Mavi-Banner

Gönderen Konu: ikinci kez infekte olabilirim acil yardım!  (Okunma sayısı 470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

anka

• Yeni Üye
  • *
ikinci kez infekte olabilirim acil yardım!
« : Kasım 15, 2017, 03:51:49 ÖS »
hiv pozitif bireyim ve geçen aya kadar negatifteydim. ilişki sonrası kondomun azizliğine uğradım ve çok tedirginim. doktorumla paylaşmaya çekiniyorum. ben düzenli olarak hergün genvoya ilacımı  dakikası dakikasına aldığım halde ikinci kez infekte olabilme ihtimalim nedir? ilaç düzenli alındığı için yeni virüsü de baskılar mı? velevki ikinci infekte durumu sonrası tedavimi değişecek? forumda bu konuda hiç bir bilgi bulamadım. özellikle matland ve diğer üstad lar cevaplarsa sevinirim. teşekkürler

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: ikinci kez infekte olabilirim acil yardım!
« Yanıtla #1 : Kasım 15, 2017, 10:21:21 ÖS »
Ne bu panik bi sakin ol. Hadi diyelim ikinci kez enfek oldun virüsün cinsi belli mi dirençli mi kişi pozitif mi. Bunu da geçtim aldığın ilaçlarda virüs alma ihtimalini çok çok düşürüyor eğer dirençli bi virüs değilse. Bana kalırsa tamamen fobiklik yapmışsın hiçbir şeyin yok rahat ol ilacını aksatma bundan sonra daha dikkatli ol. Bazı şeylerden ders çıkar..Geçmiş olsun negatif olmana sevindim :)
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

Kullanıcı teşekkür etti: anka

Yeni hayat

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 15, 2017, 11:23:22 ÖS »
Asıl soru : Karşındaki kişinin hiv pozitif olduğunu biliyor musun ki?

Veya şöyle söyleyim bundan korkuyorsun fakat cybh bir çok hastalık var bunun neden telaşını yaşamıyorsun ? Merak etme birşey olmaz. Ve türkiye de tekrardan infekte olmuş hasta sayısı çok düşük yüzde de direnç gelişebilmesi için senin tedavini aksatıyor olman lazım partnerinde aksatıyor olması lazım ki dirençli virüsle infekte olmuş ol. Korkma. Korun.

Sağlıcakla kal. Ve bukadar evham yapma

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Kasım 16, 2017, 07:35:25 ÖÖ »
Ancak genvoyaya dirençli virüse sahip birinden enfekte olursan o dediğin şey olabilir. Evt genvoyaya dirençli virüs sana bulaşırsa ilacın işe yaramaz değişmesi gerekir. Bunun da olma ihtimali çok düşük. Yoksa kullandığın ilaç zaten pep görevi görüyor yeni bulaş için. Tekrar enfekte olmak şeir efsanesi gibi ama çok görülen bir şey değil.

Tabi ki hepatit b ve c gibi hastalıklardan daha çok korkmak lazım, ve diğer hastalıklardan da, bu yüzden her zaman korunmak lazım.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Soruisaretleriiiiiiii

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 16, 2017, 10:17:10 ÖS »
Hepatit b nin caresi var  c nin tedavisi.

anka

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2017, 11:30:07 ÖS »
. bi nebzede olsa rahatladım ancak 22 aralıktaki kontrolümde viral yük testini yine  negatif görünce daha da rahatlıycam inşallah. konuyla ilgili ve bilgili tüm arkadaşlara yanıtları için teşekkür ediyorum, iyiki varsınız :)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Kasım 17, 2017, 07:20:06 ÖÖ »
Hepatit b nin caresi var  c nin tedavisi.

Evet ama zaten hiv için tedavi görüyoruz işleri zorlaştırmanın ne gereği var, tedavi oluruz ya bir şey olmaz diye korunmamayı teşvik etmeyelim.

Her zaman korunalım!
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Aralık 06, 2017, 03:27:42 ÖS »
Aynı şey benimde başıma geldi. Ödüm mokuma karıştı. En iyi okey klasik yırtılma yok kopma yok tüm sperm rezevuarda ;D