Mavi-Banner

Gönderen Konu: Tavsiye  (Okunma sayısı 600 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Karakutu

• Yeni Üye
  • *
Tavsiye
« : Ekim 30, 2016, 02:16:46 ÖÖ »
Öncelik ,burada yazacaklarim hiv'i kendine takıntı yapmış ,belirti arayan, sürekli forma girip saçma sapan şeyler yazan insanlar için....
Türkiye 'de Hiv ile enfekte olmak gerçekten zor...Karşınızda ki kişinin HIV + olması düşük bir ihtimal....75 milyon nüfus var ülkede 12.000 kadar kişi HIV pozitif..... Burada gelip belirti arayan yas grubunu 18-35 yaş arası tutarsak eğer olgunlardan ya da çocuklardan hoşlanimiyorsaniz ,biseksuel de degilseniz yani tek kadin tek erkek birliklikteligi yasiyorsaniz karşınızda ki kişinin HIV pozitif olma olasılığı 4000 de bir kişi....Türkiye 'de 7000'de bir kişi HIV pozitif.... Sizin HIV ile enfekte olma orannız matematiksel  olarak 0.007....Bir şekilde enfekte olunabiliyor burda pasif gayler ve bayanlar riskli grup.... Sünnetli erkeklere bir kadından bulaşması çok çok zor.... Vajinal ilişki de risk 2000/1....Anal ilişki çok riskli 10/1 genelide zaten bu şekilde enfekte oluyor..... Diyeceğim su ki ortalama zekaya sahip bir insansiniz ki ilişkiye gidebiliyorsun ya da buraya gelip sorular sorabiliyorsunuz.....Test süresi yeterli mi diye sorular soranlar 30-60 günde çıkacağını tahmin edersin bunu tekrar tekrar sormanin  mantığı ne anlamadım ya da girer google bakarsiniZ.....Belirti siralayanlar test ol arkadaşım madem bu kadar belirtin var git yaptır, niye belirti yazıyorsunuz, ya da korkup test olamayanlar bende bu kategorideyim,nasıl bir çözüm buldum paylasiyim madem bu kadar korkuyorsun tamam olma, tedavi ya da virüsden ya da bununla yaşamaktan bu kadar korkuyorsan tamam test olma, yarin hayatta olacağımızin bir garantisi yok,ben pozitifsem bilmeyim tamam ben,bu sebeple öleceksem zaten yapacak bir şeyim yoktur..... Arkadaşlar biz insansız hepimizin korkuları kaygıları var endişeleri var ama öyle ya da böyle hayatımız bir yerde son bulacak.....Virüs sosyal boyutu kimseye iç çamaşırımızın rengini söylemiyoruz o yüzden bu sizinle sir kalabilir,ben hastalık boyutunda bakıyorum..... Ben bekeratimi kaybettiğim de 9 yıl oldu yani yanlışlikla bozuldu yani ben istemedim.....Dünyam yıkıldı evlemiycem,anne olamiycam diye çok üzülmüştüm yıllarca Türkiye yapısı malum o zamanlar,yıllarca aci çektim bir eksiklik hissettim kendimi ucuz hissettim derste sınıftayken bu sınıfa ta benden başka bakire olmayan var mi.diye hesaplardim dış görünüşe bakıp..... Sizin HIV için yaptıklarınizda buna benziyor ya varsa ya birlikte olduğum pozitifse simdi o zaman yaşadıklarım.hissettiklerim o kadar saçma geliyor ki çünkü bir çözümü var ve zaman da artik çok değişti.....Bir gün sizde takıntılarınizdan arinacaksin ama burda bi virüsle mücadele eden arkadaşlarımız var.... Belki hayatları boyunca edecekler o yüzden tanı almadan forma girip saçma sapan soru sormayın..... Burda yeni tanı alanlar da vardır illa ki o yüzden 10 test yaptırdım bogazim sis testlerin negatif dilini ceken resim atan adam var bu ne diye soruyor biraz aydin olun biraz bu sanayici tarim toplumu kulturunden siyrilin okuyun aractirin 10 teste bile tatmin olmayan insan yardim alsin taninizi.alin testlerinizi.yaptirinda gelin

Kullanıcı teşekkür etti: Murat, Neyapmalı

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
Ynt: Tavsiye
« Yanıtla #1 : Ekim 30, 2016, 01:14:48 ÖS »
kutuna  sağlık güzel yazmışsın  ;D
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Tavsiye
« Yanıtla #2 : Ekim 30, 2016, 01:57:02 ÖS »
Maksat ve mesaj güzel ama hiv ile karşılaşmanız çok zor özellikle sünnetli erkekseniz sadece kadınlarla oluyorsanız hiv size uzak! Gibi bir mana çıkmasın.

Sünnetli olduğu ve sadece kadınlarla olduğu halde hiv pozitif olan çok kişi var. Yalancı bir güvenlik hissi oluşmasın.

Her zaman korunulsun!
Korunulmadıysa uygun zamanda test olunsun, takıntı yapılmasın ders alınsın gene korunulsun!

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu