Mavi-Banner

Gönderen Konu: 5 yildir hiv pozitifmisim  (Okunma sayısı 1657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
  • Pozitif bir ömür :)
5 yildir hiv pozitifmisim
« : Aralık 19, 2017, 08:48:44 ÖS »
Meraba arkadaslar aranizda yeniyim zor bir surecten gectim hastaligimin ne oldugunu anlamaya calistim donemde hastane hastane gezereken ogrendim hastalimi benim sorum su benim cd4 sayim 35 ti okuduklarimda bu kadar cd 4 degeri dusuk kimse gormedim doktor durumun ciddi her an hersey olabilir bile dedi suan genvoya kullaniyorum 3 aydir neredeysecd4 sayim 205 olmus sizce nasil lutfen yardimci olunm
🌹🌹🌹

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: 5 yildir hiv pozitifmisim
« Yanıtla #1 : Aralık 19, 2017, 08:55:20 ÖS »
Evet 35 cd4 sayısı tehlikeliydi-200 altı aids evresi kabul edilir ve fırsatçı mikroplar için çok risklidir.
Tedavi ile 200 üstüne çıktığına göre işler yolunda, en tehlikeli süreci atlatmışsın
Aynen devam et, ilaç işe yarıyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Pozitifgulgul

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 19, 2017, 09:08:55 ÖS »
Neyse ki zor dönemlerin geride kalmış hastalığının ne olduğu teşhis edilmiş. Bundan sonra tedavine uydukça sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebileceksin.

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 19, 2017, 09:20:43 ÖS »
Meraba arkadaslar aranizda yeniyim zor bir surecten gectim hastaligimin ne oldugunu anlamaya calistim donemde hastane hastane gezereken ogrendim hastalimi benim sorum su benim cd4 sayim 35 ti okuduklarimda bu kadar cd 4 degeri dusuk kimse gormedim doktor durumun ciddi her an hersey olabilir bile dedi suan genvoya kullaniyorum 3 aydir neredeysecd4 sayim 205 olmus sizce nasil lutfen yardimci olunm

Merhaba @Pozitifgulgul
Geçmiş olsun diyeceğim ama geçmiyor ;D
CD4 sayına takılma, ben tanı aldığımda bulaşın üzerinden 3 ay geçmesine rağmen CD4 değerim 200'ün altındaydı.
Doktora 200 altı AIDS değil mi dediğimde yok yok rahat olun, 10 CD4 ile gelen hastalarım var demişti.
3 ayda 205'e çıktıysan maşallah zaten.
5 yıldır pozitif olduğunu nasıl öğrenebildin? Bir pozitifin ne kadar süredir pozitif olduğunu CD4'üne göre belirleyemiyor mevcut tedavi ve tanı sistemleri. Eğer doktorun CD4'üne bakarak 5 yıldır pozitifsin dediyse doktorunu hemen değiştir.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Aralık 19, 2017, 09:50:14 ÖS »
Bu doktorlarında tanı alanlara senin ki en az beş yıllık bir başkasına 2 yıllık gibi söylemleri ne kadar saçma. Virüsü ne zaman kaptığını nerden bilecek. Ha yeni bulaş olur anlaşılır ama bu uzun süreli var yok anlaşılmaz. Kimi insanda 1 yılda cd4 ler aids evresine gelir kimi insan da 10 yılda. Doktorlar da tanı alanlara böyle söyleyince hastalar artık korkar oldu uzun zamandır varsa başkalarına da bulaştırdım mi korkusu olacak.. Ne bileyim doktorlarda laf olsun diye işte konuşup duruyor boşver sen ne güzel tedavine başlamışsın cd4 yükselmiş rna değerlerin nasıl?
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Aralık 19, 2017, 10:37:46 ÖS »
Tsk ederim zaten cok sukur suan iyiyim amamalesef zor gunler gecirdim hem fazlasiyla kilo hemde saclarimi kaybettim cok sukur suan eski kiloma dondum halsizligim yok artik ki yuruyemiyodum bile unarim her sey hepimiz icin iyi olur
🌹🌹🌹

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Aralık 19, 2017, 11:41:22 ÖS »
35 cd4 ten 200lere çıkması çok çok iyi. Tedaviyle inşallah daha iyi olacak. Beslenmene çok dikkat et. Alkol,sigaradan uzak dur kullanıyorsan.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Aralık 20, 2017, 07:20:06 ÖÖ »
@Pozitifgulgul , çok geçmiş olsun. Şükür kin  CD4 lerin ve 200 u geçmiş. Daha da iyi olacaktır inşallah. Tedavine dikkatlice devam etmelisin. Ayrıca sağlıklı beslenmeye de dikkat et . Daha iyi olacaksın inşallah

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #8 : Aralık 20, 2017, 08:34:12 ÖÖ »
@Pozitifgulgul  sağlıklı besinler tüket ve düzenli uykuna önem göster, varsa kötü alışkanlıklarını sil. Burada hepimiz bir aileyiz. Kötü olmuş ama, geldiysende hoşgeldin aramıza. Kimseye söyleyemediğin şeyleri bizler severek ve anlaya**k dinleriz.geçmiş olsun.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #9 : Aralık 20, 2017, 02:37:49 ÖS »
5 yıldır pozitif oldugu  kanısına doktor hiv rna  sayısına  cd4 sayısına  şüpheli ilişki geçmişi ve 200 cd4 altı olduğu için zaman  içerisinde  çıkan  fırsatçı enfeksiyonlara  bakarak tahmin yürütmüş olabilirler.

arkadaşımızda  demek ki belirli periyotlarla  gidip  elisa testi olmamış ki süre  bu kadar uzayabilmiş .

neyse  olanla ölene  çare yok demişler.

ilaç tedavinle  bağışıklık sistemin toparlanacak hiv virüsünü baskılamaya  başladıgın anda sağlığına  kavuşacaksın .Yanlış anlaşılmasın  artık cinsellikte  korunmak yemek içmek  kadar  gerekli sakın  ama sakın  korunmamazlık etme  kaldı ki  şu an  hiv harici  birçok  fırsatçı  enfeksiyonlara  da açık bir  haldesin ( siğil, verem, lenf kanseri, dermatit vs vs )

ilaç  tedavinle  hiv virüsünü baskılayacaksın  ama  cd4 hücrelerin  muhtemelen  200-500 arası  kalacaklar.AMA  HİV  RNA  virüs  sayın  negatif ölçüldüğü  sürece  bu  cd4 sayısının  rakamsal  olarak  pek bir önemi  olmayacak   bu değerin  yükselmemesini  çok  kafana  takmamalısın.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: lordstark, Pozitifgulgul

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Aralık 20, 2017, 06:50:53 ÖS »
Hepinize cok tesekkurler oncelikle cok esli degilim uzun yillardir birlikte oldugum erkek arkadasim var...rna inanin bilmiyorum dedim gibi pek bilgi sahibi degilim henuz doktorumun demesiyle bu cd4 sayisina gore en az 5 yildir bu hastaligi tasidigimi soyledi...daha onceden bilgim yoktu ve boyle bisey aklima gelmezdi evlilim icin islem yaptigim sirada cikti hersey ortada tabi ben bu ara hastaligimin ne oldugunuda arastiriyodum...herseyden suphelendim ama bu aklima gelmedi erkek arkadasim negatif daha onceden bi evlilik yapmistim belki diorum o veya dovmeler veya prsing bilemiyorum henuz ve pekte unursamiyorum bunu artik olan oldu zaten...hepiniz ilginiz icin cok sagolun bu arada..
🌹🌹🌹

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #11 : Aralık 20, 2017, 06:58:12 ÖS »
@Pozitifgulgul  artık  kanımızda bir virüs  var, ilaç aldığımız  kullandığımız  sürece  baskılayacağız  ve  bize  zarar  veremeyecek  aptal   virüs :)

toplumda  hiv virüsü çok  hızlı  yayılıyor  ve hergeçen  gün b pozitif birey sayısı artıyor.Kimden bulaş oldu  , ne zaman  oldu  gibi  soruların  artık pek bir önemi  yok, takma  kafana  ve artık ileriye  odaklan  , kaldı ki zaten öyle yapmışşın  ve  çok  hızlı  bir şekilde  toplarlanmış ve  hemen tedaviye  başlamışşın  tebrik ederim
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: samurai, Pozitifgulgul

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Aralık 21, 2017, 12:15:26 ÖÖ »
 Tesekkurler baslarda olucem korkusu sarmisti bi evladim var cunku ama erkek arkadasim ve ailem sagolsunlar hep destek oldular hep yanimda durdular ben biraktim kendimi onlar birakmadi destek gercekten onemli kimse beni cok sukur sorgulamadi suclamadi dilerimki herkez bu sikintilari cabuk atlatir...zaten doktorda sasirdi bu kadar beklemiyodum dedi :) yanliz artik kilo alimini kesmem gerekiyomus...suan tek taktim sey saclarim ama onada peruk cozumunu bulduk simdilik...bakalim ilerleysn zamanlarda neler olacak...
🌹🌹🌹

DesertRose

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Aralık 21, 2017, 12:53:49 ÖÖ »
@Pozitifgulgul  oncelikle cok cok gecmis olsun.  Gerek bu gorumda gerekse baska yerlerde okudugum seylere bakarak sunu soylemek isterim ki sen cok cok sanslisin. Herseyini paylasabildigin ve yaninda duran bir ailen ve hayat arkadasin var.
Cok gec olmadan hastaligin teshis edilip,tedavine baslanmiş.
Insaniz ve hayatta hersey bizler icin. Hepimiz farkli sekilde sinaniyoruz...bu da senin ve ailenin sinavi.
Ve ne kadar hos birsey ki dunyanin en ulvi hissini yasamissin 💗 Annesin💟 , ne buyuk şans... hayata daha da sıkı tutunmak icin en onemli beden...Sakın ola ki  kendine olan inancini kaybetme. O inanc seni besleyecek cunku... yeni yolunda basarilar diliyorum.

Asdfghjklşi

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Aralık 21, 2017, 04:17:43 ÖÖ »
Hiv pozitliğin saç dökülmesiyle olan ilgisini anlamadım ben açıkçası. Böyle bir şey var mı yoksa @Pozitifgulgul ün kendi başka özel durumlarından mı kaynaklanıyor ?