Mavi-Banner

Gönderen Konu: yeni tanı alanlar nerelerde ?  (Okunma sayısı 514 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TransBeril

• Katılımcı Üye
  • *
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: yeni tanı alanlar nerelerde ?
« Yanıtla #15 : Ocak 11, 2018, 10:01:34 ÖS »
He valla bedevi bey 396 post yazmış bunların rahat 300 tanesi fıkralı örneklendirmedir  :P
forumun gevezeleri olaraktan bedevi ve ben :D
Su gibi berrak yeni bi hayat.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Ynt: yeni tanı alanlar nerelerde ?
« Yanıtla #16 : Ocak 11, 2018, 10:11:23 ÖS »
Bu başlığı açıp, rahatsız olduğum bir konuyu dillendirmeme vesile olduğun için teşekkür ederim.

Foruma ara ara girip bir şeyler yazıp çıkanlardanım. Yazdığım şeyler genelde kendi hakkımda bilgilendirmeler oluyor. Nadir de olsa girip bir şeyler okuyorum. Okuduğum şeylerin bir kısmı beni çok rahatsız ediyor. Biraz da bu sebeple girmiyorum. Bunları birkaç örnekle açıklayacağım.

1- Forumda kimi başlıklarda sürekli kadınlar üzerinden espri dönüyor. Kadın bedeni HIV statüsü ne olursa olsun kimsenin espri yapabileceği bir nokta değildir. HIV öldürmüyor ancak erkekler her yıl bir sürü kadını öldürüyor. En az bizim kadar mağdur olan bir kimliğin var oluşunun cinsel espriler ile buraya taşınması beni çok rahatsız ediyor. Üstelik bunu yapan moderatörler de var.

2- Forumda asla kimse heteroseksüelliği ve heteroseksüelleri tartışmazken eşcinsellik bir tartışma/ konu başlığı olabiliyor. LGBTİ kimlikler herhangi birinin tartışabileceği veya tartışılmasına ihtiyaç olan meseleler değillerdir. Bunların tartışılıyor olması ve genellemeler ile yorum yapılması beni rahatsız ediyor. Bunları okumak, görmek bile travmatize edebiliyor kimi insanları.

3- Forumda korkunç bir linç kültürü var. Bunun önüne geçilemiyor. Tavsiye verirken, görüs bildirirken, yeni konu açarken vs. bir kısım insan sürekli saldırma halinde.

Yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı ben forumda bir şeyler konuşmaya çekiniyorum. Hatta bazen bazı şeyleri okumak bile beni oldukça rahatsız ediyor. Bunu yazarken bile yiyeceğim linçten korkuyorum :) Forum tanı aldığım ilk anda çok fazla katkı sundu bana. Ama süreç sakinledikçe, forumu biraz daha kurcaladıkça kullanılan dil beni rahatsız etti. Umarım kısa zamanda çözülebilir bunlar:)

@1234  önerilerini dikkate alacağımdan  şüphen olmasın  , ben  farkettiğim an  direk  konuları  kaldırıyorum ama  hergün onlarca  mesaj  geliyor .Bir moderatöre normal  gelen  diğerine anormal gelebiliyor.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: 1234