Mavi-Banner

Gönderen Konu: Birinin açık yarasına dokunup hiv bulaştırırmiyiz  (Okunma sayısı 195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aydınlıktakiyolcu

• Yeni Üye
  • *
Birinin açık yarasına dokunup hiv bulaştırırmiyiz
« : Aralık 28, 2017, 09:29:15 ÖS »
Selam arkadaşlar. Ben kardeşime anlık bir sınır ile dudağına yumruk atıp kanattim. Ben tedavisini aksatmadan pozitif bir bireyim acaba kardeşim risk taşıyormu. Benim kanimla temas etmedi ama soruyu şöyle sorayım negatif bir bireyin yarasına dokunmak ile hiv virüsü bulastirabilirmiyiz.?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Birinin açık yarasına dokunup hiv bulaştırırmiyiz
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2017, 09:37:28 ÖS »
Hayır. Dokunarak bulaştırmıyoruz. Senin kanın onun yarasına direkt temas etmeli. Öyle olsa bile zaten dış ortamdan bulaş için risk düşük, tedavi aldığın için daha da daha da düşük.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Aydınlıktakiyolcu

Aydınlıktakiyolcu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 28, 2017, 09:48:54 ÖS »
Çok pişmanım vurdugum için kardeşimin benim hatalarima düşmesini isteniyorum

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2017, 09:21:19 ÖÖ »
O zaman kardeşine cinsel ilişkilerde her zaman kondom kullanmasını söyle. Ek önlem olarak evde jilet, şırınga, iğne, tıraş bıçağı, diş fırçası vb. kan olabilecek şeyleri ortak kullanmayın. Senden anlattığın şekilde bulaş olma ihtimali yok, rahat ol.
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2017, 09:22:06 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.