Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kızılay aradı  (Okunma sayısı 1585 defa)

1 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ankist

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Kızılay aradı
« Yanıtla #15 : Ocak 10, 2018, 04:56:45 ÖS »
Şu HIV'e doğal bağışıklığı olan üstün ırktan olmayasın?
İlk test pozitif, doğrulama negatif. Tıpkı test sonucumu aldığımda doktorumun "yoksa" dediği olay gibi. Ama benimki makine bozulmasıymış. :)

mert_poyraz

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ocak 10, 2018, 05:50:49 ÖS »
Bilmiyorum ki kardeşim 8 9 defa eliza testim pozitif westernblot testtim negatif geldi bakalım bu son test te gitti doğrulamaya inşallah buda öyle olur korkum var ama yapacağım birşey yok artık forum sayesinde biraz daha rahatım sanki

Bambino

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ocak 10, 2018, 11:28:52 ÖS »
Benimde tarama testinde pozitif alip wbde negatifim var. Olabiliyor diyorlar ona ama 9 iddiali rakam

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #18 : Ocak 11, 2018, 02:38:20 ÖÖ »
@mert_poyraz bak kardeşim ara ara senin gibi vücüdumdaki farklı bir antikor veya antikorlardan dolayı yalancı pozitif alabilen kişiler çıkabiliyor. Vücüdun kendi kendine hivi bastırabilen bir modeli var (elit controller) deniyor, öyle olsan bile western blod ta mutlaka doğrulamanın pozitif gelmesi gerekirdi.
Kafanı tamamen rahatlamanın tek yolu kanında hiv virüsünün olup olmadığınA bakmaktır. İşlemlerini yapan doktordan rica et bi pozitif bi negatif geliyor de hiv rna bakarmısınız de.!
Sonucuna göre kanında virüs ya vardır yada yoktur bu kadar basit.

Hiv rna testi,bir doğrulama testi değildir, ancak senin gibi istisnai durumlarda dr.lar insiyatif gösterebiliyorlar...

Arutha

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Ocak 11, 2018, 09:28:36 ÖÖ »
@mert_poyraz bak kardeşim ara ara senin gibi vücüdumdaki farklı bir antikor veya antikorlardan dolayı yalancı pozitif alabilen kişiler çıkabiliyor. Vücüdun kendi kendine hivi bastırabilen bir modeli var (elit controller) deniyor, öyle olsan bile western blod ta mutlaka doğrulamanın pozitif gelmesi gerekirdi.
Kafanı tamamen rahatlamanın tek yolu kanında hiv virüsünün olup olmadığınA bakmaktır. İşlemlerini yapan doktordan rica et bi pozitif bi negatif geliyor de hiv rna bakarmısınız de.!
Sonucuna göre kanında virüs ya vardır yada yoktur bu kadar basit.

Hiv rna testi,bir doğrulama testi değildir, ancak senin gibi istisnai durumlarda dr.lar insiyatif gösterebiliyorlar...

yalniz arkadaş RNA yaptırmış, negatif çıkmış.
Allah sabir versin. Mesele hiv pozitif olmak değil belirsizlik. Su var ya da yok deseler rahat edecek.

mert_poyraz

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ocak 11, 2018, 10:24:58 ÖÖ »
Samurai kardeşim Hiv RNA iki defa bakıldı ikiside negatif geldi hivduoltra testimde negatif geldi 2 yıllık bir süreç sürekli test olmaya  davet edildim bende oldum sonuç hep aynı çıktı eliza pozitif western bl. Negatif RNA testleri negatif

hk

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Ocak 11, 2018, 01:28:19 ÖS »
@mert_poyraz , boyle bir durum cok can sikici  gercekten .

Ama bu tur durumlar olabiliyor.  kaninda hiv eliza  testini etkileyen  ve pozitif  deger verendiren baska  bir  sey olabilir ( romatizma, vs, vs ) bu bazi durumlarda olabilecek  bir  sey ve bunun gibi az da olsa baska  ornekler de  var.

Bu yuzden Western Blot dogrulama testi  yapiliyor zaten .  onemli olan bu test....
zaten eger bir  kac defa  WB testi sonucu negatif  ise genel  sonuc negatif demektir.
WB testinde hiv  virusune  ait  farkli ozel  proteinlerin varligi tespit etmeye  calisilir. negatif  ise  yok demektir.
( zaten boyle  supheli durumlarda WB testi sonucu negatif cikarsa bir sure sonra  mesela  6 ay sonra  WB testi tekrarlanir  ve  yine negatif sonuc gelir  ise ,  genel  sonuc  negatif  denir.)

ayrica sende RNA da bakilmis bu da negatif yani kaninda  hiv  virusune  rastlanmamis.

bence suan icin sikinti yapmani gerektirecek bir  sey yok .

sadece  eliza hiv testi  yapilmasi durumlarinda bu durumun tekrarlayacagini bilerek, ilgili taraflari  bilgilendirmen gerekir, durumu anlatip  yapilan WB test sonuclarini gostermelisin.

ancak bu durum senin HIV virusu bulasi olmayacagin  anlamina  gelmez, korunmaya ozellikle  dikkat etmelisin. Hatta  bu dumda  senin iki defa dikkat etmen gerekli, cunki senin hiv  bulasi olup olmadigininin tespit edilmesi biraz standart disi olacak ve  tespit  surecin uzayacak. buda  senin icin iki defa  risk demek . Bulasi hususunda daha dikkatli olmalisin.

« Son Düzenleme: Ocak 11, 2018, 01:30:27 ÖS Gönderen: hk »

mert_poyraz

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ocak 11, 2018, 02:50:32 ÖS »
Dün hastanede birşey dikkatimi çekti arkadaşlar doktor yardımcısına bak bakalım doğrulama testi pozitif gelenlerin içinde ismi var mı diye 5 tane dosyaya baktı yok hocam dedi yani 5 kişi westernb.testinden tanı almış pozitif oldukları kanıtlanmış demekki ülkemizde çoğalıyor dikkatli olmak lazım

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #23 : Ocak 11, 2018, 10:00:32 ÖS »
Evet ülkemizde çok hızlı çoğaldığını biz de biliyoruz her hafta yeni tanı alıp sitemize katılan arkadaşlardan ve hiv polikliniklerinde artık randevu bulamamamızdan/saatlerce sıra beklememizden.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, mert_poyraz

sinner45

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Ocak 12, 2018, 04:04:17 ÖS »
Mert  kardeşim gelişmeleri haberdar edersen cok sevinirim... Durumunu cok iyi anlıyorum... Ama lütfen her türlü sonucu burada paylaş .. @Mavera sana sormak istediğimde birşey var ilac kullandiktan sonra RNA negatif geldiğinde eliza testlerinde antikor testi yinede pozitif cikarmi.. Yoksa eliza testide pozitif mi cikar.. Bunu deneyen olduğumu hiç...

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #25 : Ocak 12, 2018, 06:07:37 ÖS »
Tedavi ile sadece pcr hiv rna megatif çıkabilir-bu test tarama amaçlı kullanılmaz zaten, tedavi takibinde önemlidir.

Elisa, kombo, duo, western blot hepsinde ilelebet pozitifiz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

mert_poyraz

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Ocak 12, 2018, 06:53:18 ÖS »
Sinner45 gelişmelerden haberdar edicem kardeşim verdiğim kan 25 gün sonra çıkacakmış doğrulamaya gitti çok düşünceli bir hal aldım gene uyku düzenim tekrar bozuldu uyanıyorum direk heyecan basıyor sonuç ne olacak diye kimse bana sende hiv var yada yok demiyor kesin olarak en son doktor bazı insanlarda çok geç pozitifleşiyor istanai bir durum olarak dedi sende de böyle olabilir bir hastam vardı dedi eliza pozitif çıktı 2 yıl kendi isteğiyle takip ettik dedi 2 . yılın sonunda westernblot pozitif geldi diyince düşüncelerim ikiye katlandı labaratuvarda kanı verdim kanı alan hemşire başka bir hemşireye şifreli birşey dedi hemşire tırstı asansörde başka bir hemşireye işaret ederken yakaladım siz böyle yaparsanız cahil insanlar ne yapmaz dedim yanlış anladınız dediler bende anlayacağım şeyi anladım dedim daha sonuç belli olmadan insan bunlara maruz kalınca gerçek pozitif insanları daha iyi anladım allah hepimizin yardımcısı olsun

nötr

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Ocak 12, 2018, 10:36:35 ÖS »
@mert_poyraz hangi doktor bu, ben de ona muayene olmak isterim.

mert_poyraz

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Ocak 13, 2018, 05:25:35 ÖS »
@nötr Esenyurt devlet hastanesinde mikrobiyoloji uzmanı bayan doktor neden ona muayene olmak istiyorsun merak ettim

sinner45

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Ocak 13, 2018, 09:47:27 ÖS »
Kardesim birde 2015 te başladı hikayem demissin... Bu süreçte rahatsızlanmış miydin ve nasil belirtiler başladı ve ilk eliza pozitifi hemen almismiydin... Yoksa 2015 te tesadüfen mi başladı... Ayrıca kiz arkadasinla durumun nedir bilmiyorum ama onun negatif alması da senin de negatif olabilmeni biraz destekliyor gibi... Cevablarsan sevinirim kardesim.... 2027 kesin tedavi için onemli yıl olduğu söyleniyor..güçlü kanıtlarla..