Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hepatit b aşısı nın yan etkileri  (Okunma sayısı 111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rekli35

• Üye
  • *
Hepatit b aşısı nın yan etkileri
« : Kasım 24, 2017, 09:47:10 ÖS »
Ben çok tehlikeli yaptığım cinsel davranışımın üzerinden altı ay gećirdim.
Testlerde hiv, hepatitler, vdrl negatif ama hepatit B ye bağışıklığım olmadığı için
Hepatit b aşısı bu 6 aylık dönemde 3 doz vurdurdum ilk iki dozda bağışıklık oluşmamıştı
Öğrenmek istediğim şu bende birinci aşımdan itibaren dilimde beyaz tabaka var hala gitmedi ve çenemin altında hafif şişlik var bunun sebebi hepatit b aşısının yan etkisi olabilir mi?  Doktora sordum birşey demedi dişimi fırçalarken dilimide fırçalama mı ve gargara yapmamı önerdi. Yoksa başka bir virüs bakteri olabilir mi?
Bu durumla ilgili bilgisi düşüncesi olan var mı?
Biliyorum daha önemli konular var fakat bu konuya da açıklık getirilebilirse tehlikeli olayından sonra hiv fobisine kapılabilecek kişileri aydınlatma ya katkı sağlayacaktır.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hepatit b aşısı nın yan etkileri
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2017, 08:48:55 ÖÖ »
Hepatit b aşısının dil beyazlatma yan etkisi yapacağını sanmıyorum. Ama hiç birimiz enfeksiyon uzmanı aşı uzmanı değiliz, bunu da belirteyim.

Hiv olabilir mi deseydin zaten onaylamayacaktım başlığı. Çünkü 6 ay sonra hiv testine inanmasaydın hiv olaiblir mi deseydin sana burada yardımcı olamazdık, istikamet psikiyatri olurdu.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.