Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kabin Memuru(Hostes,Host)  (Okunma sayısı 1013 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Kabin Memuru(Hostes,Host)
« Yanıtla #15 : Ocak 05, 2018, 10:24:36 ÖÖ »
tek çaren kanı başkası vermesi  tabiki hiv+ oldugunu bilen arkadaşın varsa  ben cerrahpaşa da kan veriyorum  burada benim yerime başkasının kan vermesi hiçte zor yada stres yapacak bir mesele değil bunu yapabılırsın varsa yanında gelecek arkadaşın

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ocak 07, 2018, 02:32:35 ÖS »
İş nedeniyle yurtiçi ve avrupaya çok uçuyorum.takibim olan hastaneden bildiğim kaç kişiyle karşılaştım kabin memuru olarak.hatta çalıstıgım firma özel sigorta evveli kapsamlı test yaptıracağinı söyleyince hastanede doktorlara sormuştum, HIV+lik engel olurmu diye. Doktor, en problem olan meslekler olan hemşirelik pilotluk hosteslik polislikte bile artik problem olmuyor.bizim çok bu mesleklerden hastamiz var çalışıyorlar demişdi.
Ancak ülkemizde yasal engel olmasada insanlar önyargılarıyla hareket ediyor.

Hiv + bireyler polis olamaz. Kesin bilgi.
Söylemek istediğim kişi zaten o meslekten yani yeni olmayacsk.ayrıca doktorun ifadesi o şekildeydi.

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ocak 07, 2018, 07:15:24 ÖS »
tek çaren kanı başkası vermesi  tabiki hiv+ oldugunu bilen arkadaşın varsa  ben cerrahpaşa da kan veriyorum  burada benim yerime başkasının kan vermesi hiçte zor yada stres yapacak bir mesele değil bunu yapabılırsın varsa yanında gelecek arkadaşın
Böyle bir şey yapması hiç doğru olmaz. Başkasının yerine kan vermek ne demek ya? Bir de tavsiye veriyorsunuz burada çok zor değil kolaylıkla yapılabilir diye. Ortaya çıktığında veya yakalandığınızda çok daha büyük problemlere yol açar bu düzenbazlık. Çalışmaya başladığında ortaya çıkarsa şirket işten çıkarır ve tüm emekleri boşa gider, kariyeri de. Benim tavsiyem hiv pozitif kişilerin yapabileceği diğer işlere yönelmesi yol yakınken.

Kullanıcı teşekkür etti: hk

ekova

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Ocak 08, 2018, 01:40:42 ÖÖ »
peki ya bu hastaliga ise girdikten sonra calisirken maruz kalmis olsa ve rutin kontrollerde bakilmadigi icin tedavi gordugu surece bu sorun olmicakti degil mi yani ben de bi baskasinin kaninin kullanmasini tavsiye etmiyorum fakat dedigim gibi hiv+ olarak calisan host ya da hostesler yok mudur? Onlardan ne farki olacak ki..
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2018, 01:44:38 ÖÖ Gönderen: ekova »

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Ocak 08, 2018, 08:32:38 ÖÖ »
şahsi fikrimi söyleyeyim ;
  eğer hiv pozitif olmakla insanlar ayrımcılığa uğruyor, dışlanıyor, işinden oluyorsa ve başkası adına kan vermekle başına alabileceği belaların sorumluluğunu alıyorsa varsın versin derim ben..
  zaten başkası adına kan veren kişi bu işin hukuki sorumluluğunuda göz önüne almıştır...

burada bi suçlu aranacaksa bu kendi adına bi başkasına kan verdirecek bu arkadaştan ziyade, onu bu yola sevkeden sistemdir derim..

hani başka işi yapsın demiş bazı arkadaşlar...tamam iyide resmi işsizliğin yüzde 11 olduğu bi ülkedeyiz...hani yüzlerce iş alternatifi olan bi memlekette yaşarızda anlarım..ama iş nerde...arkadaşta belliki bu işi kafasına takmış...hayırlısı olsun..

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ocak 08, 2018, 09:03:30 ÖS »
Bence bu şekilde bir sahtekarlığa kesinlikle bulaşma ileride bir şekilde hiv pozitif olduğun ortaya çıkarsa ve şirket geçmişe dönük hakkında araştırma yapmaya kalkarsa  ne zamandır tedavi aldığın ve işe hangi tarihte başladığını tespit ederek işten çıkartabilirler.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Ocak 09, 2018, 01:02:41 ÖÖ »
Thy ya da diğer havayolu şirketlerinin hiçbir geçerli nedeni yok bir HIV+i çaliştirmamak için.kendileri ahlak abidesimi?! O kurumlardaki doktorlarında o kurumlarında antihiv testi isteme hakları yok.çalışan yolcuyla nasıl bir ilişki kuruyor sanıyorlar!?bazıları demiş, acil durumda ilkyardım yapması gerekir! Yaralanma olursa risk vs. Test istenebilir ancak sonraki uygulamalar ayrımcı ve dışlayıcı olmamalı. HIV+ fiz, sokağa çikmamıza izin varmı?otobüse trene binmemize?bu uygulamalara hakveren pozitifleride mantıkli davranmaya davet ediyorum.normalleşmenin zamanı gelmedimi?40 yaşından 50 yaşından sonra insanlar işinimi değiştirecek?
Hem bu ve benzer kurumlar niye özel hastanelerde test ayarlaması yaptırıyor?çünkü devlet hastanesi testin gideceği yeri ve amacını öğrenince vermiyor.özel hastane sahtekârlığı.uçuş doktoru olan hastanelerin hepsi aynı!insanların endişelerinden besleniyorlar.
Başkasını yerine kan vermeye götürenler, ardından gelen tehditler,şantajlar.girmeyin bu yollara.bence kan ver.verdiğin hastaneyi test sonucunun doğrudan verilmemesi konusunda uyar.sen izin vermeden veremezler zaten.işyeri hekimiyle alâkalı sabit başlıkta faydalı bilgiler var.

Hoffman

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ocak 09, 2018, 01:19:18 ÖÖ »
Arkadaşlar eğer ki başkasının kanını kullandığınızda yada işe girişlerdeki ''herhangi düzenli bir ilaç kullanmıyorum'' u işaretlediğiniz de hastalığınız ortaya çıktığında sicilinize yansıya**k sahtekarlıktan işten çıkarılıyor ve aynı zamanda ilaca başladığınız tarih esas tutularak geriye dönük maaşı, firma sizden mahkeme kararıyla talep edebiliyor..Bir arkadaşımın başına geldi..Halen mahkemeyle uğraşıyor. Ben doktorumla konuştum o da aynı şeyi söyledi ve bir epikriz raporu verebileceğini, ve bu raporda hastalığın şuan kontrol altına alındığını bildireceğini söyledi..İşe alırlar yada almazlar birşey diyemem...bilginize

atasehirli

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Ocak 09, 2018, 08:16:10 ÖÖ »
İşe girişte başkasına kan verdiremezsin artık kimlik kartı ile bakıyolar ben numune hastanesinde sağlık kuruluna girdim özellikle kan verirken kimliğime resmime kimlik numarama ve daha bir çok ailevi soru sordulardı sakın başkasına kan verdirmeye kalkmayın bu işler ciddi işler suçlu duruma düşersiniz

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Ocak 09, 2018, 06:16:51 ÖS »
Hiv+ olmak başka hastalıklarla bir değil.İşverene yada işyeri hekimine bilgi vermek zorunda değilsiniz!Hepatit değilsiniz, epilepsi değilsiniz vs.Bu konuda bilgi verme mecburiyetiniz yok!Hangi mahkemeymiş bu?!Hasta haklarına aykırı bir durum! Böyle bir fırsat olsa işveren HIV+leri ilk bu nedenden dava eder.