Mavi-Banner

Gönderen Konu: İZMİR İÇİN TEST YERİ ARAYAN ARKADAŞLAR  (Okunma sayısı 1675 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okan3545

• Yeni Üye
  • *
İZMİR İÇİN TEST YERİ ARAYAN ARKADAŞLAR
« : Kasım 17, 2016, 01:50:34 ÖS »
Arkadaşlar ben ilişki sonrası 36. gün İZMİR UÇKUN Lab. tahlil yaptırdım. hıv duo ultra. 3 saatte sonuç veriyor ve doktor çok ilgili bütün hikayeyi dinliyor benim gibi fobi yapıyorsanız test bile yapmak istemiyor paranızı gidin başka yerlere hart-cayın diyor. özel bir lab olmasına rağmen başka test için gelme 21. günden itibaren yeterli diyor. özellikle izmir de test yaptırmak istiyen arkadaşlara bilgi olsun diye yazdım. herkese selamlar özellikle @Mavera , @tween , @Matland

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
Ynt: İZMİR İÇİN TEST YERİ ARAYAN ARKADAŞLAR
« Yanıtla #1 : Kasım 17, 2016, 06:09:07 ÖS »
sanada selamlar dostum.Fobini en kısa sürede yenersin böylelikle umarım.
Uçkun'a karşı bir antipatim var ama bu şekilde davranmaya başlamış olması iyi bir haber,demek ki insanlar değişebiliyor.
Paylaştığın bilgi İzmirli hemşehrilerimize yarayacaktır.sevgiler
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

okan3545

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 17, 2016, 06:49:05 ÖS »
Biolab kadar kurumsal degil hatta dr bir asistan ile calisiyor. Ama dr bilgili sadece opusme ilede gecer desede babacan tavirli ve para icin senin fobini kullanmiyor.

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #3 : Kasım 18, 2016, 09:32:32 ÖÖ »
Hiv ile endişelerimin başladığı ilk zamanlardan birinde , korunmasız verici oral seks öykümden bahsettiğimde , yeryüzünde bu yolla bulaş olmuş binlerce vaka olduğunu söyleyip,akabinde hiv pcr testi yapması gerektiğini söyleyip bunun için 500 TL fiyat biçip,hemen labaratuvarının adresini verip yerini tarif eden kişidir kendisi.
Antipatim bu yüzdendir.O sebeple öpüşerek bulaş olmasını söylemesine hiç şaşırmadım.Babacan bir tavır her zaman iyi bir niyet sahibi olunduğu anlamına gelmiyor maalesef.
Aynı zamanlarda biolabta görüştüğüm mikrobiyoloji doktoru, 28. günden sonra gel,combi test yapalım dedi,süre dolunca gittim testimi yaptırdım.Sonucu internetten 2 saatte çıktı,telefonla kendisini arayıp negatif olduğumu söyledim ve bir daha ne zaman geleyim dedim.Bana gerek yok artık,gez dolaş hayatına devam et,ola ki kafandan atamadın,seni huzursuz etmeye devam etti,dünya sağlık örgütünün dediği olsun , 90. gün gel bir test daha yapalım.Ama ondan sonrasını sakın isteme benden,yoksa seni psikolog arkadaşlarıma yönlendiririm demişti.test ücretide o zamanlar 80 TL idi.
Yaşanan tek bir olayla hüküm vermek ne denli doğru olur bilemiyorum ama,zaman zaman bu forumda iki labaratuvar için de yapaılan yorumlar denk gelince pek bir değişiklik olmadığını görüyorum.

okan3545

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 18, 2016, 11:39:53 ÖÖ »
sevgili @tween ben de daha önceki 3 testimi biolab da yaptırdım. fakat forumda takip ettiğim üzere hiv duo ultra daha kaliteli bir test olduğunu öğrendim. biolap hiv combi p24+ıgg testi yapıyor. aslında 28, günden sonra o da %99 deniyor ama  işte insan aklı hiv duo yerleşmiş bir kere ve bu testte sadece uçkun da var. bu arada biolap combi fiyatı 100 tl uçkun hiv duo 150 tl. biolap da ertuğrul hoca var o da çok iyi ama orası çok yoğun izmirde ki ve manisa'da ki bazı özel hastaneler özel kan testlerini oraya gönderiyor. yani biraz yoğun çalışıyorlar. bire bir danışmanlık için uçkun ama tam profesyonel hizmet almak için ve benim aciliyetim yok hıv duo ultaya ihtiyac duymuyorum diyenler için tabi ki de biolap.

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #5 : Kasım 18, 2016, 02:54:34 ÖS »
@okan3545 hiv duo ultra, combi testten yada elisa yönteminden daha kaliteli değildir.Yanlış bilgiyi düzeltelim.
Daha hassastır,diğerlerine göre daha az miktar serolojide tarama yapar ve daha erken dönemde sonuç verir.
Bunun haricinde doğru günde yapılan 3 tanı yönteminde de alınan negatif sonuç güvenililirlik bakımından denktir(pozitiflik durumunda altın standart olan westernblood ta doğrulanmaları kaydıyla).
Elisa ya nazaran antikor yanında antijen taraması da yapan hiv duo ultra için daha kaliteli demek yanlış olur,aralarında ki fark tanı yöntemlerinin ve tanı koyma sürelerinin değişik olmasıdır.
Unutmaki, dünya standardı 90. gün elisa testi ile teyit :)