Mavi-Banner

Gönderen Konu: HPV HASTALIĞINI TAŞIYAN VAR MI ARAMIZDA . BENDE YENI TANIŞTIM HPV ILE  (Okunma sayısı 3092 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Endo345

• Yeni Üye
  • *
Öncelikle merhaba
 Hpv ile 3 ay önce tanıştım  doktor onayli ... penisimde morariklik Bogaz agrisi şikayetiyle uğraşırken bi anda sigil cikmaya basladi . Daha yaktirma dondurma  islemi yaptirmadim . Demem su ki . Bu hpv ile  ne gibi önlem  alabiliriz  . Nelere dikkat etmeliyim . Hangintedaviyi uygulamam lazim .vucut direncini yukseltmek icin zinco c . Pharmaton . balık yagi  vs gibi  vitamin ilacı kullansak  ne gibi yarari zararı olur .sigillerden  komple kurtulmak mümkün  mu . Askerlige evliliğe  engel mi . Bilgi verebilecek var mi . Cok tesekkur ederim .

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Geçmiş olsun

Hpv kesin olarak vücuttan atılamıyor malesef
Bünye güçlü oldukça çok sıkıntı yaratmıyor
Zaman zaman baş verirse tedavi oluyorsun-siğiller tam tedavi olmadan yaşadığın her ilişki bulaş için riskli. Siğiller yok olduktan sonra da bulaşı engellemek için druna danışmalısın. Kondom tabi ki elzem ama yeterli olmayabiliyor hpv de.

Sihirli bir gıda/formül yok
Sağlıklı yaşam yani dengeli beslenme, bol sebze meyve, su, iyi uyku, egzersiz, alkol sigara uyuşturucu stresten uzak yaşam. Bunlar bağışıklığını güçlendirmek için yeterlidir. Bağışıklığını içeriden çökerten hiv gibi bir hastalığın olmadığı için şanslısın. (Test olduğunu varsayıyorum)

Askerliğe mani değil bildiğim kadarıyla
Evliliğe de
Ancak bayanlarda rahim ağzı kanseri yapan türleri var hpv nin. Sendeki kanser yapan türleriyse eşin aşılanmalı. Ayrıntısı için dra sormalısın.

Kullanıcı teşekkür etti: Suat Soylu

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
Bende de siğil olarak kendisini göstermişti. Siğili dondurma suretiyle yok etti doktor. Bir daha da çıkmadı. Yani ben özel bir şey uygulamadım, özel beslenme vs.

Kullanıcı teşekkür etti: firstday

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
@Endo345 Merhaba:

Öncelikle geçmiş olsun.
HPV nin maalesef bilinen net bir tedavi yöntemi yok.
En fazla siğiller donduruluyor.
Normal sağlıklı beslendiğin surece çıkmıyor.
Prezervatif maalesef ki %100 koruma saglayamayabiliyor.

@Mavera nin dedigi gibi kadınlar da kanser yapma ihtimali var.
Esinin asi olması lazım.
Yanlış bilmiyorsam eğer kadının 25 yasından küçük ve cinsel iliski tecrübesi olmaması Lazim asinin basarili olmasi icin.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
Bir şey eklemek istiyorum. Arkadaşın söylediği bir zamanlar doğruydu 25 yaşından küçük olması gerekliliği. Ancak yeni nesil aşılarda böyle bir zorunluluk yok. 40 yaşına kadar da yapıyorlar şimdilerde.

Endo345

• Yeni Üye
  • *
@genjutsu  nasıl bi yol izledin  sigilden kurtulmak için  dondurdu ve daha çıkmadı mi  yoksa takviye ilaç filan kulandin mi . Cok tesekkir ederim hepinize . Babalara geldik kisacasi . Bazı forumlarda  1 sene ve uzeri sigil  cikmazsa vucut dsari atiyo  virusu yaziyor ne kadsr gerçeklik  payi var acaba

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
@genjutsu düzenletme icin teşekkürler.
Peki cinsel hayat gecmisi olmaması durumu hala mevcut mu?
Yoksa ona da gerek yok mu artık?
40 yas olduğuna göre olmasa gerek.

Sevgiler.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Malesef
Genimizin içine yerleşiyor bir parçamız oluyor bazı virüsler. Hpv hiv hsv gibi
Ha şanslı ise kişi bünyesi sağlamsa ömrü boyunca hiç patlak vermeyebilir
Ama hep bir parçamız olarak kalıyorlar

Dudaktaki uçuğu da bir virüs hsv yapıyor
İnsanların %90 ında var
Normalde uyuyor virüs sorun yaratmıyor
Aşırı stres, ateşli hastalık, korku gibi bünyeyi sarsan durumlarda çıkıp uçuk yapıyor
Ateşli çocukların ve korkudan insanların dudağı uçuklamasu bu yüzden

Hpv de benzer
Ama kadınlarda kanser yapabildiği için o kadar masum değil

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
@ehlikeyhif cinsel geçmiş şartı da (ne demekse :) ) aranmıyor. Ancak tabii bunla ilgili sanırım her doktor farklı bir şey söylüyor. Nasıl HIV testleri için sürelerde doktorlar arası bir fikir ayrılığı varsa (bazı doktorların gündemi takip etmemesinden kaynaklı) bunun için de aynı şey söz konusu bence.
@Endo345 siğil bende 2014 senesinde çıktı ilk defa. Sonra dondurma yöntemiyle doktor yaktı. Bir merhem vermişti kullanmam için, açıkçası onu da çok düzenli kullanamadım. Daha sonra kontrole gittim. Bir daha da çıkmadı. Siğilden kurtulmak kolay ancak çok beklenirse siğil daha çok artıyor ve de işlem bir o kadar acılı oluyor. Ben ilk siğili fark eder etmez gittim.

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
Kusura bakmayın başka bir şeyler daha yazmak istedim o nedenle böyle ayrı ayrı gönderiyorum.
@Endo345 HPV'de vücut bağışıklığı çok önemli. Yani siğil çıkıyor sonra yok ediliyor çeşitli yöntemlerle ama bağışıklık düşer düşmez tekrar çıkma ihtimali var. Bana doktorum bağışıklık sistemini güçlendirici bir hap da vermişti (immuneks olabilir adı yanlış bilgi vermeyeyim) ancak ben onu da hiç kullanmadım. Bende siğilin bir daha çıkmaması tamamen benim şansım. Yani bu verdiğim örnekler kötü örnek olmasın sana. Sen doktorun ne diyorsa harfiyen yap. Çünkü benim bağışıklığım sürekli kedi köpek içinde yaşadığım için midir nedir çok kuvvetli. Onlardan o kadar şey kapıyorum ki sanırım yenilerine yer kalmıyor :) şaka bir yana sen doktorun dediği şeyleri harfiyen uygularsan, bağışıklığa da dikkat edersen bir daha çıkmaz. Geçmiş olsun.

korkuu

• Yeni Üye
  • *
Geçmiş olsun kardeşim bendede vardı boğaz ağrısı doktor bende siğil olduğunu söyledi bugün ne yapacam bende bilmiyorum

Endo345

• Yeni Üye
  • *
@korkuu  yalan_dunya_12_12@hotmail.com  benm fake  hesabım . Hpv ile alakali sorularını  elimden geldiği  kadsr yardımcı  olurum .

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: HPV HASTALIĞINI TAŞIYAN VAR MI ARAMIZDA . BENDE YENI TANIŞTIM HPV ILE
« Yanıtla #12 : Ekim 09, 2016, 11:59:41 ÖÖ »
İnternetten, sağdaki soldakinden, fake e-mail hesaplarından bilgi alacağına doktora git.

korkuu

• Yeni Üye
  • *
Eyvallah saol kardeşim valla bende penis üzerinde 1 tane siyah bi leke çıktı doktora gittim biri siğil dedi başka bir doktor normal leke olabilir dedi biyopsi yapıldı bana 20 gün sonra sonuç falan çıkacak yalnız kafam baya karışık bu arada benim boğaz ağrım 1 buçuk aydır sürüyor ağzımin içinde lekeler var yalnız Dr ya danıştim hpv poz isen aşı öneriyorlarmis 1 2 yıl içinde bağışıklık sistemi temizliyor virusu

mozambikli

• Yeni Üye
  • *
Hpv de hiv gibi kimsenin tam olarak bilmediği bir durum.doktorlarda dahil.güncel raporlarda yüksekriskli hpv türlerinin 6-8 ay,düşük riskli hpv türlerinin 8-12 ay arasında düzenli tedavi görüldüğü taktirde vücuddan atıldığı söyleniyor.burda en önemli nokta kişinin riskli ilişkilerden uzak durması önemli.kondom kullanılsa dahil bulaşma olabiliyor.tedavi sürecinde cinsel birliktelik yaşamamak ve bir daha riskli davranışta bulunulmadığı taktirde hpv vücuddan atılabiliyor.