Mavi-Banner

Gönderen Konu: WesternBlot yardim.!  (Okunma sayısı 484 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Penthos

• Yeni Üye
  • *
WesternBlot yardim.!
« : Ocak 09, 2018, 02:32:18 ÖS »
Herkeze selamlar.
Kısaca derdimi özetleyeyim. ekim ayı ortalarında dermatolojide hiv+ tespit edilip doğrulamaya gönderildi hiv- geldi ama tekrar kan istediler onuda aralik 7 de verdim ikinci sonucum 29 aralıkta postaya verilmiş bezmialem hastanesine daha ulasmadi bu westernBlot sonucunu başka sekilde alma imkanım varmi.? Şu anda rna 57 milyon başka rahatsızlıklarda var acele etmemin sebebi bu.

Arutha

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: WesternBlot yardim.!
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2018, 05:25:00 ÖS »
Ben anlamadim.
Western Blot'tan negatif geldi ama RNA seviyen 57 milyon...
Nereden tutsan elinde kaliyor.

Penthos

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2018, 08:29:40 ÖS »
Tekrar selamlar foruma yazdıktan iki sonra telefon geldi ve sonucumu aldım bu gün itibarıy ile raporum yazılıp ilacımı aldım. Iki kez negatif raporu geldi o yüzden rna o kadar yükseldi üçüncüde pozitif gelince tedavim başladı.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ocak 11, 2018, 07:27:48 ÖÖ »
Hadi bakalım tedavin hayırlı olsun. Hangi ilac başlandı?
Aklına takılan her şeyi sorabilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Penthos

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 11, 2018, 10:37:41 ÖÖ »
wb den yanlış negatif mi çıkmış ben mi anlayamadım okuduğumu? doğrulamaya gitti negatif geldi derken wb kastedilmiyor sanırım??

Penthos

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ocak 11, 2018, 10:58:19 ÖÖ »
Hadi bakalım tedavin hayırlı olsun. Hangi ilac başlandı?
Aklına takılan her şeyi sorabilirsin.
 Temennileriniz icin çok tessekkür ederim. Aslında genovaya ve turuvada ile baslanacakti ama böbrekte 8 mm lik iki tas ve % 20 kemik erimesi olduğu icin doktorum sadece genovaya ya başlamanızı uygun gördü.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Ocak 11, 2018, 11:01:32 ÖÖ »
Genvoya ve truvada beraber başlanılmaz zaten, genvoya tek başına tedavi için yeterli, içinde truvada'yı da (aslında taf formülünü) içeren tek tablet rejimi. Yanında truvada alınırsa zararlı etkiler olabilir.

Tok karnına ve aynı saatlerde almaya özen göster. Çok etkili ve rahat bir ilaç, sorun yaşamayacağını düşünüyorum.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Penthos

Penthos

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ocak 11, 2018, 11:01:54 ÖÖ »
wb den yanlış negatif mi çıkmış ben mi anlayamadım okuduğumu? doğrulamaya gitti negatif geldi derken wb kastedilmiyor sanırım??
 Selamlar hayır bir yanlışlık yok iki adat Westernblot sonucun negatif geldi yalanci pozitif denip tekrar yollandı birini bezmialem cildiye birini haseki intaniye yollamıştı.

Penthos

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ocak 11, 2018, 11:04:45 ÖÖ »
Genvoya ve truvada beraber başlanılmaz zaten, genvoya tek başına tedavi için yeterli, içinde truvada'yı da (aslında taf formülünü) içeren tek tablet rejimi. Yanında truvada alınırsa zararlı etkiler olabilir.

Tok karnına ve aynı saatlerde almaya özen göster. Çok etkili ve rahat bir ilaç, sorun yaşamayacağını düşünüyorum.
Aslında rna çok yüksek ve iki adet negatif Westernblot sonucu geldiginden tedavim çok geç başlayabildi o yüzden iki ilaç baslanacakti ama sonra böyle uygun görüldü önerileriniz dikkate alcağım çok teşekkür ederim.

mehmet0909

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ocak 11, 2018, 02:26:29 ÖS »
57 milyon adamı öldürür ya yuh :o

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Ocak 11, 2018, 03:10:33 ÖS »
57 milyon adamı öldürür ya yuh :o

Bir şey olmaz, ilaç tokatlar onları, en fazla negatife düşme süresi uzar biraz.

NMTD

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ocak 11, 2018, 07:23:56 ÖS »
ilaçlar etkili sıkıntı yok tokatlar yani hahaha abi ya :D

jakoben

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ocak 12, 2018, 09:57:52 ÖS »
Herkeze selamlar.
Kısaca derdimi özetleyeyim. ekim ayı ortalarında dermatolojide hiv+ tespit edilip doğrulamaya gönderildi hiv- geldi ama tekrar kan istediler onuda aralik 7 de verdim ikinci sonucum 29 aralıkta postaya verilmiş bezmialem hastanesine daha ulasmadi bu westernBlot sonucunu başka sekilde alma imkanım varmi.? Şu anda rna 57 milyon başka rahatsızlıklarda var acele etmemin sebebi bu.
Selam WB sonucun adrese postayla mı yollanıyor? Sen istediğin için mi yoksa prosedür mü öyle? Bir arkadaşım yeni başlayacak tedaviye eğer öyle bir durum varsa ailesinin eline geçme tehlikesi var da.

bedevi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ocak 13, 2018, 08:43:07 ÖÖ »
Herkeze selamlar.
Selam WB sonucun adrese postayla mı yollanıyor? Sen istediğin için mi yoksa prosedür mü öyle? Bir arkadaşım yeni başlayacak tedaviye eğer öyle bir durum varsa ailesinin eline geçme tehlikesi var da.

merak etmesin arkadaşın jakoben eve falan yollanmaz wb sonucu...tahlili nerde yaptırdıysan yaptırdığın kuruma yollarlar wb sonucunu..sende gidip imza karşılığı ordan alırsın...bu kurum hastane,labaratuvar v.s. olabilir...

Penthos

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ocak 13, 2018, 10:27:10 ÖÖ »
Selam.
Arkadaşınıza çok geçmiş olsun. Hayır öyle birşey yok siz nerde test yatırdıysanız oradan göndermek zorundalar gelen sonucuda bizzat hastaya söylemek zorundalar. Genelde telefonla arayıp sizi davet ediyor ve sonucu söylüyorlar. Üçüncü bir kişiye söylenemez endişeniz olmasın.