Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kolesterol çok yüksekmiş  (Okunma sayısı 360 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

L3nnqn

• Katılımcı Üye
  • *
Kolesterol çok yüksekmiş
« : Ocak 11, 2018, 01:38:35 ÖS »
Arkadaşlar bugün kan verdim.sabah gerçi bi simit bi çay içmiştim ac değildim dün gece de koca bir tabak mantı yedim ki inanılmaz yağlı idi şimdi sonucları size gostereyim sizde bana bi yol gösterin ne yapmam gerekir diye

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Kolesterol çok yüksekmiş
« Yanıtla #1 : Ocak 11, 2018, 01:48:22 ÖS »
Üre değerin de yüksek, az mı su içiyorsun?

Bu kolesterol değeri geçerli sayılmaz çünkü aç vermemişsin, 12 saat aç olman lazım. Akşam 8-9'dan sonra hiç bir şey yemeden sabah erkenden aç karnına aile hekiminde kolesterol değerlerini tekrarlatabilirsin. Gene yüksek çıkarsa kendi enfeksiyon doktorun kolesterol ilacı başlayabilir.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Ocak 11, 2018, 01:49:30 ÖS »
Arkadaşım bu arada İSMİN SOYİSMİN YAZIYOR o görüntüde Allah'tan onaylamadım dikkat ettim de. Bütün internete ilan edecektin yoksa kendini. Onları keserek koyman gerekiyor. Veya direkt sadece sonuçları söyleyebilirsin kolesterolüm 250 gibi.
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2018, 01:50:56 ÖS Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

L3nnqn

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 11, 2018, 02:21:32 ÖS »
Evet biraz az su içiyorum galiba diğer değerlerde sanirim bi sorun yok gibi ama kolesterol yüksekliği belli çünkü yani beni gün içinde çok mayistiriyor aile hekiminde yaptırıp tekrar burda paylasirim bu arada genvoya kullanıyorum bide bi kaç harf eksik diye önemsemedim teşekkür ederim ince düşüncenden dolayı sende olmasan halimiz harap vallahi

Carsonfrankie

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 11, 2018, 03:12:47 ÖS »
Arkadaşlar bugün kan verdim.sabah gerçi bi simit bi çay içmiştim ac değildim dün gece de koca bir tabak mantı yedim ki inanılmaz yağlı idi şimdi sonucları size gostereyim sizde bana bi yol gösterin ne yapmam gerekir diye

Kolesterol yuksekliği tehlikeli deildir. Karatay hocanın kitabini okuyun.tehlikeli olan trigiliserid denilen kan yağları.mantini yağlı olması problem deil.bizzat hamur proplem.ekmeyi tatlıyı meyveyi kesince kan yagları  düser.bizzat denemesini yaptım.sağlıklı yağları tüketmek zararlı deildir.ekmek, tahıl, şeker ve meyveden uzak durmak şart. Balıkyağı almak şart.hiv de çok önemli bir yağ omega.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ocak 11, 2018, 09:57:21 ÖS »
Bilemiyorum. O dr hanım son zamanlarda bence iyice yanlış şeyler söylemeye başladı. En son 'depresyondakiler antidepresan ilaç kullanmasın zararlı, barsaklar beyni etkiliyor beslenmeyi düzeltin hepsi geçer' diyordu yani artık beyni bozulmuş, takıntıdan üzüntüden kederden çaresiz kalan kişilere veya bipolar bozukluğu olan tedavi almazsa kendisine ve başkalarına zarar verebilecek kişilere 'doğal beslen köy balı pekmezi ye tereyağı ye oh mis' mu demeliyiz?

Bu tarz kişiler tedavilerine Canan hoca dedi diye ara verirlerse ve intihar ederlerse ne olacak? Depresyonun/biğolar bozukluğun barsaklarla değil beynin kimyasının bozulmasıyla alakalı olduğu, sadece beslenme düzeltmekle iyileşmediği, anti depresanların çok işe yaradığı ve hayat kurtardığı bilimsel olarak kanıtlanmışken.

Aynı şekilde yüksek kolesterol değerlerinin anlamlı olarak kalp damar hastalıkları ile ilişkili olduğu kanıtlanmış, kolesterol ilaçlarının da kalp sağlığını koruduğu da, hatta tüm hiv pozitiflere öneren çalışmalar bile var.

Kullanıcı teşekkür etti: HarryPotter

L3nnqn

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 11, 2018, 10:01:11 ÖS »
Arkadaşlar 4 ay oldu ilacı kullanali soğuk algınlığı yoktu ama ama sanirim bende gribal enfeksiyon oluyorum bana bi çare önerin sağlık ocağına yada acile gidersem hangi iğne daha iyi olur hangisi etkileşime girmez heryerim agiriyor tecrübeli arkadaşlar lütfen yardım

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Ocak 11, 2018, 10:11:30 ÖS »
Soğuk algınlığının en iyi tedavisi istirahat ve bol sıvı alımıdır. Anitibiyotik gerekiyorsa buna dr karar verir zaten muayeneyle. Soğuk algınlığında kullanılan çoğu anitibıyotiğiin hiv ilaçlarıyla etkileşimi yok. Ancak nsai grubu ağrı kesiciler (nurofen dolorin arveles majezik apranax vs) tavsiye edilmez böbrek hasarı riskini arttırdığı için. Ağrı kesici olarak parol minoset panadol yani parasetamol içerenler en iyisidir.

Kullanıcı teşekkür etti: L3nnqn, hk

L3nnqn

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ocak 11, 2018, 10:35:25 ÖS »
Teşekkürler mavera sende olmasan bizim halimiz harap gerçekten allah başımızdan eksik etmesin seni 🙏🙏

Kullanıcı teşekkür etti: hk

Zavira

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ocak 11, 2018, 10:42:40 ÖS »
@Mavera ben de genvoya kullaniyorum ama hastalandigimda dr.um israrla nurofen kullan dedi ben de kullandim gunde bir tane bir hafta on gun falan. Insallah bi skinti olmaz. Bi de son gunlerde yuzumde sivilceler cikmaya basladi ve dilimde yarik olustu hivle alakasi olabilir mi acaba ? Yanlis bisey mi yapiyorum diye sorguluyorum surekli ama aklima bisey de gelmiyor.

Carsonfrankie

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ocak 11, 2018, 11:53:38 ÖS »
Canan Karatay Türk olduğu için çok dikkate alınmıyor.dr mercola var.son evreye gelmis kanser hastalarini bile kurtaran bir adam.söyledikleri Canan Karatayın söylediklerinden farkli deil.hemde Karatay gibi oda neden oldugunu açıklıyor.dr mercolada depresyon ilaçlarinin insanlarda intihar ihtimalini artttırdığını söylüyor.bu konudada yüzlerce bilimsel bağımsız araştırma sonucu var.sizin bahsettiğiniz bilimsel kanıtlar ilaç firmalarının yaptırdığı araştırmalar.
Canan Karatay hakkında bilgileriniz kulaktan dolma.tek bir kitabını bile okumadınız.onun beslenme tavsiyeleriyle antidepresan(lustral,lithuril,efexor),alerji ilaçları(zytrex,rupafin)mide ilaçları, antiacitlerden kurtulmuş biriyim.deneyimlememişsiniz bari saldırmayın.
Lahmacunla ilgili görüntüleri çıkmadan çon uzun zaman önce kitabında ve tvde defalarca lahmacun yenilebileceğini açıklamış anlatmış bir insan.sayesinde onca senedir kullandığım ilaçlardan kurtuldum.depresyon tedavisi diyorsunuz!o ilaçlar tedavi etmiyor.kim tedavi oldum diyorsa başka bir ilaca geçmiş yada bıkıp bırakmıştır.ilaç kullandığı dönemde intihar oranı ve ihtimali daha yüksektir.bu konuda bir sürü araştırma var.

Carsonfrankie

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ocak 12, 2018, 12:00:42 ÖÖ »

Aynı şekilde yüksek kolesterol değerlerinin anlamlı olarak kalp damar hastalıkları ile ilişkili olduğu kanıtlanmış, kolesterol ilaçlarının da kalp sağlığını koruduğu da, hatta tüm hiv pozitiflere öneren çalışmalar bile var.
[/quote]

Bu araştırmaları bana kolestrol değerlerinı önemseme diyen kalp damar hastalılları uzmanına göstermek isterim.Canan hocanın söylediği gibi o da kötü ve iyi kolestrolün formülünün aynı olduğunu kolestrol ilaçlatının çok zararlı olduğunu asla kullanılmaması gerektiğini söylüyor.

Ayrıca serotoninin %95'inin bağirsaklarda üretildiğini ve fermente gıdaların buna yardımcı olduğuniu biliyormuydunuz?

HarryPotter

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ocak 12, 2018, 04:46:53 ÖÖ »
Bilemiyorum. O dr hanım son zamanlarda bence iyice yanlış şeyler söylemeye başladı. En son 'depresyondakiler antidepresan ilaç kullanmasın zararlı, barsaklar beyni etkiliyor beslenmeyi düzeltin hepsi geçer' diyordu yani artık beyni bozulmuş, takıntıdan üzüntüden kederden çaresiz kalan kişilere veya bipolar bozukluğu olan tedavi almazsa kendisine ve başkalarına zarar verebilecek kişilere 'doğal beslen köy balı pekmezi ye tereyağı ye oh mis' mu demeliyiz?

Bu tarz kişiler tedavilerine Canan hoca dedi diye ara verirlerse ve intihar ederlerse ne olacak? Depresyonun/biğolar bozukluğun barsaklarla değil beynin kimyasının bozulmasıyla alakalı olduğu, sadece beslenme düzeltmekle iyileşmediği, anti depresanların çok işe yaradığı ve hayat kurtardığı bilimsel olarak kanıtlanmışken.

Kesinlikle katılıyorum.Canan Karatay'ın söylediği birçok şey bilimsellikten çok uzak.Eski bilimsel araştırmalara göre kafasının dikine gidiyor.Yeni araştırmalardan bihaber.En son aşının içinde cıva var zararlı gibisinden bir laf etti,sen milyonlara hitap ediyorsun ve Türk halkının çoğunun cahil olduğunu da biliyorsun.Ne anlamı var böyle bir açıklama yapmanın?O cıvayı keyiflerinden koyuyorlar zaten bilim adamları.Dişinede amalgam dolgu yaptırma o zaman içinde cıva var.Kırılıp yutma riskin çok yüksek.Bas bas bağırıyor beyaz et mutlaka tüketin diye.Balıkta yemesin o zaman, onun da içinde cıva var.2011'de aşı yaptırmayanların sayısı 183 iken, 2017'de sayesinde 10 bine ulaştı.Bu kadını birisinin acil susturması gerekiyor, toplum sağlığını tehdit ediyor.
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2018, 04:48:44 ÖÖ Gönderen: HarryPotter »

Arutha

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ocak 13, 2018, 12:14:16 ÖS »

o kadın resmen saçmalıyor. Anti depresan milyonların hayatini kurtardı. Benim annem gece yarısı oda mn a girip, bir şeyin var mı diyen insandı.şimdi kanseri bile büyük ölç üş dr kabulleniyor
Şimdi ilacı uzun suredir kullanan eleman, bu kadının sözüyle ilacı bıraksa ne olur.
Söyleyeyim aşırı kaygı, taşikardi, uyku bozuklukları, majör depresyon ve intihar sayısında artma.
Yahu psikiyatrist ve nörologlar o kadından daha mi az eğitim aldılar. Benim hocalarım Ivy League'de yuksek yapan adamlardı.