunuz. İlaç yazdurmak için doktora gittiğinizde ilacınızı yazarken doktor gerekirse raporu yeniliyor. Bizlik bir durm değil bir yıl olmuş bir ay olmuş... hiç farkı yok.

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Aralık 17, 2016, 11:53:39 ÖÖ »
Hayır Sn Snowman rapor anladığınız şekilde digital ortamda hallediliyor. Bazı üniversite hastanelerinde hala tasdik onay olabilir mi hala bilemiyorum  Fakat onlarda bu şekle geçmiş olmalılar

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Aralık 17, 2016, 12:36:02 ÖS »
Bana geçen yıl ilk rapor çıkartıldığında 1 yıllık vermişlerdi. Bu yıl yeniledim Kasım ayında yine 1 yıllık verildi. Alması çok kolaydı, doktorum ilacımı yazarken raporu da çıkarttı tek tuşla. Sonra da başhekim sekreterine onaylattım. 1 dakika bile sürmedi.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Aralık 17, 2016, 01:59:29 ÖS »
Arkadaşlar bende mi bir yanlışlık var acaba, ben iki ay önce rapor yenilemiştim, fakat burada sizin söylediğiniz gibi evrak vs hiç uğraşmadım. Sekreter bilgisayar üzerinden kendi her şeyi halletti. Rapor tamam eczaneye gidebilirsin dedi ve ilaçları aldım. İmza, kağıt vs hiç görmedim. Rapor nasıl bir şey onu bile bilmiyorum. E-Nabız'dan bakayım dedim, raporlarım kısmında bir şey çıkmıyor. Raporum 1 yıllık bu arada. Bir yanlışlık mı var acaba?
@Snowman raporun bir çıktısını her ihtimale karşı çıkartıp yanında bulundurmalısın. Bunu hastaneden veya eczaneden dahi edinebilirsin. Yurtdışı seyahatin oluyor mu bilmiyorum ancak gümrük kapılarında zorlukla karşılaşmaman için bu gerekli.

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Aralık 17, 2016, 07:12:41 ÖS »
Arkadaslar yurtdisi seyahatlerde rahat olun. Surekli tum dunyayi dolasiyorum is icin, hic kimse gumrukte bu ilaclari sormadi. Bu arada onlem olarak yanimda tasirken bos kutularda etiketsiz tasiyorum. Vitamin kutusunda da tasinabilir.

Kusey

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Aralık 18, 2016, 10:43:01 ÖS »
raporun bir çıktısını her ihtimale karşı çıkartıp yanında bulundurmalısın. Bunu hastaneden veya eczaneden dahi edinebilirsin. Yurtdışı seyahatin oluyor mu bilmiyorum ancak gümrük kapılarında zorlukla karşılaşmaman için bu gerekli.

Matland selam, ben hiç rapor almadım. Yani fiziksel olarak elime bir rapor almadım ve neye benzediğini de bilmiyorum. Haftaya bir yurtdışı seyahatimde olacak. Olmasa da olur rapor demişler ama risk almamak en doğrusu olabilir. Haftaiçi doktora gidemezsem dediğin gibi ilac aldığım eczaneden cikartabiliyorum diye anlıyorum raporu

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Aralık 18, 2016, 10:48:23 ÖS »
evet eczaneden de çıkartabilirsin raporu

Kullanıcı teşekkür etti: Kusey

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Aralık 18, 2016, 10:57:40 ÖS »

Bunu ilk kez duyuyorum. Eczane benim bildigim cikarilmis olan rapora ve reçeteye göre ilaci verir. Eczane nasil rapor cikartabilir ya???

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Aralık 18, 2016, 10:59:21 ÖS »

Bunu ilk kez duyuyorum. Eczane benim bildigim cikarilmis olan rapora ve reçeteye göre ilaci verir. Eczane nasil rapor cikartabilir ya???

Sistemdeki hazır raporu bilgisayar yazıcıdan çıktı olarak çıkarabilirler demek istemiş, yanında belge olarak göstermek için.
Ama zaten benim hastanem raporum bir kopyasını bana vermişti ilk çıkardığımda. Western blot raporu, hivdirenç testi ve ilk rna cd4 sonuçlarımla hala özel çantamda saklarım.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: mucizelereinan

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Aralık 18, 2016, 10:59:37 ÖS »
demek istediğim şu. İlaç kullanan bir birey zaten raporuyla ilaç alabiliyor. Eczaneden bu raporun çıktısını alabilirsiniz.

Kullanıcı teşekkür etti: mucizelereinan

M.Ergun

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Aralık 19, 2016, 09:15:57 ÖÖ »
Hayatımda hiç 2 yıllık raporum olmadı.
En kısası 7ay en uzunu 1 sene :)

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Aralık 22, 2016, 09:23:43 ÖS »
Arkadaşlar bugün 2 yıllık rapor aldım. Burada bu konuyu okuduktam sonra hocaya bügün dedim hocam iki yıllık oluyormuş raporlar verebilirmisiniz. Baktı sisteme olur dedi verdi. Sorunsuz 😊😊😊

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Aralık 22, 2016, 09:37:39 ÖS »
Arkadaşlar bugün 2 yıllık rapor aldım. Burada bu konuyu okuduktam sonra hocaya bügün dedim hocam iki yıllık oluyormuş raporlar verebilirmisiniz. Baktı sisteme olur dedi verdi. Sorunsuz 😊😊😊

F.ck No!!!

yok artık emenike!!!

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Aralık 22, 2016, 09:43:56 ÖS »
Eczacımada teyid ettirdim. 😀😀😀😊😊☺