Mavi-Banner

Gönderen Konu: İlaç Etkileşimleri  (Okunma sayısı 8084 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: İlaç Etkileşimleri
« Yanıtla #105 : Temmuz 09, 2017, 02:32:20 ÖÖ »
Ihlamur cayin strbildn le etikelesmi olurmu bilgisi olan arkadas cevap yazarsa sevinrim

Sade ıhlamurun etkileşimi yok

Sarı kantaron pasiflora ekinezya bu tür çaylar etkileşebiliyor tavsiye edilmiyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

senaristt

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #106 : Ağustos 31, 2017, 12:40:15 ÖS »
ARKADAŞLAR ANTALYADAYIM VE 3 TANE YANI 3 HAP SEKLINDE STRIBILD E IHTIYACIM VAR NE OLUR YARDIMCI OLUN LUTFEN...yAZDIRDIGIMDA BEN DE VERIRIM LUTFEN...

mazhar

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #107 : Aralık 25, 2017, 10:01:46 ÖS »
Genvoya kullanıyorum faranjitim var her sene tekrarlıyor tanıdan öncede vardı aşırı derecede yutkunamama sorunum var daha önce klamoks kullanıyordum işe yarıyordu sormak istediğim acaba klamoks'un genvoya ile etkileşimi varmı yardımcı olursanız sevinirim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #108 : Aralık 26, 2017, 08:26:52 ÖÖ »
Genvoya kullanıyorum faranjitim var her sene tekrarlıyor tanıdan öncede vardı aşırı derecede yutkunamama sorunum var daha önce klamoks kullanıyordum işe yarıyordu sormak istediğim acaba klamoks'un genvoya ile etkileşimi varmı yardımcı olursanız sevinirim

Hayır yoktur
Ancak her boğaz ağrısına antibiyotik verilmez. Doktora muayene olmalısın. Antibiyotik gerekir derse klamoks kullanabilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: mazhar

mazhar

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #109 : Aralık 29, 2017, 05:26:56 ÖS »
Merhaba arkadaşlar hemeroid rahatsızlığım için doktorum daflon 500 mg yazdı hivle etkileşimi varmı bu ilacın çok acil yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #110 : Aralık 29, 2017, 10:33:57 ÖS »
Herhangi bir yerde etkileşim görmedim, ben de 1 hafta kullanmıştım stribild ile o ilacı.

Kullanıcı teşekkür etti: mazhar

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #111 : Ocak 20, 2018, 06:46:50 ÖS »
Selamlar.
Çok özür dileyerek birşey soracağım. Etkileşim sistemini çalıştırıp bulamadım icin soruyorum şimdiden vaktinizi aldığım icin kusuruma bakmayın.
Sali gününden beri öksürük ve burun akintim var cumartesi yani bu gün öğle saatlerinden sonra ateşim çıktı ve bademciklerimin olduğu bölgede beyazlık oldu böyle olduğunda 2 yada 3 gün forza hap kullanırdım ve geçerdi şu anda genvoya kullanıyor um daha tani alalı ve tedavim baslayali 12 gün oldu.
Forza kullanmamda bir sakınca olurmu.?
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #112 : Ocak 20, 2018, 08:07:39 ÖS »
Arkadaşlar merhaba :)

Bayadır giremiyorum foruma iş güç yoğunluk :)

Şimdi şöyle bir sorum var, saç derimde egzama olduğu için doktorum m-Furo isimli bir damla verdi etken maddesi mometazon. İntreaction cheacker ile kontrol ettiğinde genvoya ile kesinlikle alınmamalı diyor ancak bu ilaç tablet formunda değil topikal. Drugs.com da topikal formu için bir etkileşim gözükmüyor ben de kullanmadan önce bir fikrinizi almak istedim. Doktorum sürekli değiştiğinden belli bir doktorum yok ve böyle durumlarda danışamıyorum.

Hepinize sevgiler :)
Dünyayı güzellik kurtaracak!

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #113 : Ocak 21, 2018, 10:06:16 ÖÖ »
Forzayla sorun olmaz.

Mometazon topikalle etkileşim yok deniyor evet ama ciltten sürülen kremlerin az da olsa sistemik emilimi olabilir. Etkileşim olmayan bir steroid bulunup onu kullansan daha iyi olur. Beklazon saç losyonu gibi, beklametazon daha güvenli gibi duruyor. Mometazona kırmızı ışık 'beraber kullanmayın!' Diyor ama beclometazona yeşil ışık yakıyor hivdruginteractions sitesi. böyle bir alternatif var yani. Tabi gene de dra danış.
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2018, 10:11:57 ÖÖ Gönderen: Mavera »

Kullanıcı teşekkür etti: jovsi, Penthos

Cem Güray

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #114 : Ocak 21, 2018, 02:44:11 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. 14 gündür hivent ve isentress kullanıyorum.3 yıldır yani negatifken de alerjik rinit için çörekotu yağı kullanan biriyim. Çünkü ilaçlar karaciğere hasar vermişti. Ben şimdi çörekotu yağını birakırsam alerjim tekrar azacak. Burun kanaması nefes alamamak vs gibi. Foruma baktım ama herhangi bir cevap bulamadım. Tecrübeli arkadaşlar bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Doktorum urfada ben memleketteyim. İki hafta sonra döneceğim. Soramıyorum. Hatta o kadar gereksiz bir doktorki ilaçları yazdı tek kelime etmedi. Böyle böyle kullan bir ay sonra gel dedi. Şuna buna dikkat et vs. hiçbir şey demedi.
🎶

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #115 : Ocak 23, 2018, 03:14:09 ÖÖ »
Teşekkür ederim @Mavera cildiye doktorundan  tekrar randevu aldım bahsettiğin ilacı soracağım. Ne olur ne olmaz 2 günde egzamadan ölmem ama etkileşimler kötü sonuçlar doğurabilir.
Dünyayı güzellik kurtaracak!

Zavira

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #116 : Şubat 08, 2018, 12:31:29 ÖÖ »
Merhaba dostlar. Bir suredir yazmiyorum cunku hayatimda hersey o kadar yolundaki masallah. Aslinda tani almadan onceki hayatima geri dondum diyebilirim ama simdi kiymet bildigim icin daha guzel geliyor hersey. Daha guzel insanlarla daha guzel gunlere hayallere daldim diyebilirim. Bu konu basligina yazmamin nedeni saglikcilar bilirler ufak bir rahatsizlikta elinde kateterle serum takim de gecsin meyillisi arkadaslar cok olur etrafta. Benimde oyle oldu. Bogaz agrisi ve atesim vardi birkac gun once bir nobette. 100 sf icinde nova+dekort+bemiks+c_vit iv aldim. Yaklasik 2 saat sonra da genvoya ictim. Birkac saat sonra asiri carpinti ve gece boyu terleme oldu. Carpintiyi nefes egzersizleriyle azalttim ama terleme devam etti. Ister istemez etkilesim ihtimali var midir diye icim icimi kemiriyor.
Bi sorum daha olcak ben genvoyayi aksam saat 7-9 arasi iciyorum. Oglen saatlerinde pharmaton yada benzeri bi ilac kullanirsam sikinti olur mu acaba?
Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.
Bu arada yeni modlari tebrik ederim. Dost canlisi ve sevdigim insanlar her biri. Allah hepinizden razi olsun.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #117 : Şubat 08, 2018, 07:27:07 ÖÖ »
Çok tehlikeli bir şey yapmışsın, novaljin tansiyon düşürüp baygınlık yapabiliyor, damardan vitamin de ölümcül allerji riski yapıyor. Acillerde ısrarla öyle renkli sarı seron kokteyl isteyen hastalar bilmiyor bunu. Acilde bir sağlık memuru arkadaş hastaydı vitaminli serum istedi baş hemşire katiyen olmaz tehlikeli dedi. Dinlemediler dinlenme odasında taktıkar buna sarı serumu. Ölüyordu çocuk allerjik reaksiyon oluştu nefes alamadı, gene o baş hemşire müdahele etti de kurtuldu. Abla sen doğru demişsin bilemedik dediler.

Yani böyle şeylere gerek yok, serum sadece çok aşırı su kaybı olan ve ağızdan beslenemeyen kişilere takılmalı mesela kusması olur çok şiddetli veya bilinci kapalıdır komadadır tamam o zaman serum okey. Veya çok hızlı kanına karışması gereken acil ilaç vardır o zaman da. Onun dışında 'kendini iyi hissetmek' için serum taktırmak hem gereksiz hem tehlikeli.

Kan değerlerin normal ise vitamin demir eksikliğin yok ise böyle pharmaton vs vitamin ürünlerne de gerek yok. Reklamları çok etkileyici güzel evet içiyorum hapımı oo tüm gün enerjiğim durmak yok yola devam vs. Ama bilimsel olarak bu tarz vitaminlerin öyle bir yararı olduğu kanıtlanmamış! Aksine zararı olabildiğini gösteren çalışmalar var. Gerekli olursa zaten drun yazacaktır. Normal sağlıklı besleniyorsan zaten çok gerek olmuyor erkeklerde ek vitamine/demire.

Zavira

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #118 : Şubat 08, 2018, 09:41:26 ÖÖ »
Yani günü ölmeden atlattigima göre etkilesim icin korkmamaliyim. Dogru anladim degil mi @Mavera. Bi daha kesinlikle uzak durcam. Ama pharmaton bir iki gun denicem cunku cidden ihtiyacim olcak 😊

kbrslm

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #119 : Şubat 08, 2018, 11:10:02 ÖÖ »
mrba arkadaşlar bişey sorcam ben hastalandım bogazlarım yanıyo kösürünce içim patlıyo gibi doktor oroheks şurup,zimaks film tablet ve griport film kaplı tablet verdi sakıncası var mı kullanmam da