Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni tanı yardım isteği  (Okunma sayısı 2798 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Yeni tanı yardım isteği
« : Kasım 01, 2017, 05:35:48 ÖS »
herkese  merhaba
Capa tip fakultesinde yapridigim  elisa testi sonucum pozif ciktigi gunden beri bu formu gozu yasli bir  sekilde takip ediyorum.
bugun western Blot sonucu belli oldu, doktor  bana  telefon acarsin soylerim demisti, bugun heyecanla aradim  ama sonucu  soylemek istemedi hastaneye  gelin goruselim dedi. bunun anlamini biliyorum artik , bende  poazitifim....
zaten eliza  sonucundan beridir  geceleri  uyuyamiyoirum zaten bundan sonra  ne  yapacagim bilemiyorum ...
sizlerden ogrendigim kadari ile  hemen  tedaviye  baslamak istiyorum. Lutfen  bana yardim edin .
istanbulda tedavimi yapacak en guvenilir ve  iyi doktor  ve  hastane hangisidir  ben nereden  baslamaliyim .

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Ynt: Yeni tanı yardım isteği
« Yanıtla #1 : Kasım 01, 2017, 05:49:51 ÖS »
@hk  ağlamanın  ve üzülmenin sana  hiçbir katkısı  olmayıp bilakis  zararı  olacaktır.Oturduğun semte  en  yakın  eğitim  ve araştırma  hastanesine  giderek  tedavine  başlayabilirsin.

eski sağlıklı  günlerine  ilaç tedavisine başladıktan kısa  bir süre sonra  döneceksin,hayatında  ufak  tefek  değişiklikler  yapman gerkecek, artık  hem senin  saglığın  hemde  karşıdaki insanın sağlığı açısından  kondomu  hayatına dahil edeceksin, şimdi  cinselliğin sırasımı der  diyişini  duyuyorum,  Aradan zaman  geçince  cinsellikte  yaşayacaksın, Hayata  kaldığın  yerden devam edeceksin.

Gidecegin  eğitim  ve araştırma  hastanesi enfeksiyon  bölümünde  tedavin başlanacak  , a'dan z'ye kapsamlı  kan tahlilleri, akciğer  röntgeni , kemik ölçümlerin  yapılacak .İlk başlarda  biraz  yorucu  ve  meşakkatli bir sürec olacak  tüm tahlil  ve  degerlendirmelerden sonra  doktorun sana  en  uygun  gördüğü ilacı yazacak  ve  kullanacaksın.

ilaç  almaya  başladıktan sonra virüs baskılanarak sana zarar vermeyi kesecek ve  verdiği  tahribatları  vucudun zamanla  onaracak

psikolojik olarak ta  toparlanman  2- 10 ay arasında  gerçekleşecektir.Ruh  haline  ve yapına  bağlı  olarak

sonra  bir bakmışşın  ki aradan  3-5 sene  geçmiş  vayy  be  neler  yaşamışım dediğin günler  gelecek.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Kasım 01, 2017, 06:23:58 ÖS »
@acısada_öldürmez
bilgilendirmen ve aciklamalarin icin tesekkur  ederim , evet haklisin ama suan icinde  bulundugum psikolojik durum cok kotu , tasvir  edemiyorum inan...
suan kafamda  binlerce  dusunce dolanip duruyor, stresden ne yapacagimi  bilemez  durumdayim, yemek yok uyku yok .
sanirim suan odaklanmam gereken tek sey bir an once iyi bir tedavi uygulayacak  doktor  bulmak  .
mesajinda  en yakin egitim arastirma  hastanesi yazmissin tesekkurler  ama bunun disinda hastane ve  doktor  seciminde  neye  dikkat etmeliyim ? tecrubeli arkadaslarin onerilerine  ihtiyacim var.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #3 : Kasım 01, 2017, 06:34:08 ÖS »
@hk   yeni  tanı  aldığın  için  yakalşık 1 ay  kadar  kabullenme  ve inkar safhası  yaşayacaksın, dediğim  gibi  herşey zamanla  yoluna  girecektir. Geçtiğin  yoldan  ve  hislerden  hepimiz  geçtik, düzelecek ve iyi olacaksın ama  hemen  değil zamanla

tedavilerimizi eğitim  ve araştırma  hastanleri  yapıyor. BEN  Bakırköye  yakın  oturuyorum  ve tedavim  sadi  konuk eğitim  vce araştırma hastanesinde  oluyor, Sevtap  hanım, özlem  hanım  çok  iyiler

nerede  oturuyorsun  ve  hangi  hastanede  tedaviye  başalaycaksan   karar  verdiğin zaman  yazarsın, orada  tedavi olan arkadaşlardan  hangi  doktora  gitmen  knusunda tavsiyeler alırız.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Kasım 01, 2017, 06:43:27 ÖS »
Merhaba. Şu an ne desek boş gelebilir sana, ama en azından tecrübemize güven. Biz de senin yaşadığın durumu yaşadık, 3 sene olacak neredeyse ben tanı alalı, tedavim iyi gidiyor, her hangi bir sorunum yok, çok şükür, hayatıma devam ediyorum. Sen de aynısını yapabilirsin.

Hiv günümüzde öldüren, çaresiz bir hastalık değil. Hatta, kronik hastalıklar arasında, şeker, astım, kalp, tansiyon gibi hastalıklar arasından, tedavisi takibi en kolay hastalık.

Şöyle düşün, şeker hastaları her gün kendilerine iğne saplıyorlar, her istediklerini yiyemiyorlar, şeker çıkarsa koma, düşerse aniden düşüp bayılma riskleri var

Astım hastaları tozlu kokulu ortamlara giremiyorlar, ceplerinde hep fısfıslarını taşıyorlar her an sıkışıp nefes alamama riskleri var.

Kalp-tansiyon anı anını tutmayabilir kendini yorar, tuzlu yer, sinirlenir, hemen tansiyon fırlayabilir kalp sıkışabilir her an her şey olabilir.

Kanser hastalığını anlatmak bile istemiyorum, Allah kimseye göstermesin, evlerden ırak, gerçekten zor bir hastalık.

Ya hiv pozitifler ne yapıyor? Her gün bir veya iki hap içiyor, üç ayda bir kontrole gidiyor. Cinsel ilişkilerinde korunuyor. Hepsi bu. Bakar mısın, yukardaki diğer hastalıklara göre ne kadar kolay/tedavisi zahmetsiz, kişinin hayatını etkilemiyor, sıkıntı yok.

En azından bu dediklerime güven, tedavine uyduğun sürece uzun vadede, hayatında büyük bir değişiklik olmayacak. En önemlisi, tedavine uydukça bu hastalıktan ölmeyeceksin. Tabi ilk başta, ilk şokla, alışmak, kabul etmek zor oluyor. Ama bak biz buradayız. Aklına takılan her konuda soru sorabilirsin. Korkacağın, utanacağın bir şey yok. Bir ay önce kimsen nesen gene osun, değişen bir şey yok, gene aynı bireysin, gene aynı yeteneklerin, değerlerin, sevdiklerin, sevenlerin var. Sadece bir hastalığın oldu ki bu hastalık günümüzde yukarıda da dediğim gibi tedavisi kolay bir hastalık.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: hk

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Kasım 01, 2017, 07:08:48 ÖS »
Hoşgeldin.  Sana önerebileceğim tek şey şu dönemde tedavine odaklanman. Herşeyi sırayla çözeceksin. Çok fazla düşünüp herşeyi bir anda çözmeye çalışırsan çok yorulursun. Testlerine, tedavine odaklan. Zamanla her şey rayına oturacaktır. Üzüntünü tabi ki anlıyoruz. Ama unutmaman gereken bu hastalıktan bize ölüm de yok, ağrılı sancılı bir hayat da yaşamayacağız fiziksel anlamda. 1 veya birkaç tabletle ve daha sağlıklı beslenerek hayat kaldığı yerden devam edecek. Bunları kendine hatırlatıp ruhsal anlamda da rahatlama yaşayacaksındır. Forumu dolaş. Bi çok aklındaki soruların cevabını bulacaksın.

Kullanıcı teşekkür etti: Ben77, hk

beybisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Kasım 01, 2017, 07:10:24 ÖS »
@hk bitanem sana 3 defa kalbi duran 2 kere akciğerleri çöken birisi olarak diyorum. 2014 ve 2017 yılları arasında sağlık açısından başıma gelmeyen kalmadı. ama hiv sonucum gibi pozitif bakmam ve herzaman umutlu olmam bütün dertlerime deva oldu.  belki şuan zor anlar yaşıyorsundur tanı alalı 1 yılı geçti sanki hiç hiv pozitif bir birey değilmişim gibiyim. hayatında hiç birşey değişmeyecek.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Kasım 01, 2017, 07:27:34 ÖS »
arkadaslar  verdiginiz moral ve  motivasyon icin tesekkurler.
insallah dediginiz  gibi bende sizler gibi hizla toparlayabilirim ve  hayatima  kaldigi  yerden devam edebilirim.cunki  suanki durumum cok kotu..

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Kasım 01, 2017, 09:40:07 ÖS »
Aramıza hoşgeldin dostum. Arkadaşların da dediği gibi şu an böyle hissetmen gayet normal bizlerde aynı şekilde kontrol dönemlerden geçtik. İlk başlarda birkaç zaman uğraşacaksın testler tahliller filan  ama sonrası 3ayda bir.  Belki okumuşsundur forumda ama yeni tanı alanlara tavsiye olarak hatırlatıyorum. Bu buhran döneminde ömür boyu sırrını tutamayacak insanlara açıklama. Hatta şimdilik kimseye açıklama. Malum toplum  önyargısı. Sormak paylaşmak istediğin herşeyi burda bize sor. Ve inançlı biriysen bunun senin sınavın oldugunu unutma. Aşk acısı gibi ilk tanı almak, tek çaresi zamana bırakmak.  Burda güçlü bir aileyiz seninde sıkıntılarını paylaşırız elimizden geldiğince yardımcı oluruz için rahat olsun.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Kasım 02, 2017, 08:26:30 ÖÖ »
geçmiş olsun hk... olmuşla ölmüşün çaresi yok demişler...kimse bu hastalığa yakalanmak istemezdi ama hayat bu...insanın başına türlü türlü şeyler geliyor...herkesin bi derdi var bu hayatta bizimkide bu..

sabah internette gezinirken youtube fenomeni cem korkmaz ın intihar haberini gördüm. (hani recep ivedik 4 survivorda halil ibrahim karakteri ) dizilerde falan oynuyordu...üzüldüm ...adamın demek nası bi derdi vardıki intiharı seçti dedim kendi kendime...yani hayatta her an herşey olabiliyor...tabiki senin bu durumunada üzülmemek elde değil...ben tanıyı alalı 3 ay oldu hala kafadan atamadım...geceleri rüyalarıma giriyor ...neler neler...

olan oldu...bu saatten sonra yapacak bişey yok...sabahlara kadar yas tutsanda değişmeyecek bazı şeyler...onun için bi an önce toparlanıp ayağa kalkmaya bak derim..tahliller bitip ilaç tedavisine başladığın zaman eminim daha bi iyi hissedeceksin kendini... allah yardımcımız olsun..

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #10 : Kasım 02, 2017, 10:55:22 ÖÖ »
@hk Bende bundan 1.5 ay önce pozitifsiniz haberini aldim, ilk öğrendigimde tek dusundugum sadece ölmekti tek yaptigimda sadece aglamak. Aradan 1.5 ay geldi gecti ve dün ilk ilacima basladim. Hala aynı ruh halindemiyim hayır. Zaman herseyin ilaci, mavera cok guzel örneklendirmis. @bedevi  nin dedigi gibi insanin hiv pozitif olasi geliyo. Tabii diger hastaliklarla kıyaslaninca, hic kimse hasta olmak istemez ama dusunsene sana yukarida yazilan hastaliklarindan birini secme hakkini verselerdi. Iclerinde tedavisi en kolay ve yasam kaliteni hic etkilemeyen hiv pozitif olmayi secerdin. Halimize binlerce şükür herzaman, simdi kosturma süreci bekliyo seni, ilacini yazdirdigin gün buyuk oranda azalir stresin. Hele bide negatife dustugunu gordugun gün tamamen atarsin kafandan. Simdiden kolay gelsin sana ve kalan yasamında mutluluk hep seninle olsun
Su gibi berrak yeni bi hayat.

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Kasım 02, 2017, 11:11:35 ÖÖ »
yavaş yavaş alışacaksın hepimiz buraya ilk geldiğimizde ağlaya**k yazdık hislerimizi ama insanoğlu nelere alışmıyorki

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Kasım 02, 2017, 12:46:22 ÖS »
insallah dediginiz  gibi  olur ve bu sure  uzun olmaz  zira  dayanilir  gibi degil....

Ryuk

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Kasım 02, 2017, 01:30:19 ÖS »
Arkadaslrin hepsi cok guzel yazmislar
Doktorundan psikolog yardimi isteyebilirsin
Ki sana soracaktir zaten ister misin diye
Να γίνεις η αλλαγή που θέλεις να δεις στον κόσμο

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Kasım 02, 2017, 04:09:37 ÖS »
psikolojik destege  ihtiyacim var kesinlikle...

birde size bir sey sormak istiyorum,
anladigim kadari ile  ilac tedavisinib baslamasi biraz  zaman  alacak , bu sure  icerisinde kullanabilecegim ilac veya bitkisel destek varmi?
internetten  okudugum kadari ile ilacla  tedavi baslayana  kadar  meyan koku veya sari kantaron gibi bitkileri kullanmami  tavsiye  edermisiniz? sizlerden  bunlara veya  benzererini  kullana  varmi?
bilgi verirseniz  sevinirim