Mavi-Banner

Gönderen Konu: yeni tanı için  (Okunma sayısı 1701 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Emre92

• Üye
  • *
Ynt: yeni tanı için
« Yanıtla #15 : Ocak 11, 2018, 05:46:05 ÖS »
Bugün randevum vardi..gittim hastaneye sonuçlar gösterdim bi doktora..sonra ona soyledim önceki hastaneye gittim doktor dediki ancak 5 sene bana kaldi...o kadar güldü yeni doktorum..o hangi yüzyılden geldi merak ediyorum ..bos ver dedi sen ilaçlar kullanırsan düzgün şekilde negatif hiv insanlardan daha fazla yaşarsin.. sonra muayene başladı..cok iyi dedi her hangi bi şikayet yok göre sağlık bi insansin dedi..sonra sordu eger sigara yada alkol kullanıyorum..hiç bile dedim daha iyi dedi..sonra kan testler istedi gittim kan alma bölüme o kadar kan aldilar benden sanki içimde kan kalmadi.. cd4 sonuçlar ancak iki hafta sonra çıkar..Rna testi biraz daha geç olabilir dedi..hayatin devam et ve hiç bi şeyden korkma dedi..
Simdi ben yapabilecek bi şey var mi ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Ocak 11, 2018, 10:14:14 ÖS »
Yapacağın en iyi şeyi yapmışsın zaten. Hiv konusunda bilgili/tecrübeli doktor bulmuşsun. Dediklerine harfiyen uy.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Emre92

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ocak 11, 2018, 10:48:14 ÖS »
İlk başta biraz fazla kan alıyorlar çünkü doktorun bütün risklere karşı seni korumak istiyor.  Umarım test sonuçların bir an önce çıkar. Sonrası ilaçlarını aksatmadan kullanmana kalıyor sanırım. Geçmiş olsun.
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Ocak 12, 2018, 01:58:50 ÖÖ »
@Emre92 ,  ok guzel tedavi surecin baslamis,  doktorunun soyledikleri seylere dikkat et .

Ayrıca , Bu asama dikkat etmen gerken bir husus daha var ...

İlaç tedavin başlayıp virüs kanında negatife düşene kadar sex konusUnda çok dikkatli ol, hatta bu sürede hiç kimse ile sex yapmamaya çalış.  Çünki bu dönemde bulaştırma riskin çok fazla. Eminim Sende beraber olduğun kişilere bulaştırmak istemezsin .

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Ocak 12, 2018, 03:30:58 ÖS »
Ne güzel anlatmışsın :D Çoğu gitti azı kaldı. Sonuçların çıkınca doktorun sana uygun ilacı yazacak. Beslenmene de dikkat ettikçe eskisi gibi olacak herşey.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #20 : Ocak 12, 2018, 05:33:39 ÖS »
Hadi bakalım 2 hafta sonra ilacını yazar, güzelcene ilaçlarını içip negatifken olduğu gibi sorunsuz yaşamaya başlarsın. Yazarken bile böylesen konuşurken düşünemiyorum çok tatlış :) Hepimiz sağlıklı ve yaratıcının bize biçtiği ömrü yaşıcaz, aklından erken yaşta ölürmüyüm hiv yüzünden diye korkusunu tamamen sil ;) o diplomasını şans eseri almış zoraki doktor gibilerden çok var malesef, insanlar severek çalışmıyo ki para için kariyer için çalışıyo haliyle ortaya böyle sonuçlar her meslekte çıkabiliyo
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Ocak 12, 2018, 08:17:10 ÖS »
@Emre92 çok geçmiş olsun.
Şimdi yapman gereken tadavine sahip çıkmak,
Beslenmene ve yaşantına dikkat ederek hergun ilaçlarını alman
Kafana bir şey takıldığında burdan sor.

Cem Güray

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ocak 14, 2018, 04:06:26 ÖÖ »
teacher24 profilinin neden engellendiğini anlayamadım. Lütfen geçerli bir sebep öğrenebilir miyim?
🎶

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #23 : Ocak 14, 2018, 09:35:41 ÖÖ »
Sistem hatası. Ben bile engellendim. Modem/cihaz kapatıp açmak, cookie ve verileri silmek, o da olmuyorsa 1-2 hafta beklemek lazım. Başka cihaz/tarayıcıdan girince giriyor ama.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Cem Güray

Cem Güray

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Ocak 14, 2018, 04:21:58 ÖS »
@Mavera teşekkür ederim
🎶

Emre92

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Ocak 17, 2018, 08:16:52 ÖS »
Tekrar selam arkadaşlar..
Yorumlar için çok teşekkür ederim..o kadar rahat hissediyorum öyle yorumlar okuyance..
Bi kaç sorum var umarim sizde cvplar bulurum
1. Yorumlar göre herkes iyi beslenmesine iyi bak söylediniz..neden..ne yemem lazim bide ne yasak.. özelikle ben ne sigara içiyorum ne alkol kullaniyorum ikiside tadi bile bilmiyorum..ayni zamnda ben vejeteryan biriym sikinti var mi ondan?
2. Iki doktora gittim ..ikisine sordum uzun zaman yaşabilir miyim sorunca evet normal şekilde sadece ilaçlar düzgün şekilde kullanmam lazim bide bak bi basketbol oyuncu var hiv pozitif kaç sene olmuş hala hayat devam ediyor...sorum şudur tek kalan örnek o oyuncu mu..baska uzun yaşyanlar yok mu burda?
3. Kan verdiktan sonra doktor benimle mulakat gibi yaptı.. şokta kaldi ben hiç sex yapmadim dediğim zaman..sonra dis doktora gittin mi .kan hiç aldin mi önce ..şokta kaldi..o zaman nerden şu HIV+ başına geldi sordu..sorum şudur ben nerden bu virüs aldim?
4. Ellerimde kirmizi halkalar var bi kaç ay önce çıktılar.. şimdi yeni ilaç kullaniyorum kremlar falan ama geçmiyor..Hiv alakalı bir şey var mi?
Benim zayif türkçem için çok özür dilerim ama bu kadar konuşabilirim
Tekrar çok teşekkür ederim.. iyiki varsınız burda

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Ocak 18, 2018, 08:26:36 ÖÖ »
1-Sağlıklı beslenme işte, bol taze meyve sebze, yeterli lif alımı, bol su içmek, fast foor abur cubur az kullanmak. Vejetaryen olman çok güzel genelde onlar daha sağlıklı besleniyor. Demir-vitamin eksikliklerin olabilir sadece onun için de doktorun tahlil yapar gerekirse tedavi başlar.

2-Pozitif yaşam derneğinin toplantılarına katılsan bizzat çok uzun hiv ile yaşamış kişilerle tanışabilirsin. Tabi eskiden azdı bu kişiler, tedaviler çok iyi değildi. Şimdi ise tedaviler çok daha rahat ve başarılı olduğu için tedavisine uyan herkesin uzun yaşaması bekleniyor.

3-Hiv korunmasız seks ile veya kan teması ile bulaşır. Hiç seks yapmadığından eminsen, o zaman kan yoluyla almışsındır. Dişci, ameliyat, kan nakli, ortak şırınga kullanımı, vb. gibi.

4-Buradan yorum yapmamız doğru olmaz cildiye doktoruna danışmalısın.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #27 : Ocak 18, 2018, 12:02:20 ÖS »
bu grafikte, hiv pozitif  kisilerin ortalama  yasam sureleri istatistigi var.

2013 yilinda toplanmis olan bu bilgirlere  gore yeni ilaclar ve  tedavi yontemleri  ile hiv pozitif bir bireyin  yasam suresi normal  yasam suresine oldukca  yaklasmis gorunuyor...

Suan 2018 yilindayiz  ve cok sukur ilaclarimiz daha kaliteli dolayisi ile hiv pozitif olarak yasam  surelerimiz normal sartlarda daha da  uzamis  olmali ..
« Son Düzenleme: Ocak 18, 2018, 05:16:32 ÖS Gönderen: hk »

Kullanıcı teşekkür etti: bedevi, Fatih, Gokkusagi, Emre92

Emre92

• Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Ocak 21, 2018, 06:54:48 ÖS »
Yeniden iyi akşamlar...
Yeni bi sorum var ... perşembe günü cd4 ve diğer testler sonuçlar çıkacak.. umarım iyi çıkacak..
Sorum şudur  HIV ilaçlar fiyatlar nasil peki..ben sonuçta yabancıyım burslu bi öğrenci burda..ayni zamanda sigortam Sgk'dan ..bi bilgi verirsiniz severim..
Iyi akşamlar :)

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Ocak 21, 2018, 08:10:57 ÖS »
Tekrar selam arkadaşlar..
Yorumlar için çok teşekkür ederim..o kadar rahat hissediyorum öyle yorumlar okuyance..
Bi kaç sorum var umarim sizde cvplar bulurum
1. Yorumlar göre herkes iyi beslenmesine iyi bak söylediniz..neden..ne yemem lazim bide ne yasak.. özelikle ben ne sigara içiyorum ne alkol kullaniyorum ikiside tadi bile bilmiyorum..ayni zamnda ben vejeteryan biriym sikinti var mi ondan?
2. Iki doktora gittim ..ikisine sordum uzun zaman yaşabilir miyim sorunca evet normal şekilde sadece ilaçlar düzgün şekilde kullanmam lazim bide bak bi basketbol oyuncu var hiv pozitif kaç sene olmuş hala hayat devam ediyor...sorum şudur tek kalan örnek o oyuncu mu..baska uzun yaşyanlar yok mu burda?
3. Kan verdiktan sonra doktor benimle mulakat gibi yaptı.. şokta kaldi ben hiç sex yapmadim dediğim zaman..sonra dis doktora gittin mi .kan hiç aldin mi önce ..şokta kaldi..o zaman nerden şu HIV+ başına geldi sordu..sorum şudur ben nerden bu virüs aldim?
4. Ellerimde kirmizi halkalar var bi kaç ay önce çıktılar.. şimdi yeni ilaç kullaniyorum kremlar falan ama geçmiyor..Hiv alakalı bir şey var mi?
Benim zayif türkçem için çok özür dilerim ama bu kadar konuşabilirim
Tekrar çok teşekkür ederim.. iyiki varsınız burda

Merhaba. Aramıza madem geldin hoş geldin! Her şey iyi olacak biraz zaman. Kızarıklar Sifiliz/Frengi olabilir... Testlerde çıkar zaten.