Mavi-Banner

Gönderen Konu: İşe başlama hiv testi  (Okunma sayısı 592 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ryuk

• Katılımcı Üye
  • *
İşe başlama hiv testi
« : Ocak 09, 2018, 10:14:38 ÖS »
Merhaba
Yeni ise baslayacagim fakat istenen evraklarda saglik raporu var ve kutucuk icerisinde hemogram ve en altta hiv yasiyor burasi kurumsal bir is yeri ve ssk yapiyor sordugum da herhangi bir saglik kurulusunda alabilirsin saglik raporunu dedi suan ne yapmam gerekiyor
Να γίνεις η αλλαγή που θέλεις να δεις στον κόσμο

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: İşe başlama hiv testi
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2018, 03:05:17 ÖÖ »
Devlet hastaneleri işyeri için aldığınız söyleyince vermiyorlar.maalesef artik birçok işyeri bunu testi istiyor.benim işyerimde istedi.özel sağlık sigortası yapacaz dediler.benim özel sigortam vardı.sigorta kartını sunarak kurtuldum bu testten.istemeleri yasal değil.antihiv test sonucunu almaya dosyalamaya arsivlemeye hakları yok.hastaneye test sonucunu değil test sonucuna göre işe bir engeliniz olmadığını belirtmelerini talep edin.aksini yapamazlar.yaparlarsa dava edebilirsiniz.ben çözüm ararken avukatla görüşmüştüm.

Kullanıcı teşekkür etti: Nocturnal

Ryuk

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2018, 02:20:07 ÖS »
Aile hekimimle konusacagim bu durumu

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 10, 2018, 04:44:02 ÖS »
Aile hekimleri hepatit aşılarının kronik hastalar yapıldığını bilmiyor daha @Ryuk. Ama sor tabi yine. Olmazsa hukuki yollara başvurabilirsin. Gelişmelerden haberdar edersen sevinirim. Hepimiz için bir sorun bu.

tribani

• Katılımcı Üye
  • *
  • “Umudunu kesmeyenlerin hatrına dönüyor dünya”
« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2018, 05:04:04 ÖS »
Hiv pozitifliğin çalışmaya engel olmadığını gösteren bir rapor alsaniz bile muhtemelen bir şekilde bahane bulup almayacaklardir alsalar bile şayet ben huzurlu olamam öyle bir ortamda . Eğer gittiğiniz hastanede medulaniza bakarsa zaten anlar doktor, bakmayıp direk testleri isterse yaninda başka birini götürüp ona kan verdir. Yapacak başka birşey bırakmıyorlar maalesef.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2018, 08:12:16 ÖS »
An itibarı ile bende iş başvurusu yaptım bugün.ve 14 yıldır çalıştığm  ağır sanayide hepatit testi istendi istenmeye başlanmış ne diyeyim   

Ryuk

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 10, 2018, 10:41:01 ÖS »
Kendi doktorumla konustum ve medula sistemini kapattirdiktan sonra baska bir hastane de hiv pozitif oldugunu goremezler dedi bakalim yarin sgk ya gidip mdula sistemini kapattiricam deneyecegim sansimi

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Ocak 11, 2018, 07:21:15 ÖÖ »
Medullayı kapatırsan raporunu göremez tamam ama iş yeri senden hiv testi istiyor. Nasıl halledebilirsin inan bilmiyorum. Derneğe danışabilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Ryuk

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ocak 11, 2018, 12:06:03 ÖS »
Ssk ile anlasmali bu is yeri ve nasil hiv isteyebilir anlam veremiyorum
Ayrica sordugum da bunlrin testini mi olucam dedim saglik raporu alman yeterli dediler sadece test ol demediler aile hekimim de ben sana veremem hiv oldugun yazar dedi ve bende yasal birsey degil bu yazmasaniz olmaz mi dedim hayir diyor

tribani

• Katılımcı Üye
  • *
  • “Umudunu kesmeyenlerin hatrına dönüyor dünya”
« Yanıtla #9 : Ocak 11, 2018, 02:56:58 ÖS »
Ayrica sordugum da bunlrin testini mi olucam dedim saglik raporu alman yeterli dediler sadece test ol demediler aile hekimim de ben sana veremem hiv oldugun yazar dedi ve bende yasal birsey degil bu yazmasaniz olmaz mi dedim hayir diyor
Evet yasal olarak Doktorun böyle bisey yapması suçtur . Benim anlamadığım sağlık raporu istiyorlar  test yaptırmana gerek yok diyorlar anlam veremedim evet bazı doktorlar uğraşmamak için iki soru sorup veriyorlar ama hiv testi bile istendiğine göre biraz detaylı bir sağlık raporu galiba bence önce medulani kapattir max 1 hafta sürer sonra bir devlet hastanesine git testleri olmak istiyorum filan de başkasına kan verdir . Malesef hicbir doktor kabul etmez en fazla hivin işine engel olmadığına dair bir belge verelim derler  .
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2018, 03:02:58 ÖS Gönderen: tribani »

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ocak 11, 2018, 02:59:43 ÖS »
Medula kapatılınca ilaçla alakalı hiçbir bilgi görünmez.doktor hata yaptığının farkında deil.raporda senin hiv statünü bildiremez.hasta haklarından haberi yok galiba.il sağlık müdürlügüne başvurabilirsin.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ocak 11, 2018, 03:18:23 ÖS »

Bence yazılı olarak al bu doktordan ve sağlık müdürlüğüne şikayet et.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ocak 11, 2018, 04:33:18 ÖS »
Medula kapatılınca ilaçla alakalı hiçbir bilgi görünmez.doktor hata yaptığının farkında deil.raporda senin hiv statünü bildiremez.hasta haklarından haberi yok galiba.il sağlık müdürlügüne başvurabilirsin.
Emin misin?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Ocak 11, 2018, 10:04:10 ÖS »
Evet hiv pozitiflerin gizlilik hakları vardır. Raporlarına, dosyalarına hastanede bile herkesin görebileceği şekilde HIV + yazılmamalıdır. Aile hekimi en fazla hiv raporunu görürse karar veremiyorsa enfeksiyona sevk edebilir çalışmasına engel bir durum var mı diye. Enfeksiyon doktorun da 'engel yoktur' diye rapor verebilir hiv bahsetmeden.

Tabi türkiyede hak/hukuk kavramları biraz fazlasıyla soyut kalıyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Ryuk

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ocak 11, 2018, 10:41:55 ÖS »
Her doktora danistim ve butun gun bununla ugrastim kalesef cikar dediler ve gidip magaza muduruyle gorustum anlattim durumumu bana dedigi ilk sey tasiyici olarak mi viral yukun ne dedi
Bende aciklama yaptim ve bana tesekkur etti bu calismana engel bir olay degil kesinlikle dedi boyle calisanlarda var magazada canini sıkma dedi ve yarin is basi yapiyorum arkadaslar
Cesur olun yilmayin ve hayat size guzelliklerini sunsun 😘😘
Saglicakla kalin Pozitif dusunun Pozitif olsun hersey

Kullanıcı teşekkür etti: hk