Mavi-Banner

Gönderen Konu: Alkollüyken İlaç Almak  (Okunma sayısı 2724 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DarkMoon

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Alkollüyken İlaç Almak
« Yanıtla #30 : Temmuz 29, 2017, 10:26:40 ÖS »
Ben 3 Yıldır İlaç Alıyorum Alkol de İçiyorum Bir Problem Olmuyor Tabi Aşırıya Kaçma

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Ağustos 02, 2017, 05:01:30 ÖS »
Mesele zaten ilac ile etkilesime girip ilac etkisi gostermeyecek anlamaina gelmiyor. Alkol alirsan, ilac almayi unutabilirsin. Alkol alirsan, kusa bikirsin. Alkol alirsan, uzun yillar karacigerde hasar meydana gelir. Mide de aorun olusabilir ve oda ilaci sindirmekte sorun olusturabilir diye tavsiye etmiyor olabilirler diye dusunuyorum. Merak ettigim bir soru var. Ironi degil, marijuana icmek bir sorun olusturur mu acaba ?

Dozunda alırsan olmuyor :D

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Eylül 28, 2017, 01:59:49 ÖS »
Biz gene de önermiyoruz. Bir kişide sorun çıkmaması kimsede çıkmaz demek değil. Şöyle bir örnekle benzetme yapalım. Sigara içen herkes kanser olmuyor. Ama olanlar da ölüyor. Bu yüzden drlar herkese sigara içmeyin kendinizi riske atmayın diyor. Onun gibi.

Ben ilaca nisan ayında başladım haziran temmuzda 2, 3 kez ilaçtan sonra 2 kutu bira içtim, hastalanmadan önce çok içerdim ama ilaçtan sağlıktan ötürü mecbur bırakma derecesinde içiyorum.

şöyle söyleyim senede maksimum 5 kez içerim, biri doğum gübüm biri yılbaşında, şimdi merak ettiğim sorum şu ben yılbaşında senede bir kereye mahsus 35 lik rakı içecem, yılbaşı günü ilacı daha erken içsem 8 gibi akşam 11 gibi başlayıp biraz kaçırarak içsem sorun olur mu? çünkü senede bir kere olacak, şahsım adına kısıtlanmayı pek seven biri değilim ama kısıtlıyorum yalnız sadece yılbaşında bir kere 35 lik içmek istiyorum.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #33 : Eylül 28, 2017, 02:05:29 ÖS »
İlaç ile içki arasına 6 saat koy ilaç iyice emilsin vücut tarafından,sonra bir kereye mahsus iç
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Eylül 28, 2017, 04:57:31 ÖS »
ilacı akşam içtigim için  bazı aksamlar ayda bir  yada 3 haftada bir falan alkol le birlik te alıyorum çok  fazla içmiyorum   3 bira yada  3 kadeh rakı  geçen gün  arkadaşlarla otururken  ilaç almam gereklıydi çaktırmadan  ağzıma atıp birayla içtim bu yaptıgımız  zararı olurmu acaba ben bir şey hissetmedim ama 
@acısada_öldürmez  lenfler hala şiş  hastalıgımı aklıma getiren şu anda sadece bu sorun   6 aydır ilaç kullanıyorum rna negatif

iparilogos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Eylül 28, 2017, 07:04:09 ÖS »
@kamikaze  ben de 4  aydır ilaç kullanıyorum lenfim hala şiş, artık korkutmaya başladı. Yarın doktora soracağım gerekirse biyopsi yapsın.

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Eylül 30, 2017, 09:08:58 ÖÖ »
@kamikaze  ben de 4  aydır ilaç kullanıyorum lenfim hala şiş, artık korkutmaya başladı. Yarın doktora soracağım gerekirse biyopsi yapsın.
2 sefer pet çekindim doktorum hastalıkla alakalı oldugunu gececegını söyledi @acısada_öldürmez  arkadaşımızın da lenf ler şişti  1 yılı bulmuş düzelmesi

bedevi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Eylül 30, 2017, 09:14:04 ÖÖ »
peki bu lenfleri düzeltmenin başka bi yolu yokmudur acaba ? benim ilaçlara başlamada 2.haftam bitti..
bende neden inmedi bu lenfler diyorum...eğer 1 yılı bulacaksa düzelmesi büyük sıkıntı ? acaba başka bi
ilaç falanmı alsak ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #38 : Eylül 30, 2017, 09:25:53 ÖÖ »
Lenf şişkinliği hiv kaynaklı ise tek çare hiv ilaçları. Lenf indiren özel bir ilaç yok

Başka bir iltihap kaynaklı ise (tüberküloz lenfadenit mesela) onun tedavisi ayrı alınmak zorunda tabi.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #39 : Eylül 30, 2017, 09:30:34 ÖÖ »
hayır başka ilaç a gerek yok   doktorundan pet iste  lenf ler için  pet çekindikten  3 ay sonra tekrar pet iste  bakalım gerileme  varmı birde sedim testi var oda düşük çıkmışsa biyopsiye gerek görmüyor  her doktor bilmiyor hangi işlemlerin yapılacagını  ben muayeneye gittiğim bir gün cerrahpaşa tıp a  diğer illerden doktorlar hiv kursu için gelmişlerdi  en az 15 doktor muayene ye giriyor tabi onlar izliyor lenf ler şiş olunca pet mi çektirmemiz şazım diye soruyorlar   fehmi bey e  düşün yani yılların doktoru bunu soran o sebepten konusunda uzman doktorlara gitmeliyiz

bedevi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Eylül 30, 2017, 09:37:00 ÖÖ »
lenf şişkinliği hiv kaynaklı diye düşünüyorum mavera üstad...kurban bayramına bi hafta kala şişti hala aynı...
ilaçlara başlayalı 2 hafta oldu...ama yukarıdaki yorumları okuyunca iyileşmesi için lenflerin 2 hafta çok erken
bi süre gibi anladığım kadarıyla..

yapacak bişey yok o zaman beklemekten başka...

birde ilaçlara başlayalı beri (15 gün) bende bi kilo alımı oluştu ..3 kilo kadar..yediğime içitiğime dikkat eden biriyim..
haftanın 4 günü spora gidiyorum... 2 sabahtır tartıya çıkınca moralim bozuluyor..kullandığım ilaçlar truvada-tivicay..
bu ilaçlar vucutta ödem falanmı oluşturuyor acaba..yada yan etki olarak kilo alımı yapabilirmi...ilaçların prosp. okudum
öyle bi yan etki yazmamış...

beybisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Eylül 30, 2017, 11:06:47 ÖÖ »
ya bende 1 ay boyunca her akşam aralıksız votka enerji içtim şimdi kimseye gaz vermiyim ama o ayın sonunda rna testi yaptırdığımda rna 4 çıkmıştı

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #42 : Ekim 01, 2017, 06:59:19 ÖÖ »
Hiv tedavisi başlayanların çoğu kilo alıyor. Bu yan etki değil. Hiv vücudun tüm kaynaklarını ve enerjisini sömürüyor bir asalak gibi insanı kemiriyor ve günden güne eritiyor. İlaçlarla bastırılınca bünye eskisine dönüyor. Yani bu ilaçların işe yaradığının göstergesi.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #43 : Ekim 02, 2017, 09:33:46 ÖS »
ilacı akşam içtigim için  bazı aksamlar ayda bir  yada 3 haftada bir falan alkol le birlik te alıyorum çok  fazla içmiyorum   3 bira yada  3 kadeh rakı  geçen gün  arkadaşlarla otururken  ilaç almam gereklıydi çaktırmadan  ağzıma atıp birayla içtim bu yaptıgımız  zararı olurmu acaba ben bir şey hissetmedim ama 
@acısada_öldürmez  lenfler hala şiş  hastalıgımı aklıma getiren şu anda sadece bu sorun   6 aydır ilaç kullanıyorum rna negatif

@kamikaze  hiv virüsünun  vucuduna  verdiği  tahribat  biraz  fazla  demek ki, tedavine  uyum  sağla ve zamana bırak  azalacaktır. Benimde  uzun  sürede  inmişti  lenf şişlikleri  bunları  dert  etme 
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: kamikaze

Tae Soon Yang

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #44 : Ekim 03, 2017, 10:43:48 ÖÖ »
Benim doktorumun tavsiyesi almamam yönünde idi hep.
Ama tabii ki aldığım zamanlar oldu. Ama ilaç emilmeden aldığım zamanlarda, bir iki saat sonra falan zararı oluyor o dönemde değerlerim bayağı düşmüştü. Sonra çok zaman bıraktım ilaç ve alkol arası ve çokta tüketmedim. Değerlerim de yükseldi akabinde.umarim herşey istediğimiz gibi yolunda gider.