Mavi-Banner

Gönderen Konu: yeni tanı için  (Okunma sayısı 1700 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Emre92

• Üye
  • *
yeni tanı için
« : Ocak 08, 2018, 02:32:20 ÖS »
Selam Arkadaşlar
bi hafta once tanı aldim ve sonuçlarım sizinle paylaşmak istiyorum
iki soru var
1-Anti HIV yanında neden değerler yazılmıyor??
2-doğurlama testi yapmak istedim ama bana ameliyat yapan doktor gerek yok dedi
sizce ne yapmak gerekiyor
sonuçlarim resimi ekledim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: yeni tanı için
« Yanıtla #1 : Ocak 08, 2018, 02:39:30 ÖS »
Merhaba.

1-değer yazılmasının bir anlamı yok çünkü. Hatta anti hiv=pozitif diye yazmalarına bile şaşırdım genelde yazmazlar. Direkt enfeksiyon uzmanıyla görüşün derler.

2-not olarak halk sağlığı onaylamış diyor, western blota göndermiş olabilirler? Doğrulama yaptıkları için de buna güvenerek pozitif yazmış olabilirler. Eğer öyleyse dedikleri gibi, tedavi başlamak için bir an önce enfeksiyon uzmanıyla görüşmelisin.

Tedavi süreci ile ilgili aklına takılan her şeyi sorabilirsin. Tedavine uydukça normal ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Emre92

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2018, 02:32:04 ÖS »
Çok teşekkür ederim
Bugun hastaneye gittim enfeksiyona.. doktor beni korktu..
10 15 sene ancak yaşabilirsin dedi ..sonra başka hastaneye yolladı çünkü burdaki hastane HIV hastalari takip etmiyoruz..
Ikinci hastanede cd4 diye bi test yapmam lazim ve orda senin durumun takip edecekler dedi
10 sene 15 nedmek yaaa daha çok şeyler yapmak istiyorum..
Ben Turkiyede zaten yabancıyim ... sizce anneme haber veriyim mi ..baska bi ülkede oturuyor ..?
Teşekkürler

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2018, 04:41:37 ÖS »
Sana 10-15 sene yaşarsın diyen doktor doğru söylüyor. TEDAVİ ALMAZSAN en fazla o kadar yaşarsın.

Tedavi alırsan ve sıkı uyarsan yani ilacını hiç aksatmazsan normal Allah ne ömür verdiyse yaşayabilirsin. Sanırım doktorun yeni hiv tedavilerinden ve çok güzel çok etkili ilaçlarımızdan haberi yokmuş.

Boşver. Hiv tedavisi takip etmeyen doktorlar bilemez zaten. Sen hiv hastalarına bakan doktora git, gerekli şeyleri yap. Moralini de bozma boşuna. Günümüzde hiv tedavileri tedaviye uyulmak koşuluyla hiv i tamamen bastırabiliyor, kişiye zarar vermesini engelleyebiliyor, kişiler sorunsuz normal yaşayabiliyor.
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2018, 04:43:08 ÖS Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Emre92

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ocak 09, 2018, 05:26:41 ÖS »
Bazi doktorlar cidden dayaklik.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ocak 09, 2018, 07:08:11 ÖS »
@Emre92 , Arkadasim hemen panikleme  o doktor sana eksik bilgi vermis...
Oncelikle her hastaligin Ozel Uzman Doktoru var, dogru bilgi  ve uygun tedavi icin ilgili Doktor’a gidip İLAÇ tedavine hemen baslarsan normal omrun neyse o kadar yasarsin sikinti yok.   
Ayrica Bilgin olsun 30 Yildir ilacini kullanip Hayatina devam eden hiv pozitifler var...

Sen bir an once ilgili testlerini yaptirip ilacini kullanmaya. Her sey Yoluna girecek merak etme.

Birde bu donemde anne veya Allene ne haber vermene bence gerek yok...

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 09, 2018, 08:38:37 ÖS »
Bunu diyen doktorların tez zamanda ölmesi dileğiyle inşallah 😂😂 keşke deseydin doktora en azından ben ne kadar yaşayacağımı biliyorum hayatıma böyle yön verecem. Sen ne zaman öleceğini bilmiyorsun belki yarın takarlar pamuğu belki yıllar sonra. Aramızda ki fark ben dolu dolu zamanımı yaşadım sense koca ömrü heba ettin gitti. Ah ah bana böyle doktorlar gelmez ki ağızlarının payını vereyim..
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2018, 08:42:24 ÖS Gönderen: lordstark »
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ocak 10, 2018, 12:01:08 ÖÖ »
Bu dönemde yeni tanı alan çok kişi olduk. Yalnız değilz! Yalnız değilsin! Özellikle sana ömür biçen gerzek doktora ağız dolusu küfür edyorum. Aslında şahsı muhteremi bilsek karşılaşmamak İçin özel çaba gösterirdik! Belki hastane ve doktor konusunda biraz ayrıntı vermelisin. Ayrıca ailene bildirilecek birşey yok. Bence ne kadar az kişi o kadar kafa sağlam.
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ocak 10, 2018, 12:55:57 ÖÖ »
Ya bir tane böyle 10 yıl 15 yıl yaşarsın diyen doktora gitmek istiyor ve ''hocam biz hivi ilaçla uzun süre tedavi edebilicez ama sizin cahilliğinizin ilacı da yok onu yapacağız'' demek istiyorum.

berkcan09

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ocak 10, 2018, 12:30:12 ÖS »
Eğer tedavi almazsan ortalama o kadar yıl yaşarsın. 25 li yaşlardasın herhalde benim gibi mesela ben tanı almadan önce çok yorgun bitkin birisiydim bacaklarım çok ağrıyordu agzımda pamukçular filan da cabası.  Arkadaşla devlet hastanesine gittik sonuçlarım pozitif çıktı  devlet Hastanesi doktoru açıya**k baktı sanki ölmeme 3 gün kalmış gibi vah vah çok da gençmiş dedi. Üniversite hastanesine sevkim yapıldı testlerim filan tekrar yapıldı pozitifim yine doktorum bu hastalıktan ölmeyeceksin korkma dedi ve ben 638 cd4 13 milyon rna ile 1 ayda negatife düştüm . İlaçlarım işe yarıyor bu doktorun sayesinde olsada biraz sana  da bağlı sinir stres yok moral bozukluğu yok ve tedavine uydukça Gül gibi yaşayıp gideriz ah bide bu süreçte yalnız olmasak yanıbaşımızda bizi anlayan destek olan kişiler olsa çok mutlu olacağız . Tedavine uy ve mutlu ol 😇😇😇😇💪💪💪🙏🙏🙏🙏

Kullanıcı teşekkür etti: hk, Emre92

1234

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ocak 10, 2018, 01:17:58 ÖS »
Doktor konusu çok kritik böyle dönemlerde. Hangi şehirdesin? Belki doktor önerebiliriz. Ayrıca derneklerden akran danışmanlığı hizmeti de alabilirsin, sana iyi gelir diye düşünüyorum.

Yabancıyım dedin, sigorta konusunda vs. ne durumdasın? Bu konuda da belki derneklerden yardım alman gerekebilir. Umarım hızlıca tedaviye başlarsın ve sağlıklı bir yaşam sürersin hepimiz gibi. Aile konusunda da acele etme. Önce sen bir sürece iyice alış, yoluna koy ve bilgilen. Kendin bilgilendikten sonra söylemek istersen ve desteklerine ihtiyaç duyarsan elbette söyle ailene. Ama her şeyden önce senin konuya dair bilgilenmen çok önemli :) 10- 15 yıl diyen doktorun da yüzünü görme bir daha, boşver :)

Dernek konusunda tavsiye istersen de: SPoD'un danışma hattı var. Google'a yazarsan çıkar, onlar yönlendirme yapabilirler. Pozitif-İz Sivil Toplum Girişimi, Kırmızı Kurdele, Pozitif Yaşam gibi yerlere de araya**k ya da yazarak ulaşabilirsin. Herkes yardımcı olacaktır. Bol şans.

NMTD

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ocak 10, 2018, 02:24:10 ÖS »
Doktor seçimini iyi yap.

İlk başlarda yorulabilrsin hastane işlerinden dolayı ilaca başladıktan sonra inan rahatlayacaksın sonra diyeceksin ki boşuna kafama takmışım.

Tedavin Devam Ettikçe HIV negatif bir insan gibi ecelin gelince ölürsün

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ocak 10, 2018, 04:38:24 ÖS »
Yeni gideceğin enfeksiyon doktorundan alacaksın bilgileri. O doktor boşboğazlık yapmış. Geciktirmeden başla tedavine. Sormak istediklerini sor yine. Yardımcı oluruz.

Emre92

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ocak 10, 2018, 10:46:05 ÖS »
Siz ne kadar naziksiniz..
Ne kadar mutlu oldum oyle bi aile var burda..çok rahatladim
Yarin ikinci hastaneye gidiyorum bakalim ne testler yapmam gerek..
Bu arada ben Eskisehirde okuyorum ..eskisehirde iyi bi doktor var mi?
Ayni zamnda bi sorum var.. az önce bi konu okudum burda.. ilaç kullandıktan sonra negatif tani çikabilir mi yoksa sadece bazi durumlar öyle olur..?
Yeniden çok teşekkür ederim:)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Ocak 11, 2018, 07:20:07 ÖÖ »
İlaç kullanarak hiv rna negatif oluyor sadece hiv rna pcr testinde negatif çıkıyoruz. Bu pahalı ve çok uzun süren bir test, tanıda kullanılmıyor, tedavi izleminde kullanılıyor. Tedavi olurken en önemli testsonucu bu, rna negatif=tedavi işe yarıyor.

Onun dışında bakılan her hiv testinde elisa kombo duo ilelebet pozitifiz.