Mavi-Banner

Gönderen Konu: BU NEDEMEK  (Okunma sayısı 313 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

beybisi

• Katılımcı Üye
  • *
BU NEDEMEK
« : Ocak 14, 2018, 12:23:56 ÖÖ »

burdaki complex üremedinedemek?

normalde arb ler negatif çıkıyordu şimdi 45günlük tahlil de çıktı bu nedemek?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: BU NEDEMEK
« Yanıtla #1 : Ocak 14, 2018, 09:23:38 ÖÖ »
Kültür sonucun negatif çıktı demek. Yani tüberküloz yok?
Balgam negatifse, kültür negatifse, sadece öksürürken kan geldi diye mi tedavi başlayacaklar?
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

tribani

• Katılımcı Üye
  • *
  • “Umudunu kesmeyenlerin hatrına dönüyor dünya”
« Yanıtla #2 : Ocak 14, 2018, 11:35:19 ÖÖ »
Çok sevindirici bir haber  :) Aktif akciğer tbc'si geçirmiş birinin malesef kalan hasar nedeniyle kanlı balgam gelebilir. Kültür ve balgam negatifse hicbir sıkıntı yok ;) Bağışıklığını güçlü tutmaya çalış sağlıklı beslen spor yap stresten uzak dur  ha bide lanet Mycobacterium T. bakterisinin bir numaralı düşmanı güneş.  bol güneşli ve pozitif günler ☺️🌞
« Son Düzenleme: Ocak 14, 2018, 11:40:02 ÖÖ Gönderen: tribani »

beybisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 14, 2018, 05:19:13 ÖS »
acildeki kadın tüberkülozsun hastaneye yatırcaz demişti ertesi günki doktor kanlı balgam için evet şuan oun için tedavi görüyorum

iss

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 14, 2018, 08:25:42 ÖS »
Gercekten karmaşık bir hal almiş ve seni yoruyorlar dostum. Negatif gelmiş çok şükür ama halen tanı koyamamaları onların ayıbı de ve bence sevin dostum en azından triumeq değişmeyecek güçlü güzel bir ilaç ve diger ilaçlarin yan etkilerini yaşamak zorunda kalmayacaksın. Senin adına sevindim gelişmelerden haberdar et bizleride

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ocak 14, 2018, 08:49:20 ÖS »
Şu an tüberküloz tedavisi görüyor musun?
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

beybisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 14, 2018, 10:36:50 ÖS »
hayır