Mavi-Banner

Gönderen Konu: Herpes  (Okunma sayısı 1048 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Strong

• Üye
  • *
  • umudunu yitirme
Herpes
« : Kasım 10, 2016, 03:31:29 ÖÖ »
Bir kaç gün önce genital herpeslede tanışmış oldum  cildiye dr u bi kaç ilaç yazdı kullandığım ilaçlarla etkileşimi var mı yok mu kontrol ettim ama herhangi birşey bulamadım cildiye dr u etkileşim olacağını sanmıyorum tedavini takip eden dr unla görüş istersen desede ulaşmak zor olduğu için ilaç prospektüslerine ve hiv chat programına baktım herhangi birşey bulamadım  kullandığım ilaçlar aklovir 800mg tb - Ceftinex 300mg tb ve zovırax %5 krem ayrıca bağışıklık sistemine yardımcı olması için imutor 100mg gıda takviyesi verdi kullanmaya başladım bugün itibariyle acaba aramızda herpesle tanışan var mı bilgi alışverişi yardımcı olur ayrıca bu ilaçlarla etkileşim yaşarmıyım bilmiyorum kullandığım ilaçlar truvada ve stocrin bugun tam 2 senedir hiç değiştirmeden bu ilaçları kullanıyorum. cildiyecinin dediğine göre herpes hiv ile aynı anda enfekte olmuş olabilirsin beklemedeymiş yeni ortaya çıkmışta olabilir dedi ki ben korunarak ilişki yaşadığımı söyledim ama bazen herpes için korunmak yeterli olmuyormuş  :( enf. dr na iletsem herpese onun takibinde devam edebilirmiyim diye sordum cilt dr na onun alanına girmiyor birlikte yürüyeceğiz bu yolda dedi acaba doğru mu söyledi genel kontrolümde enf. dr uma ileteceğim durumu hayırlısı bakalım...[/b][/b]

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Herpes
« Yanıtla #1 : Kasım 10, 2016, 07:30:40 ÖÖ »
https://www.drugs.com/interactions-check.php?drug_list=100-0,542-0,963-0,971-1696&types[]=major&types[]=minor&types[]=moderate&types[]=food&types[]=therapeutic_duplication&professional=1

Direk çok büyük tehlikeli etkileşim yok
Ancak aklovir de truvada gibi böbreklerden atılıyor
Yan etkilerinde artış olabilir dikkatli izlenmeli dîyor
Böbrek ve karaciğerin yorulabilir bol su içmelisin alkol almamalısın kesinlikle
Her hangi bir yan etki olursa druna danışırsın

Evet herpesi de hiv ile beraber almış olabilirsin
Veya daha sonra kondom olsa bile herpes geçmiş olabilir gene de
Herpes, hpv, sifiliz için kondom tam korumayabiliyor
Kesin olarak nasıl bulaştı bilemeyeceğiz

Bağışıklığını güçlü tutmalısın bunun için ek ürünler yerine sağlıklı beslenme, iyi uyku, spor ve stressiz yaşam daha iyi olacaktır bence.

fitt

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 10, 2016, 06:42:03 ÖS »
Aynı şekilde hiv olduktam 2 yıl aonra bende herpesle tanıştım. Hivde aynı ilaçları kullanıyorum. Herpestede öyle oldu. Ben kendi acımdan herhangi bir yan etki görmedim.

yazilimci

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Kasım 10, 2016, 10:17:39 ÖS »
merhaba arkadaşlar 13 ay önce korunmasız oral ilişkim oldu. ilişkiden 5.5 ay sonra cbyh testleri oldum. hsv2 negatifti. şimdi cinsel organımda sivilce bnzeri yapı var. hsv 2 olabilir mi? hsv2 nin kuluçka süresi hakkında bir bilginiz var mı

Strong

• Üye
  • *
  • umudunu yitirme
« Yanıtla #4 : Kasım 10, 2016, 11:27:06 ÖS »
Teşekkür ederim @Mavera bilgilendirme için ve 2 gündür ilaçları kullanmaktayım fakat yan etki görmedim henüz ve uçuklar yok olmaya başladı çok kısa sürede çok büyük bir etki oldu cd4 sayım yanılmıyorsam 768 dolaylarında çıkmıştı bir kaç ay önce ama dr bunun önemli olmadığını o inerde çıkarda önemli olan hiv rna nın negatif olması demişti ve alkol çok çok nadir tüketiyorum ama sigara maalesef bir çoğumuzda olduğu gibi tüketmekteyim beslenme vs hiçte dikkat etmiyorum  :) spor nadiren yapıyorum düzensiz bir hayat kısacası bendeki  : :-\  zaten bol bol su tüketmeliyiz hiv ilaçları kullanıyorsak ki ben günde 3 4 litre tüketiyorum zamana yaya yaya benim şuan merak ettiğim konu hiv gibi herpeste yaşam süresince devam edecek mi yoksa belli bir süre sonra tamamen bedenden atılıp yok olacak mı  ? dr a sordugumda kesin birşey söylemedi geçiştirdi anlayamadım.

Strong

• Üye
  • *
  • umudunu yitirme
« Yanıtla #5 : Kasım 10, 2016, 11:33:51 ÖS »
merhaba arkadaşlar 13 ay önce korunmasız oral ilişkim oldu. ilişkiden 5.5 ay sonra cbyh testleri oldum. hsv2 negatifti. şimdi cinsel organımda sivilce bnzeri yapı var. hsv 2 olabilir mi? hsv2 nin kuluçka süresi hakkında bir bilginiz var mı

3 sene önce hiv tanısı aldım bugun yeni karşılaştım kulukça dönemleri hakkında hiçbir fikrim maalesef ki yok ve sivilce demişsiniz hsv2 uçuk şeklinde oluyor minicik sivilceler gibi dudağımızda çıkan uçuğa çok benziyor  ya deride ayrık yada hepsi bir arada yer alıyor içlerinde sıvı oluyor tatlı bi kaşıntı yapıyor ve ansızın çıkıverıyor yatarken birşey yokken sabah kalktığında karşılaşabilenecek bir durum ve o bölgeyi sürekli temiz tutmak gerekıyor kı bedene yayılma riski var ellerimizi bol bol yıkamalıyız..

Strong

• Üye
  • *
  • umudunu yitirme
« Yanıtla #6 : Kasım 10, 2016, 11:37:12 ÖS »
Aynı şekilde hiv olduktam 2 yıl aonra bende herpesle tanıştım. Hivde aynı ilaçları kullanıyorum. Herpestede öyle oldu. Ben kendi acımdan herhangi bir yan etki görmedim.
@fitt ilaç kullanımından sonra tamamen yok mu oldu yoksa ileri ki dönemlerde yeniden tekrarlama olasılığı var mı bu konuda herhangi bir bilgiye sahipmisin ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Kasım 11, 2016, 07:23:04 ÖÖ »
Evet herpes de ömür boyu seninle

Habi dudağımızda uçuk çıkar
Aslında bu da herpesin bir tipi
İnsanların %80'inde var ama gizli uykuda bekler
Ateş, hastalık, stres, korku gibi durumlarda bünye zayıflayınca çıkar
Ben senelerdir dudak uçuğu yaşamadım-ama küçükken çok olmuş biliyorum ozamanki herpes masum tipi bende var ve ileride çıkabilir
Ha bünyem iyi giderse hiç çıkmayadabilir

Cinsel bölge herpesi de öyle
Belki senelerce çıkmaz tekrar
Belki ömür boyu uykuda kalır virüs
Veya seneye tekrarlar? Bilinmez

Drun doğru diyor en önemlisi hiv rna negatif olması

yazilimci

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Kasım 11, 2016, 08:25:14 ÖÖ »
yani belirti verene kadar ttestlerde negatif mi çıkıyor? ilişkiden 5. ay sonraki testte hsv2 negatifti

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Kasım 11, 2016, 12:25:03 ÖS »
Hsv testlerde ne zaman pozitifleşir o konuda yeterli bilgim yok. Druna danışabilirsin. Sadece hsv'nin kalıcı bir virüs olduğunu, şanslı olursan hiç patlak vermeyebileceğini, ama bazen ara sıra çıkıp tekrar can sıkabileceğini biliyorum.

yazilimci

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Kasım 11, 2016, 09:07:47 ÖS »
Hsv testlerde ne zaman pozitifleşir o konuda yeterli bilgim yok. Druna danışabilirsin. Sadece hsv'nin kalıcı bir virüs olduğunu, şanslı olursan hiç patlak vermeyebileceğini, ama bazen ara sıra çıkıp tekrar can sıkabileceğini biliyorum.
sağolasın mavera. geçen yılda çok başını ağrıtmıştım. kusura bakma. bu arada geçen yılki yöneticileri göremedim bu yıl. mehmet09 filan vardı

yazilimci

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Kasım 12, 2016, 03:21:00 ÖS »
özür dileyerek soruyorum yaptırdığınız testlerde hherpes çıkmadan önce hsv2 negatif miydi? enfeksiyon oluştuktan sonra mı testlerde pozitifleşiyor bir bilginiz var mı?

yazilimci

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Kasım 12, 2016, 03:41:44 ÖS »
@fitt ilaç kullanımından sonra tamamen yok mu oldu yoksa ileri ki dönemlerde yeniden tekrarlama olasılığı var mı bu konuda herhangi bir bilgiye sahipmisin ?
ben de sivilce benzeri yapı çıkmadan önce kaşıntı oldu.çıktıktan 2 gün sonra da mide bulantısı kusma ve halsizlik yaşadım.hemen sonrasında da(3.gün) cildiyeye  gittim. molloscum bu dedi sprey gibi bir şey sıktı. ama hala herpes olmasından şüpheleniyorum. siz de ilk enfeksiyonda benzer şeyler yaşadınız mı?
şimdi ise pcr testi yapacak yer arıyorum artık ankarada.
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2016, 06:39:39 ÖS Gönderen: yazilimci »