Mavi-Banner

Gönderen Konu: İlk ilaclarimiz  (Okunma sayısı 756 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozmami

• Üye
  • *
İlk ilaclarimiz
« : Kasım 30, 2017, 10:39:17 ÖÖ »
Selam arkadaşlar dün ilk ilacimi aldim genoya öğlen saat 1 de alıyorum ben doktor d vitamini ve b1-b6-b12 vitamini verdi onları da sabah alıyorum. Salı günü de aşıları oldum grip hepatitA ve hepatit B şu anlık gayet iyiyim her hangi bir sorun yok (benim viral yük:49000 cd4:642 idi) bugün 1 de ikinci ilacimi alicam

Hatırlarsanız benim arkadaşım da pozitifti ona da doktor ilaç verdi ama onun cd4 :171 viral yük:72400 dü onun için ona aşı yapılmadı ona tivicay ve hivent diye iki ilaç bir tane koruyucu antibiyotik d vitamini ve b1-b6-b12 vitamini verdi ve bu ilaçları yazarken yani salı günü tekrar cd4 istedi bugün baktık cd4 sayısı 192 idi ilaç kullanmadan yükselmiş beslenmesini düzelmiştik sigara bırakıldı bunlardan dolayı olmuş olabilir mi birde bu ilaçlar hakkında bilgisi olan varsa dikkat edilmesi gereken yani bilgisi olan yazarsa çok sevinirim inşallah 3 hafta sonra testlerde sonuçlar bizi mutlu eder

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: İlk ilaclarimiz
« Yanıtla #1 : Kasım 30, 2017, 11:00:10 ÖÖ »
Merhaba. 170-190 cd4 artması olabilir ilaçsız da. Ancak 200 üstüne çıktığı kantlanana kadar koruyucu antibiyotik (baktrim fort mu yazdılar) kullanılmalı.

Senin ilk değerlerin sorunsuzmuş zaten, sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorum.

İlaçların önemi hiç aksatmamak şart. Genvoya mutlaka yemekle beraber alınmalı-aç almamaya dikkat etmelisin. Ve doktorunuza danışmadan başka bir ilaç/ek ürün kullanmayın.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Basa_gelen_cekilir

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 30, 2017, 12:26:45 ÖS »
Truvada (hivent) + tivicay kombinasyonu icin ilac alimindan 3 saat once ve 3 saat sonra süt urunleri tuketme diye uyarmisti doktorum.

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Kasım 30, 2017, 09:28:53 ÖS »
Aynen baktirin yazdı onu günde iki defa alıyor sabah akşam saatlerine dikkat ediyoruz alarm kurduk alışana kadar böyle bende yan etki yok ama arkadaşımda halsizlik mide bulantısı idrarında koku vs yaptı umarım geçer ya doktor onun değerleri normal olsun sonra tek ilaca geçiririz sonuçlara göre dedi bakalım şu 3 hafta bir geçsin gorucez sonuçları
Süt konusunda bilgim var bazıları iç bazıları içme diyor lakin ben arkadaşıma söyledim içmiyor ne olur ne olmaz diye

TransBeril

• Katılımcı Üye
  • *
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #4 : Kasım 30, 2017, 10:43:11 ÖS »
Gecmis olsun ikinizede, cd4 u dusuk olan arkadasinda insallah kisa surede 500 ustune cikar. Ben tam anlayamadim o yusden soruyom. Siz ayni evde mi yasiyonuz ve partnermisiniz yoksa normal arkadas mi. Merak ettim cunku forumda ayni evde yasayan iki pozitif gormemistim (eger varsada ben görmedim) o sebeble sormak istedim size
Su gibi berrak yeni bi hayat.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Aralık 01, 2017, 12:32:10 ÖÖ »
Ben daha önce truvada tivicay kullandım çok güzel ilaçlar ve ikisini aynı anda alıyordum hiçbir sıkıntı olmadı. İlaçları akşam tok karnına alıyordum rna misyonlardan 50 ye düştü hemde 3 ay içinde cd4 lerim ilk ay yüzde 4 arttı. Acaba hivent eski bir ilaç olduğu için mi mide bulantısı yaptı çünkü yeni versiyonu truvada daha doğrusu ben öyle biliyorum. Bende hiçbir sıkıntı çıkarmadı hiçbir yan etki göstermedi. Diğer ilaçlarla etkileşimi çok az olan bir kombinasyon. Doktorunuza truvadayı sorun belki hivent ile değiştirir.. geçmiş olsun iyi olacaktır korkmayın.
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Aralık 01, 2017, 07:11:10 ÖÖ »
Truvada ile hivent birbirinin aynısı, muadili. Hivent türk malı.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Aralık 03, 2017, 10:13:49 ÖÖ »
Partneriz ....
Birde ben yine bir şey sorucam geceleri aşırı terliyoruz geceleri sürekli uyku bölünüyor 5-6 kere . Bugün 5 inci ilacı içiyoruz bu arada

iss

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Aralık 03, 2017, 12:03:03 ÖS »
5.ilaç olduguna göre vücudunun ilaca alışması için biraz zaman tanımalısın. Tabi  dayanılmayacak ve zamanla azalmayan yan etkiler hariç. Ama ilk bir kac hafta vucudun alışma evresi ilaca ve bazı etkiler görmen normal. Bu arada yeni ilaca başlayanlarda bilinçaltı yan etki görürmüyüm endişesi ile doludur ve bu da geceleri uyku bölünmesi veya sıkıntılı terlemeli uyanmalara sebep olabilir.

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Aralık 08, 2017, 01:53:57 ÖS »
10 uncu ilaç ve arkadaşımın elinde ağrı var gece yatarken bir yere vurdu mu bilmiyoruz ilaçtan olma ihtimali var mı hani kemik vs zarar verebiliyirmus ya ondan birde benim diş etlerim apse yaptı dolgu olacak dişlerim var ağzım antibiyotik almadigim için yara oldu illa tedavi olmak için bu ilk ayın geçmesini beklemek şart mı

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Aralık 08, 2017, 04:20:10 ÖS »
İlk on günde kemik erimesi falan olmaz ne yaptınız? Bu kadar öcü görmeyin ilaçları yahu. Her şeyi ilaca hive yormayın.

Ciddi sorun varsa apse varsa tabi ki tedavi olmalısın.

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Aralık 09, 2017, 02:45:50 ÖS »
Hani daha vücut alışmamıştır da reaksiyon vermiştir diye düşündüm ilacı öcü görmüyorum daha yeni olduğumuz için yavaş yavaş öğreniyoruz birde daha önce böyle bir şey olmamıştı o yüzden  antibiyotik ve ağrı kesici kullanmam gerekicek bu apse ve dolgular için genvoya kullanıyorum da bilgisi olan var mı hangi antibiyotik ve ağrı kesici etkileşime girmiyor

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Aralık 09, 2017, 02:49:51 ÖS »
Klamoks, augmentin, cefaks, enfexia vs. sıkıntısız antibiyotikler. Çoğu antibiyotik sıkıntısız zaten. ASLA kullanılmaması gereken ilaçlar var, prospektüste ilgili bölümde yazıyor. Onlara dikkat etmeliyiz.

Ağrı kesici olarak nsai grubu çok önerilmiyor. Arveles, majezik, dolorex, elektra, apranax, vs. gibi. Direkt etkileşimleri yok ancak böbrek hasarı riskini arttırabiliyorlar genvoya ile. En masum ağrı kesici ve ateş düşürücü parol/minoset/panadol yani parasetamol içeren.

Gene de kendi başına tedaviye karar vermemelisin. Mutlaka doktora görünmelisin.

ozmami

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Aralık 10, 2017, 02:54:21 ÖS »
Doktora gidicem ama MHRS de randevu yok dio doktor izne mi ayrıldı görevi mi mi degisti bilmiyorum daha tedavinin ilk ayindayiz biraz tedirgin etti işin açıkçası beni bu apse ve dolgu olayına gelince dişçiye gidicem ya onun için ilaç yazarsa hangilerini yazsın die bilgi edinmek istedim

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Aralık 10, 2017, 06:23:40 ÖS »
@ozmami Bi dahakine doktoruna gittiğinde ne zaman orada olduğunu sor. Benim doktorum bana söylüyor şu tarihte gelebilirsin burdayım diye. Son gittiğimde de 18-22 aralık arası gel dedi. Ama MHRS ile randevu almak istediğimde o tarihlere alamadım. Bir hafta sonra baktığımda 18-22 aralık için alınabiliyodu ve aldım. Yani galiba randevular haftalık alınıyor ve istediğin tarihteki randevuyu ancak bir hafta öncesinden alabiliyosun. Bu hafta içi tekrar dene. Dişçinin vereceği ilaçları da etken maddelerine bakıp burdaki ilaç etkileşimleri sitesinden taratabilirsin. Aramaya ilaç etkileşimleri yazarsan sayfanın linkini bulacaksın.
« Son Düzenleme: Aralık 10, 2017, 06:30:16 ÖS Gönderen: turuncu »