Mavi-Banner

Gönderen Konu: Cok yazdim galiba☺  (Okunma sayısı 1921 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Ynt: Cok yazdim galiba☺
« Yanıtla #15 : Temmuz 01, 2016, 09:01:32 ÖÖ »
Hikayeni okudum,ne yazık ki kullanılan yanlış ifadelerden dolayı intihar eden bireyler de oldu ve ögrenildi ki test sonuçları negatif,ister negatif olalım ister pozitif hayat bir sekilde devam ediyor zaman çok çabuk geçiyor. Nickin gibi hayata gülümse bizler çok iyiyiz ;D
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: Fatih

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Temmuz 04, 2016, 03:49:33 ÖS »
yani yakındığım konu doktorların neden öyle olduğunu açıklamadan, hiçbir teorik bilgi vermeden böyle konuşmaları. gerçekten de kan yoluyla çok az miktarda bile virüs alınmışsa mantıken (direk kana karıştığından ve kanda yüksek oranda bulunduğundan) daha erken sonuç vermesi gerekir diye düşünmüştüm ben de. yanlış düşünüyorsam da nedenini duymayı istiyorum sadece. kendimi belirsizlikler yönünden iyileştirme aşamasındayım ve bu tarz sadece sonuç odaklı açıklamalar kafamı karıştırmaya devam ediyor ne yazık ki.
Benim bildiğim kan yoluyla az miktar olsa bile belli bir süre sonra pozitiflik saptanıyor çünkü virüs rezerv bölgeler oluşturup önce orada çoğalmaya başlıyor.Bu süre zarfı içerisinde kanda görünmüyor.Fakat şöyle birşey var eğer yarım ünite hiv virüslü kan alırsanız o zaman ilk 24 saat içerisinde p24 antijen testinde virüsün yüzey antijeni yakalanıyor.Ama o oda öyle bir iki damla kan değil ünite kan nakliyle olacak birşey.Zaten birde şu var virüs vücuda girdi mi hemen çoğalmaya başlayacak diye birşey yok çünkü onunda bir enfekte döngüsü var yani virüs veya virüsler vücuda girdiği an çok çok zayıf oluyor savunmasız oluyorlar o enfekte döngüsü tamamlanınca virüs kale inşa etmeye başlıyor rezerv noktaları yani.o süre içerisinde kanda o virüsün saptanması zaten imkansız gibi birşey.Anca yüklü miktarda kan naklinde çok erken saptanır.

BoysDontCry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Kasım 03, 2017, 07:30:30 ÖS »
Okurken resmen kendimi gördüm ve ben de hayatımın en önemli senesinde bu fobiden muzdarip oldum(oluyorum), 1 seneyi aşkın testlerim negatif çıksa da hala belirtim olduğu için kafadan atamıyorum, yeni tanı kısmına bakıp ağlayan tek ben değilmişim bu arada.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Kasım 03, 2017, 09:28:10 ÖS »
Okurken resmen kendimi gördüm ve ben de hayatımın en önemli senesinde bu fobiden muzdarip oldum(oluyorum), 1 seneyi aşkın testlerim negatif çıksa da hala belirtim olduğu için kafadan atamıyorum, yeni tanı kısmına bakıp ağlayan tek ben değilmişim bu arada.

Eski forumda bir lafımız vardı, istikamet psikiyatri diye.

Kafandan atmanın, rahat ve normal hayata dönmenin tek yolu psikiyatrik tedavi.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Kasım 04, 2017, 09:32:17 ÖS »
Psikologluk bir durum yok burada. Sadece kendine gelmen lazım senin öncelikle testlerinin negatif çıktığını söylüyorsun o zaman negatifsin, konu kapanmıştır. Bu yaptığın bence psikologluk değil, şımarıklık. Burada bu hastalıkla hayatını geçirmek zorunda olan bir sürü insan var ve her şeye rağmen hayata olumlu bakıyorlar. Senin bu tavrın onlara karşı saygısızlık gibi geliyor bana. Kendine gel ve şu fobi lüksünü bi kenara bırak, test sonucuna  güven.

BoysDontCry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Kasım 05, 2017, 12:04:33 ÖÖ »
Ben kimseyi rencide etmemek için kendi yaşadığım olayla ilgili başlık bile açmadım, ama pozitif bir bireyi rahatsız ettiysem özür dilerim. Benim amacım hislerimi anlatıp rahatlamaktı, çünkü günlük hayatta bu konuda konuşup dertleşebileceğim biri yok. ::)