Mavi-Banner

Gönderen Konu: HIV pozitif bireyler arası alakasız konular (dedikodu , gırgır makara )  (Okunma sayısı 1259 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Görev adamı @Mavera :D  İyi ki varsın  :)

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
Lise 2 öğrencisiyim biyoloji dersinde konu cinsel yolla bulaşan hastalıklar. Öğretmen bugunki konumuz cinsel yolla bulaşan hastalıkar dediği gibi sınıftaki arkadaşlarımın ağzında hemen aids aids aids aids oldu delirdim resmen, hoca açıklamasını yaptı tabi HIV'in. Bende parmak kaldırdım arkadaşlara sordum bu hastalığın ne oldugunu biliyormusunuz diye cevaplar sizi şaşırtacak dereceden ! Mesela biri dedi ki aidsli kişinin karşı tarafla ilişkiden sonra karşı tarafın vucüdu mosmor oluyormuş saçma saçma cevaplar tabi bende düzelttim ve HIV virüsünün açıklamasını yaptım ve ön yargılardan vazgeçin artık diye de ekledim. Üzüldüm doğrusu çok cahil insan var umarım anlattıklarımdan bir pay çıkarırlar.

O yaşta biz de bilgisizdik. En son orta okulda cinsel bilgi dersi verilmişti. AIDS'i ilk orda duydum. Ama o zamanlar aman nasılsa seks yapmıyoruz diye dalga geçmiştik. Yaşın itibari umarım kaldırabiliyorsundur bu yükü. Diğer arkadaşlarından daha güçlü olduğunu unutma...

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu

NMTD

• Üye
  • *
Yanlış anlamışsın abi ben HIV negatifim test oldum.

Ne farkeder ama ? Hepimiz insanız herkesin başına gelebilir. HIV bir seçim değil ki herkesin bilmesi lazım bence çünkü benim yaşımda bile HIV pozitif olanlar var çok zor bir durum.

Kullanıcı teşekkür etti: hk

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Var malesef @NMTD ... Böyle giderse olmaya da devam edecek. Sen yine bu konu hakkında elinden geldiğince yaşıtlarını lafı açılınca bilgilendir. Kız erkek ayırt etmeden. 25-30 sn lik bir konuşman bir kişinin düşüncesini,bakış açısını değiştirebilir.

TransBeril

• Katılımcı Üye
  • *
  • Arınmıs Aklanmıs
Muhtesem bi hava vardı Izmir de. Pazar gunu cok keyifli gecti, anne ve babamla gezdik görduk bugun :) bu arada lumberseksuel diye bisi varmis onu ogrendim bugun. Siparis hatti varsa direkt kapida odeme secenegi ile siparis veresim geldi :)
Su gibi berrak yeni bi hayat.

tribani

• Katılımcı Üye
  • *
  • “Umudunu kesmeyenlerin hatrına dönüyor dünya”
Bissürü Dizi takip ediyorum Favori dizilerim tabiki Game Of Thrones , west world , American Gods . Stranger things'e de baktım netflix güzel diziler yapıyor ama beni çekmedi nedense 1.sezonu zor bitirdim . Onun dışında mutsuzken izlediğim dizide friends beni güldüren nadir şeylerden biri 🤣

Emre92

• Yeni Üye
  • *
Aramizda yabancilar var mi acaba? :P :o ;D

JR

• Üye
  • *
  • Üzme tatlı canını. Gülsene biraz ?
Aramizda yabancilar var mi acaba? :P :o ;D

Ben Afganım sayılır mı ?
<3

hikaye1111

• Üye
  • *
selam arkadaşlar 

evet  var  var   ben  ..... nakit ile  alıyorum 1400 tl  allah şukur  bir  gün olsada  aksatmadım ...........

pazartesi bir kutu ilaç alıyorum

herkese nice  haftasonları
merhaba

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
@hikaye1111  senin için çok zor olmalı her ay o kadar para... Sana bol kazançlar diliyorum :)

Kullanıcı teşekkür etti: hikaye1111

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Yiyeceklerde AIDS saçmalığı yine hortlamış. Bu sefer de colanın içinde varmış. Çalışanlardan birinin kanında varmiş :D Açıklamaya bak :D Bir de troll bi doç dr adı koymuşlar :D Güler misin ağlar mısın!

Fatih

• Katılımcı Üye
  • *
@hikaye1111 bahsettiğim yerlerden haber çıkmadı mı?yurt dışindan getirme durumu?
Eğer tekrar para verip alman gerekirse ben sana daha uygun genvoya ayarlayacağım.Haber verirsin para verip alman gerektiğinde.senin durumun beni etkiliyor.Gurbette çalışıp,kazancını ilaca vermen beni geriyor.Buna bir çözüm bulunması gerekir.Ben senden ses çıkmayınca çözdün sandım.Sanırım çözemedin.Keşke söyleseydin başka yol arardım.

« Son Düzenleme: Ocak 12, 2018, 08:02:22 ÖS Gönderen: Fatih »
Çok istedğin birşeyi kaçırdığın zaman üzülme,,Zaten senin olmayacaktı.(nasib)

Kullanıcı teşekkür etti: hk

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
@Fatih nasıl uygun fiyata ayarlayacaksın? Yurtdışından falan mı?

bedevi

• Katılımcı Üye
  • *
geçen gün bi arkadaş 75 dolara yeni ilaç gelicek diye konu açmıştı...hatta mavera üstadda olması zor falan demişti..75 dolar 280 lira yapıyor bugünkü kurdan...keşke o haber gerçek olsada ilaçlara ulaşamayan kalmasa memlekette...

genvoyanın normal satış fiyatı 2.300 küsur...ama eczacılar 1.400 liraya veriyorlar..çok çok pazarlık yapsan verecekleri fiyat 1.350 lira olur fatih...ben kendi eczacımla konuştuğumda 1.350 ye zorlasam alırım diye düşünmüştüm...tabi 3 ay falan oldu eczacımla bu konuyu görüşeli...

peki hikaye1111  arkadaşımızı bi şekilde sgk kapsamına sokmanın yolu yokmudur acaba....gene yanlış hatırlamıyorsam suriyeli bi pozitif kardeşimiz birleşmiş milletler vatandaşlığını alıp yalovada ikamet ediyordu...ilaçlarıda ücretsiz temin edebiliyordu diye hatırlıyorum ama o arkadaşta ortalarda yok...bu konu nerden öğrenilebilir ?

hikaye1111

• Üye
  • *

günaydın arkadaşlar

fatih bey size  çok teşekkür ederim ....  evet  o zamanda  hindistan ve tayland gibi yerlerden araştırdım ve bilgi aldım ama kendim tam emin olamadım çünkü kullandım ilaç genvoya olduğu için aynı ilaç yok. farklı ilaçlar vardı  bende içerliği ne olduğunu  bilmiyorum  hemde orjinal mi depğil mi  kuruktum ...  u yuzden  burdan almaya devam ettim .. çunku azında güven ile kullanabiliyorum .
şuan ilacım bitmek üzere   . aczaneye söyledim  bir  kutu ayarlıyor  pazartesi gidip alıyorum .  eğer  istanbulda  sizin bildiniz uygun fiyata satan yer varsa  yardemci olsunuz   ordan almak ben için daha iyi ...

ben çalıştığım şirkete söyledim  en yakında bana çalışma izini çıkartacak ve  sigortamı yatıracak  eğer oyle  olsa yakında  SGK yım olur  bende  ilk tarihte hastaneye gidicem  test yaptırmak istiyorum    böylece  ilac  sorunum biter ...
ama o zaman bu işten şirketin haberi olur mu ? yada  emniyet müdürlüğü yada  göç idaresi biliyor mu ?   eğer  dürümü öğrenirse  sınır dışı atacak bir  dürüm olacak mı  diye  çok  korkuyorum   ...
ama  test sonuçları açıklansa hemen medulu kapatıyorum

şuan  işler  bu dürüm da   ..kafam  çok karışık  en doğrusu ne  onu arıyorum
merhaba