Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yazıları okudum ancak aklıma oturmadı test süresi  (Okunma sayısı 1686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Menta

• Yeni Üye
  • *
Yazıları okudum ancak aklıma oturmadı test süresi
« : Kasım 26, 2016, 05:55:38 ÖS »
Herkese merhaba öncelikle. Konuların çoğunu okudum ancak yine de danışmak istiyorum. İçim rahat değil. Yardımcı olun lütfen . Yaklaşık 32 gün önce guvenmedigim biriyle korunmasız vajinal ilişkide bulundum. 2haftadir öksürük, aşırı yorgunluk (bayılacak derecede bitkinlik), ishal, iştahsızlık ve son iki gündür de kas ağrısı var. Sorun şu ki kız arkadaşımda da aynı şeyler olmaya birkaç gün aradan sonra başladı. Çok endişeliyim.

4.Jenerasyon p24 Antijen ve Anti-HIV Testi oldum 28. Günde. Bi özel labartuarlara güvenmiyorum, vücudun tepki verme süreci 21.gunden sonra azalıyor mu anlayamadım? Kesin sonuç diyebilir miyim buna?
21gun sonucu
Anti hiv 1/2    0.05 negatif
P24.      0.01 negatif

Yardımcı olacaklar şimdiden sağolun.

« Son Düzenleme: Kasım 26, 2016, 05:57:00 ÖS Gönderen: Menta »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yazıları okudum ancak aklıma oturmadı test süresi
« Yanıtla #1 : Kasım 26, 2016, 08:04:54 ÖS »
Merhaba.

Testi 21. Günde mi oldun 28. Günde mi, onu anlayamadım.

Olduğun test 14. Günden sonra pozitif vermeye başlayan bir test, yani hiv varsa çok erken yakalayabiliyor, bu yüzden sonucun değişmesi çok beklenmez. Her ihtimale karşı herkese 90. Günden sonra hepatitlerle beraber anti hiv elisa da baktırmasını tasdiklemesini öneriyoruz. Özel labaratuarlara güvenmiyorsan neden para yediriyorsun? Bu dediklerimi ücretsiz olarak aile hekiminde veya devlet hastanesinde yaptırabilirsin.

Tanımadığın biriyle korunmasız ilişki yaşadıysan, her hangi bir hastalık bulaşmadığından emin olana kadar kız arkadaşın veya eşinle korunmadan beraber olmamalısın. Sadece hiv yok çünkü hepatitler, herpes, hpv, sifiliz, gonore, klamidya vs bir sürü başka hastalık var.

Cinsel hayatında daha dikkatli ve özenli davranmanı tavsiye ederim.

Kullanıcı teşekkür etti: Menta

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
« Yanıtla #2 : Kasım 26, 2016, 09:04:23 ÖS »
Test süresi kafi 21.de olsa 28.de olsa.Madem kız arkadaşın var ve düzenli cinsel ilişki hayatın var.Ozaman ne diye gidip tanımadığın kişilerle ilişkiye giriyorsun,hem onu hem kendini riske atıyorsun dostum.Hiv negatif sin diğer cybhlerede baktır..Geçmiş olsun

Menta

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Kasım 26, 2016, 11:19:37 ÖS »
Merhaba.

Olduğun test 14. Günden sonra pozitif vermeye başlayan bir test, yani hiv varsa çok erken yakalayabiliyor, bu yüzden sonucun değişmesi çok beklenmez. Her ihtimale karşı herkese 90. Günden sonra hepatitlerle beraber anti hiv elisa da baktırmasını tasdiklemesini öneriyoruz. Özel labaratuarlara güvenmiyorsan neden para yediriyorsun? Bu dediklerimi ücretsiz olarak aile hekiminde veya devlet hastanesinde yaptırabilirsin.

Tanımadığın biriyle korunmasız ilişki yaşadıysan, her hangi bir hastalık bulaşmadığından emin olana kadar kız arkadaşın veya eşinle korunmadan beraber olmamalısın. Sadece hiv yok çünkü hepatitler, herpes, hpv, sifiliz, gonore, klamidya vs bir sürü başka hastalık var.

Biraz karışık oldu yazı sanırım afedersiniz. 28. Günde oldum testi. Tesekkur ederim önerin için.

Kullanıcı teşekkür etti: Floki

Menta

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 26, 2016, 11:21:48 ÖS »
Test süresi kafi 21.de olsa 28.de olsa.Madem kız arkadaşın var ve düzenli cinsel ilişki hayatın var.Ozaman ne diye gidip tanımadığın kişilerle ilişkiye giriyorsun,hem onu hem kendini riske atıyorsun dostum.Hiv negatif sin diğer cybhlerede baktır..Geçmiş olsun

Sağol teşekkür ederim. Haklisin dediklerine. Bende pişmanlık duyuyorum.

yasuo07

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Kasım 27, 2016, 05:44:49 ÖÖ »
Merhaba.

Merhabalar 28.günde olduğun test yeterlidir olmuş olduğun test hiv duo ultradır 14.günden sonra %:99.88 güvenilirlik derecesine sahiptir ve yeterlidir ben hiv ile ilgili öğrendiklerimin çoğunu mavera senden öğrendim ama şu düşüncene katılmıyorum eskiden sen 14.günden sonra olunan hiv duo ultra 28.günden sonra yapılan hiv combo 42.günden sonra yapılan elisaya kesindir değişmez diyordun ama artık 90.gündede tasdikletmek yararlı diyorsun ben buna kesinlikle katılmıyorum 4.jenerasyon testler bildiğin üzere çok çok hassas hiv duo ultrada 14. gün comboda 28.günden sonra dönen bir vaka yok 90.günde gidip yine aynı testi yaptırmak çok ama çok saçma! bizim cahil Türk doktorları tasdiklese ne olur tasdiklemese ne olur dünya sağlık örgütü bile elisayı 42 ye kadar indirdi ben çok araştırmacı bir insanımdır hiç birzaman fobik olmadım olmamda çünkü çok daha ciddi rahatsızlığım var hiv ile ilgili hiçbir problemin yok tekrar test olmana gerek yok ama sen bilirsin ücretsiz 90.günden sonra hepatitlerle birlikte hivede baktırabilirsin ama kafanı takma.
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2016, 05:46:05 ÖÖ Gönderen: yasuo07 »

Menta

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Kasım 27, 2016, 01:50:30 ÖS »
Merhaba.

Merhabalar 28.günde olduğun test yeterlidir olmuş olduğun test hiv duo ultradır 14.günden sonra %:99.88 güvenilirlik derecesine sahiptir ve yeterlidir ben hiv ile ilgili öğrendiklerimin çoğunu mavera senden öğrendim ama şu düşüncene katılmıyorum eskiden sen 14.günden sonra olunan hiv duo ultra 28.günden sonra yapılan hiv combo 42.günden sonra yapılan elisaya kesindir değişmez diyordun ama artık 90.gündede tasdikletmek yararlı diyorsun ben buna kesinlikle katılmıyorum 4.jenerasyon testler bildiğin üzere çok çok hassas hiv duo ultrada 14. gün comboda 28.günden sonra dönen bir vaka yok 90.günde gidip yine aynı testi yaptırmak çok ama çok saçma! bizim cahil Türk doktorları tasdiklese ne olur tasdiklemese ne olur dünya sağlık örgütü bile elisayı 42 ye kadar indirdi ben çok araştırmacı bir insanımdır hiç birzaman fobik olmadım olmamda çünkü çok daha ciddi rahatsızlığım var hiv ile ilgili hiçbir problemin yok tekrar test olmana gerek yok ama sen bilirsin ücretsiz 90.günden sonra hepatitlerle birlikte hivede baktırabilirsin ama kafanı takma.

Haklisin. Bir tereddüt oluşmuş insanlarda, 1000de bir bile oran olsa insanlar tedirgin olabiliyor sanırım. Bende hastalık bitmedi gitti, hepatitlere de baktiracagim.

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #7 : Kasım 27, 2016, 06:46:09 ÖS »
forumda testler ve süreleri ile ilgili bir başlık bile var görmemiş olman imkansız,kaldı ki yazılanları okuduğunu söylemişsin zaten.Verilen bilgiler o kadar net ve anlaşılır ki,nasıl anlamadın ilginç
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

BuDaGecerYahu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Kasım 27, 2016, 11:04:57 ÖS »
90. Gün vdrl hep ve hiv ile birlikte tekrar test yaptır, tasdik iyidir...

Menta

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Aralık 19, 2016, 11:37:54 ÖS »
Merhaba.

@Mavera merhaba tekrardan,
Son bir haftadır boğaz lenf bezleri şişti, çene altindakilerde şiş,boyun ağrım var.
28. Gün olduğum vidas duo testinden sonra hem dahiliye, hemde enfeksiyon doktorumun isteği ile 29. Ve 33. Günler hiv ag/ab testi oldum negatif. İştahsızlık devam ediyor aşırı hazımsızlık oldu ve gastroenteroloji ye gittim. Mide ilacı verdi sadece. Diş kanamalarım var ve kan pıhtılaşmasinda problem var. (Yapılan testlerde çıktı)
Sorun şu, hastalık nedir bulamadım ve hangi doktora gideceğimi şaşırdım. Bugün alnimda durduk yere 1cm kadar bolgede morluk oluştu.

Yani benim o ilişkiden sonra olan akut dönemi hiçte kolay değildi, ve ciddi bir hastalık olduğunun bilincindeydim. Hala da böyle belirtiler devam ettikçe korkuyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #10 : Aralık 20, 2016, 06:58:44 ÖÖ »
 E yapsın @Mavera sana,muayene edip ilaç mı yazsın.Nasıl bir yardım beklentisi içinde olduğunu söyle ,ona göre davranalım.Hepimize sor sırf ona değil bu arada.Bıktıracaksınız günün birinde şişen lenflerinizle ,bademciklerinizle adamı
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

Kullanıcı teşekkür etti: ayhandemir1986

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Aralık 20, 2016, 07:22:11 ÖÖ »
Hiv dışı bir hastalığın olabilir daha ayrıntılı incelenmeli
Testlerin şu an hiv negatifsin diyor oldukça güvenebilirsin
90'dan sonra ücretsiz anti hiv elisa ile tasdik olabilirsin. Değişmeyeceğini düşünüyorum
Bundan sonra her zaman korun!

Kullanıcı teşekkür etti: Menta, ayhandemir1986

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Aralık 20, 2016, 01:11:12 ÖS »
Merhaba @Menta:

Forumda test sureleri ile ilgili konuları okuyup anlamamış olmana inanmak istemiyorum.
O isin arkadaşlar ben aradım ettim ama anlamadım lütfen bana yardımcı olun kısmı.
Lakin gerçekten anlamadıysan lutfen cok acil okuma, okuduğunu anlama kurslarına git.
Temel Türkçe yi anlamıyorsun cunku.

Şüpheli iliski sonrası 28. Gün testi en erken olunacak test günlerinden biri.
90. Gun hepatitler ile beraber HIV testini tekrarlayabilirsin.

Ben şahsım adına partnerin var neden başkasıyla sevisiyorsun diye sitem edemem ancak partnerin varken, korunmadan şüpheli iliskiye girip azgin teke gibi sonradan partnerinle korunmadan cinsel iliskiye girmek cok büyük bir bencillik. Kabul edilemez.

Beraber olduğun kişi sana, tek eşliliğe güvendiği icin korunmadan iliskiye giriyor.
Senin ruh ve beden tatminin icin boyle bir bedel ödeme riski ile karşı karşıya kalmamalı.

Sisen lenf bezi iddiasında bulunduğun yerlerin gerekli tetkikleri yapmadan lenf olduğunu nasıl anladın? X Işınına sahip gözlerin, mr/ultrason çekebilen ellerin mi var? Varsa Şen'inle hastane açalım bu ise girelim. İlk Yatirim maliyeti benden.

İlla hayır lenf sisti diyorsan.
Kanser olabilir.
Lenf kanseridir.
En büyük belirtisidir.
Kendinizde hastalık aramaktan vazgeçin.

Sevgiler.

Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Kullanıcı teşekkür etti: Menta, ayhandemir1986

Menta

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Aralık 21, 2016, 11:45:36 ÖS »
Merhaba @Menta:

Forumda test sureleri ile ilgili konuları okuyup anlamamış olmana inanmak istemiyorum.
O isin arkadaşlar ben aradım ettim ama anlamadım lütfen bana yardımcı olun kısmı.
Lakin gerçekten anlamadıysan lutfen cok acil okuma, okuduğunu anlama kurslarına git.
Temel Türkçe yi anlamıyorsun cunku.

Şüpheli iliski sonrası 28. Gün testi en erken olunacak test günlerinden biri.
90. Gun hepatitler ile beraber HIV testini tekrarlayabilirsin.

Ben şahsım adına partnerin var neden başkasıyla sevisiyorsun diye sitem edemem ancak partnerin varken, korunmadan şüpheli iliskiye girip azgin teke gibi sonradan partnerinle korunmadan cinsel iliskiye girmek cok büyük bir bencillik. Kabul edilemez.

Beraber olduğun kişi sana, tek eşliliğe güvendiği icin korunmadan iliskiye giriyor.
Senin ruh ve beden tatminin icin boyle bir bedel ödeme riski ile karşı karşıya kalmamalı.

Sisen lenf bezi iddiasında bulunduğun yerlerin gerekli tetkikleri yapmadan lenf olduğunu nasıl anladın? X Işınına sahip gözlerin, mr/ultrason çekebilen ellerin mi var? Varsa Şen'inle hastane açalım bu ise girelim. İlk Yatirim maliyeti benden.

İlla hayır lenf sisti diyorsan.
Kanser olabilir.
Lenf kanseridir.
En büyük belirtisidir.
Kendinizde hastalık aramaktan vazgeçin.

Sevgiler.

İlgilenip yorum yazdığım için tesekkur ederim, ancak: partnerim varken başka biriyle birlikte olduğumu, sonrasında partnerimle birlikte olurken korunmadığımı söylemedim, bunu sitem olarak değil en fazla yargı olarak alırım. Şüphe duyduğum için partnerimle ilişkilerimde korunuyorum. Azgin teke gibi yakıştırması hoş değil, hangi koşullarda nasıl olduğunu söylemedim, gerekte yok çünkü. Onemli olan bu platformda tecrübeli arkadaşlardan yardım alabilmekti benim için
Lenf bezi şişliğini doktorun söyledi. Bu da söylemeye gerek duymadığım bir başka "yargılanası" ayrıntı.
Dediğim gibi birçok doktor a gittim ancak ilerleme olmuyor. Bilgili arkadaşlara danışmak istedim.

Bir çok İngilizce ve Türkçe makale okudum test sureleri hakkında. Her şirket kendi makinesini över konumda ortaya tez atıyor. Yarım gunde vidas makinenin pozitif i bulduğu iddasindan tutta, bunun tam aksi sayılabilecek bir argüman olan 28. Günden sonra üretilen antijenin ölçülemeyecek düzeye inmesi gibi.herkes birşey diyor.  Benim için tecrübe önemli olduğundan buraya yazdım.

Lutfen HIV korkusu yaşayan insanlara iyi davranın. Çok büyük sorumluluk istiyor bu hastalığa sahip olmak. Hasta olan arkadaşlara çok büyük saygı duyuyorum ve yaşam zorluklarını anlıyorum.
Ama şüpheli süreçte olup, arafta olmak ve psikolojik olarak çöküntüye uğramak çok kotu. Diyeceğim o ki, sevgi ve saygı ile iletişim kuralım, benim gibi tahammülü zor insanlar olsa bile.
Tesekkur ederim tekrardan.

ayhandemir1986

• Katılımcı Üye
  • *
  • Belirti Hiç Bir şey , Test Herşey.
« Yanıtla #14 : Aralık 22, 2016, 12:44:52 ÖS »
@ehlikeyhif son derece süper bir yorum yapmış. Üstüne söyleyecek bir şey yok benim açımdan @Menta dostum, kan testinde Zaman'ında yapılan testler doğru SONUÇ verir, dünya doktor Ordu'su olan ( who) diyor. BURDAKİ arkadaşlara bence çok bilmişlik yapmak iyi değil. 14 hiv duo ultra , 28 COmbo , Combi , 45 elisa BURDAKİ süreler bu test kitlerinin EN DÜŞÜK MİNUMUM SÜRELERİDİR. Bu Zaman'larda bınlardan birini YAPARSIN ZAMANIN hangisine uyuyorsa yaptırırsın hiv bazında 90. Gün hiv ve hepatitlere baktırırsan sonuç kesindir.  Burda hiç bir hiv+ arkadaş bu testlerden NEGATİF alıpta sonra bir temas bile olmadan bu testlerin sonradan dönmesi gibi bi durum olmuşmudur SANMIYORUM... O YÜZDEN BELİRTİLERİN VARSA GİDERSİN TEST OLURSUN ( LENFİN ŞİŞİK BOĞAZIN BEYAZ DİLİN BEYAZ CİLT DÖKÜNTÜN YÜKSEK ATEŞİN VARSA BU VİRÜS İÇERİYİ HAŞAT EDİYOR ANLAMINA GELİR ) test olursun pozitif sonuçlanırsa evet belirtiler HİV'e bağlanır negatifse her belirtinin farklı sebebi olabilir ( lenf şişmesi çok şeyden olabilir , dil beyazlığı vitamin eksikliği vs gibi  unutmayalım ki burası hiv+ arkadaşların birbirine destek olma platform yeni TANI olan arkadaşlara yardımcı olma form bi sorunuza mantıklı cevap verilir gidersin test yapan doktorlar danışırsın dövüşürsün testini olursun . POZİTİF POZİTİF DOĞRULAMA WB POZİTİF RNA POZİTİF DİRENÇ FELAN BAKILIR TASDİKLİ HİV+ OLURSAN GEL YARDIMCI OLURUZ . Bi TEST pozitif ÇIKMAM yetmiyor pozitif olman için bunu unutma....

GÜNAYDINIZ Sevgiler ....
Bir düşün Gözlerin Görmüyor,kulakların duymuyor. .