Mavi-Banner

Gönderen Konu: Saç Dökülmesi ve Stribild  (Okunma sayısı 96 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xyz1

• Yeni Üye
  • *
Saç Dökülmesi ve Stribild
« : Ocak 05, 2018, 12:32:24 ÖÖ »
Merhaba,

2 yıldır stribild kullanıyorum ve bu ilacın saç dölkülmesi üzerinde etkisi var mı diye merak ettim. Aranızda saç dökülmesi sorunu yaşayan var mı? Ne gibi çözümleri var? Ayrıca, ailede benden başka erkeklerde saç dökülmesi yok. Genetik olabileceğini düşünmüyorum tabi doktorun da görmesi lazım. Ama böyle bir sorun yaşayan varsa bilmek isterim.

Taurus

• Üye
  • *
Ynt: Saç Dökülmesi ve Stribild
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2018, 09:14:20 ÖÖ »
saç dökülmesi illa aileden gelecek diye bir şey yok. Tamamen bünyeyle ilgili bizim ailede hiç kel yok ama benim saçım döküldü hiv negatifken de dökülüyordu. Testesteron seviyesi önemli bir unsur. Stres, saça yanlış uygulamalar da etkiliyor. Gençlik yıllarımda saçıma bir kutu jöle boşaltırdım her gün. Bu mesela bende çok olumsuz sonuçlandı. Yani uzun süre pozitif olup saçı yerinde olan da bir sürü insan var.

uzaklara

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 05, 2018, 01:50:47 ÖS »
Geçenlerde benzer bir konu vardı. Bu ilaçların tespit edilmiş öyle bir yan etkisi yok. Ama ben de 5 aya yakındır Steibild kullanıyorum ve aşırı derecede arttı saç ce hatta kıl dökülmesi. Öyle bir yan etki olmadığını öğrenince de strese, mevsime vs bağladım.

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 05, 2018, 02:01:44 ÖS »
Bende stribild kullanıyorum, bende belirgin bir saç dökülmesi olmadı fakat ben nisan 2017 de başladım saçlarım eskisi gibi sık değil gibi geliyor ama ilaçtan’mı stresten’mi bilmiyorum.

aqav

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 13, 2018, 06:48:14 ÖS »
Evt stribildin bazi bunyelerde maalsef sac dokulmesi etkisi var. Bana uc yil once tani ilk konduğunda o zaman en yeni cikan ilac oldugu icin direkt stribilte baslatmislardi. Iki ayi gecmeden saclarim elime gelmeye basladi. Üstelik sadece sacim degil sakalim da tel tel dokolmete basladi. Tabi solugu direkt hastenemde aldim ve cok.ender de olsa stribiltin icindeki emtrthicabin etken maddesinin (ki.truvadanin da ana etken maddesini olusturuyor) bazi hastalarda sac sokulmesi etkisi oldugunu teyit ettiler. Saclarimi kaybetmeyi tabii ki kabul etmedigimden, hemen ilac degisimi yapip, en cok kullanilan iki ilac devredisi kaldigi icn mecburen o donem icin daha geri ve eski bir kombinasyona gectiler. Sac dokulmesi yavas yavas durdu ama.saclarimin sıklığının eski haline gelmesi alti ayi aldi; oyle olurmus bir kere yoğun dökülme oldugunda. Bundan birbuçuk yil once de en yeni ve gelismis ilac olan trimeq cikinca direkt ona gectim ve icim rahatladi.
I yuzden doktorlarunla.bir konus derim. Saclarini kaybetmek zorunda degilsin sirf hiv bulasti diye.

xyz1

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ocak 14, 2018, 01:55:29 ÖÖ »
ben normalde kafama bir şeyleri takan birisi değilimdir. İlaç kullandıktan sonra dökülmeler başladı. Emin de değilim tabi doktorla görüşmek lazım.