Mavi-Banner

Gönderen Konu: Virülans Değeri  (Okunma sayısı 2582 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

recep

• Yeni Üye
  • *
Virülans Değeri
« : Mayıs 11, 2016, 04:48:54 ÖS »
Herkese mrb öncelikle, benim bu virülans değeri ya da miktarı hakkında kafam karıştı bir yerde eğer virülans değeri düşükse testler negatif gelebiliyormuş gibi birşey okudum vücuda az değerde virüs girince kan testinde saptanamama gibi bir durum var mı arkadaşlar ?

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
Ynt: Virülans Değeri
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2016, 06:08:25 ÖS »
hiv virüsü  ile  temas  edince  vucudunda  her  hastalıkta oldugu  gibi  antikorlaR  oluşmaya başlıyor. Yapılan  elisa  testlerinde de  zaten  bu  antikorlara  bakılıyor. Yani  az virüs girdi, testlerde gözükmez gibi bir durum  imkansız  testler  sadece bu virüsün kuluçka  dönemi  var  yaklaşık 2 haftadır bu  süre, sadece bu  süre  zarfında   yakalayamaz, bundan  dolayıdır ki, 4. nesil  en gelişmiş  testi 15. günde  yaptırdıgın  zaman  yüzde 98 kesin  sonuç alırsın
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: recep

ferhatk

• Güvenilir Üye
  • Üye
  • *
  • Tamam kalkalım kalkalımda ayıp oluyo...
« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2016, 06:10:49 ÖS »
Iki tur antikor testi vardir: "Duyarliligi" (Sensivity) cok yuksek olan testler ve "Ozgullugu" (Specificity) cok yuksek olan testler. Elisa ve benzeri antikor testleri, ilk sinifa girer. Bu su anlama gelir: Eger kanda cok az miktarda bile antikor varsa, TEST BUNU YAKALAR. Cunku duyarliligi %99'un uzerindedir. Dolayisiyla "YALANCI NEGATIF" ihtimali, yok denecek kadar azdir. Eger elisa ve benzeri bir testten negatif sonuc aldiysaniz, buna tam olarak guvenebilirsiniz.
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2016, 06:12:24 ÖS Gönderen: ferhatk »

Kullanıcı teşekkür etti: Shopska, recep

recep

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 11, 2016, 09:03:22 ÖS »
teşekkür ederim arkadaşlar cevaplar gerçekten aydınlatıcı oldu ben ag/ab testi oldum 35,65,85 günlerde sanırım olduğum test son dönemde çıkan testlerden elisa değil

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Mayıs 11, 2016, 09:06:47 ÖS »
Kafa karıştıracak bir şey yok. Virülans, mikrobun hastalık yapabilme yeteneği saldırganlığı ve bulaşıcılığı demek bu hiv için çok değişken-her temas eden hiv pozitif olmuyor bazen virüs silinip gidebiliyor vücuda tutunamıyor. Ama tutunabilirse kişi pozitif oluyor. Ya hep ya hiç kuralı yani. Pozitif olduğun zaman ise testlerde doğru zamanlarda pozitif çıkıyorsun. Bunun ortası-acabası-fakatı yok. Ya hep-ya hiç. Ya pozitifsin ya negatif. Önemli olan testin süresinin yeterli olması.

Olduğun test kombo teste benziyor bu durumda sürelerin gayet yeterli. Bundan sonra her zaman korun. Belki hiv sana temas etti ama tutunamadı, pozitif olmadın. Bir daha tekrar korunmadan ilişkiye girersen bu kadar şanslı olmayabilirsin.

recep

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 11, 2016, 09:15:54 ÖS »
evet haklısınız bilinçli olup tedbiri elden bırakmamalı çok teşekkür ederim cevap için

Shopska

• Administrator
  • Katılımcı Üye
  • Akıyor bu akşam maşallah..
    • Hiv ve Aids
« Yanıtla #6 : Mayıs 12, 2016, 09:22:57 ÖÖ »
Iki tur antikor testi vardir: "Duyarliligi" (Sensivity) cok yuksek olan testler ve "Ozgullugu" (Specificity) cok yuksek olan testler. Elisa ve benzeri antikor testleri, ilk sinifa girer. Bu su anlama gelir: Eger kanda cok az miktarda bile antikor varsa, TEST BUNU YAKALAR. Cunku duyarliligi %99'un uzerindedir. Dolayisiyla "YALANCI NEGATIF" ihtimali, yok denecek kadar azdir. Eger elisa ve benzeri bir testten negatif sonuc aldiysaniz, buna tam olarak guvenebilirsiniz.

Bide kendi testine inansan artik rahat ediceksin  :D
Kintsukuroi

Kullanıcı teşekkür etti: ferhatk, recep

Kimbu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 12, 2016, 11:43:52 ÖÖ »
Burada yazılanlardan anladığım bu testlerin günlerinde yapılması durumunda yakalamaması ya da test yaptığı halde çıkmaması hiç bir şekilde mümkün değil. Test mantığını bilmediğimiz için hep yakalayamama ihtimalini düşünüyoruz.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #8 : Mayıs 12, 2016, 12:53:40 ÖS »
arkadaşlar  kuluçka  süresi 14 gün, siz  şüpheli ilişki yaşadınız  ve  gidip 15. günde  test yaptırırsanız  yakalamama ihtimali yok
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kimbu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 12, 2016, 01:04:55 ÖS »
Kuluçka süresiyle ilgili o kadar çok yorum var ki insanın kafası karışıyor. Bende vidas testimi 57 günde olmuştum bana laboratuvarda bu test sonucunun yüzde 99,08 dir denmişti ki bu çok ciddi bir oran ve bu test sonucunun değişmeyeceği söylenmişti. Ancak bu kadar çok bilgi kirliliği varki sanki var ama hala kuluçkada gibi bir şüpheye düşüyoruz. Testin yakalamama ihtimalini düşünür buluyoruz kendimizi.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Mayıs 12, 2016, 02:02:40 ÖS »
Ben size söyleyeyim.
Hiç birimiz defalarca test olarak, çok uzun araştırmalar uğraşlar sonucu pozitif olduğumuzu öğrenmedik.
Böyle olmuyor bu işler gerçek hayatta.
Hepimiz, evet hepimiz, hiç hesapta yokken, öylesine rasgele bakılan TEK BİR testte, hiç beklemezken, tamamen hazırlıksızken, ÇAAT diye öğrendik pozitif olduğumuzu. Tek test yetti, ondan sonrası doğrulama western blot rererö gerisi klasik hikaye. Yani bakın, bu iş böyle oluyor. Pozitifseniz, test gözünüzün yaşına bakmıyor, hemen yakalıyor ve söylüyor doğruları.

Kimbu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 12, 2016, 02:20:46 ÖS »
Elbette hocam bu konuda sizi çok iyi anlıyorum ve aslında kafamı karıştıran şey şu. Acaba olduğumuz süreler mi yetersiz geliyor ve bu virüs kendini sonradan mı belli ediyor. Yani özetle söylersek örneğin 70 gün alınan bir Elisa ya da 150 gün sonra yapılan bir kombo test artık net sonuç vermiş mi oluyor. Çünkü öyle bir anlatım var ki ve bizde fobik insanlar olduğumuz için bunun sanki var ama işte test sürelerimiz eksik olduğu için çıkmıyor. İlerleyen senelerde pat diyince çıkacakmış gibi bir izlenime kapılıyoruz. Ancak sanırım bu kadar insan ve kaynak en geç doksan gün ya da duo veya kombi testler için süre veriyorsa bu paranoyayı bırakıp bu seslere kulak vermek gerekiyor.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Mayıs 12, 2016, 04:44:12 ÖS »
Aynen dediğin gibi, her testin belirli bir süresi var o süre dolmuşsa doğru sonuç vermiş oluyor.
Hiv duo ultra da bu süre 14
Combolarda 28
Anti hiv elisa'da 45 gün, eski doktorlar anti hiv elisa için 90 diyor, eski testler öyleymiş çünkü.

Yani duruma göre bakacaksın.

12. günde combo testi olduysan at çöpe, güvenemezsin, paranı boşa harcamış oldun. Negatif çıkar, ama belki pozitif oldun henüz testte çıkmıyor. Neden? Çünkü combo test için 28 gün geçmiş olması lazım. 12 gün 28 günden erken. Çünkü 12 28'den küçük bir sayı. Bu durumda yanlış yapmış oluyorsun, test için beklemeliydin.
Atıyorum, 40. günde combo test olduysan, güvenebilirsin, çünkü 40 28'den büyük bir sayı, gerekli süre geçmiş demektir.

Kimbu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mayıs 12, 2016, 06:03:20 ÖS »
Ben vajinal korumasız ilişkiden 30 gün sonra combo 57 gün sonra hiv duo ultra 70 gün sonra devlet hastanesinde eliza son olaraktan ise aynı ilişkiden 150 gün sonra özel bir laboratuvar da combo testi oldum. Konuştuklarımıza göre bu konuyu tamamen silip kapatmam artık düşünmemem gerekiyor. Ama bu nasıl bir ruh hali ise işine girdik çıkamaz olduk ve buralarda başka yerlerde insanların başını ağırtan mız mız tiplere döndük. Sizi önceki siteden de hatırlıyorum ve olaylara rasyonel yaklaştığınızı biliyorum. Ayrıca okuduğum kadarıyla hatam ın sitesinde hiv virüsünün hemen bulaşan bir virüs olmadığı gibi olaylar istatistiklerle de verilmişti. Sanırım artık yapacağım testler maddi küflet ve sonucu beklemenin getirdiği stresten başka bir etkisi olmayacak olduğum testlere bağlı olarak olacağım testler yine negatif verecek ve ben sadece yine bu stresi psikozu yaşamış olacam.
Sizin yanınızda bizim derdimiz elbette çok hafif siz bizden daha güçlüsünüz ancak şuna emin olun buda ayrı bir hastalıklı hal. Sizde artık test yapmamı önermezsiniz değil mi

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Mayıs 12, 2016, 06:22:02 ÖS »
@Kimbu  önereceğimiz şey test yaptırman değil, bu düşünceler hayatını zorlaştırıyorsa profesyonel destek alman. Bunun hastalıklı bir hal olduğunu düşünüyorsan çözümü MHRS'den alacağın bir randevu. hayatını güzelleştirmek ve sorunlarını çözmek senin elinde artık. HIV konusunu kapat ve diğer sorunlarını çözmeye çalış.

sağlıklı günler :)
Dünyayı güzellik kurtaracak!