Mavi-Banner

Gönderen Konu: Geçen hafta tanı aldım  (Okunma sayısı 1498 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Ziyaretçi
Geçen hafta tanı aldım
« : Nisan 29, 2016, 08:53:43 ÖS »
Yıl 2010'du korka korka buraya gelip zar zor test yaptırmış ve negatif sonucumu almıştım.
Yıl 2016 bu sefer işler iyi gitmedi ve pozitif geldi. Geçen hafta aldım sonucu.
Artık kronik denen bir hastalığım var. Pozitif bakmak diyorlar ya. Öyle yapıcaz. Başka seçeneğimiz var mı bence yok!

Kullanıcı teşekkür etti: Shopska

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: Geçen hafta tanı aldım
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2016, 05:45:36 ÖÖ »
Hoşbuldum.
Allah hepimize dayanma gücü versin inşallah.

Kullanıcı teşekkür etti: Cayane, ersnersn

Mevsimsonbahar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2016, 08:43:37 ÖÖ »
Herşey aslinda kendi  secimimiz.
Olmasaydı iyiydi ama sağlık statumuzu biz belirledik.
Kronik hastaliginda yalnız değilsin, senden en az 22.000 tane daha var.  Ve tedavisi olmasa da, yaşantımızın sonuna kadar bu hastalığı tek bir hapla bastirabilecegiz.
Ben hep burdayim, özel mesaj da atabilirsin maillesiriz.

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2016, 07:37:16 ÖS »
hoşgeldin istediğin her şeyi sorabilirsin  direnç testi yaptırdın mı? ilaca başlamadan önce mutlaka bu testi yaptır zaten korkulacak bir şey yok  :)

Kullanıcı teşekkür etti: Shopska

sakarya.54

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2016, 07:45:48 ÖS »
Geçmiş olsun.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2016, 08:33:03 ÖS »
Direnç testi yapılmadı çünkü sıkıntı varmış sanırım. Direk ilaca başladık ya hadi hayırlısı.
Korkma olayını geçtim artık. Allah ölümün hayırlısını versin bir tek onu diliyorum. Teşekkürler desteğiniz için. Ramazanda oruç tutamamak tek korkum ama tutmayı deneyeceğim.  İnşallah Allah yardım eder.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #6 : Mayıs 01, 2016, 09:34:55 ÖÖ »
1 sene  geride kaldı  ve  herşey  rutin sadece  1 tane  ilaç alıyorum.Ve  artık o kadar  benimsedim ki, ilaç  saati geçtiginde  hemen  işi gücü bırakıyor  ve  ilacı alıyorum.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 01, 2016, 03:20:26 ÖS »
soğukkanlı karşılamana sevindim açıkçası, merak etme insan herşeye alıştığı gibi buna da alışıyor. acısada öldürmez'in dediğini gibi.

bizler her zaman yanında olmaya hazırız. istediğin zaman iletişime geçebilirsin :) güçlü kal :)
Dünyayı güzellik kurtaracak!

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mayıs 01, 2016, 03:23:09 ÖS »
Eyvallah
 Güçlü olmaktan başka çaremiz yok. İnsanın başına herşey geliyor.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mayıs 04, 2016, 08:35:21 ÖS »
Direnç testi neden yapılmamış ne sıkıntısı varmış ki?

Gene de seni bilinçli gördüm arkadaşım ve saknsin gerekeni yapıyorsun bu güzel. İnsan her şeye alışıyor böyle düşün ve ilacını kontrollerini sakın aksatma. Hayat devam ediyor herkes için de, pozitifler için de.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mayıs 04, 2016, 08:41:39 ÖS »
Eyvallah dostum.
Yalnız ilk tanıyı aldığımda yaşadıklarımı başkası yaşasa muhtemelen intihar etmişti şimdi. Ben yapı olarak yarın öleceksin deseler peki başka bişey var mı eklemek istediğiniz diyecek bir adamım. Olayı dramatize etmek de istemiyorum. Sadece ilacın yan etkisi bende çıktı galiba, o canımı sıkıyor

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Mayıs 04, 2016, 08:50:28 ÖS »
Daha ilaca yeni başladın, korkma.
Stribild çok iyi tolere edilen kullananların büyük çoğunluğunda hiç bir etki yapmayan bir ilaç
Bu dönemde psikolojik olarak elinde olmadan vücudunu fazla dinliyor olabilirsin. Çoook eski hiv ilaçları içince adam ya yataktan kalkamıyordu ya da bulantı/ishalden tuvaletten çıkamıyordu. Şimdi öyle değil. Bir sene boyunca stribildimi içip hiç tatil yapmadan çok yoğun çalıştım hala devam ediyorum.
İlk kontrolünde inşallah güzel sonuçlar alacaksın ve gerisi daha kolay gelecek.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 04, 2016, 08:52:18 ÖS »
İnşallah kardeşim.
Ağzın bal yesin

HerseyRisk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 02, 2016, 11:51:11 ÖÖ »
gecmis olsun kardes, bosver olan olmus artik, ilaclarla bisey olmuyormus yillarca saglikli kaliniyormus bende kronik baska romatizmal bir hastalik var mesela 5 senedir gunde 4 hap yutuyordum simdi igne cikti 45 gunde bir tek igneyle sorunsuz agrisiz tutulmadiz yasiyorum tip hizli gelisiyor hiv ilaci bile tek hapa dusmus yakinda igne cikar en son bi bakmissin kesin tedavi cikmis o yuzden takilmamak lazim zaten ugrasiyolar cok yayildi hiv artik kontrolden cikti eninde sonunca kesin tedavisini cikaracaklar buraya yaziyorum dediydi dersiniz. site kapanmazsa tam 5 sene sonra tekrar yazarim buraya ilk igne cikacak haplar bitecek sonrada 5-10 sene  penisilin gibi bisey cikacak komple virusu vucuttan temizleyecekler