Mavi-Banner

Gönderen Konu: SİFİLİS (FRENGİ) TESTİ HK  (Okunma sayısı 254 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KorkmaKorun27

• Yeni Üye
  • *
SİFİLİS (FRENGİ) TESTİ HK
« : Ekim 20, 2017, 03:44:45 ÖS »
Merhaba,
50 gün önce şüpheli ilişkinin ardından 29. günde test yaptırmak için hastaneye gittim doktorum HİV ve sifilis (frengi) testi için tahlil yaptırmamı istedi, üzerinde ELİSA (yönteminin kullandığı) yazılı 2 tüp kan verdim.
tahlil sonuçlarım çıktığında hiv sonucum negatif fakat doktorum sifilis için sonuçların çıkmadığını söyledi. önümüzdeki hafta müsait olduğun bi zaman gel, çıkan sonuca bakalım demişti. iş yoğunluğu nedeniyle bir türlü gidemedim ve testi yaptıralı 21 gün oldu e- nabız sistemimde o gün yaptırmış olduğum tüm test sonuçları çıkıyor fakat sifilise dair herhangi bi bilgi mevcut değil. o gün hastanede öyle bir test yaptırmadım mı yoksa sifilis ile ilgili testler e nabız sisteminde yer edinmiyor mu lütfen bilgi verebilir misiniz.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: SİFİLİS (FRENGİ) TESTİ HK
« Yanıtla #1 : Ekim 20, 2017, 04:50:22 ÖS »
Doktor istek yapmayı unutmuş olabilir mi? Sifiliz testi dediğin vdrl kan testi ise o da hiv ile aynı zamanda çalışılıp çıkması lazım. Pozitif çıkınca yayınlamıyorlar mı, bilmiyorum.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

KorkmaKorun27

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 20, 2017, 05:19:55 ÖS »
@Mavera cevabın için teşekkür ederim.
O gün ki tarihli yaptırmış olduğum test sonuçları e-nabız sisteminde resimdeki görüldüğü üzeredir.
Doktorum sifislis için sonuç görmeyince 45 dk bekledim tekrar baktı yine çıkmamış dedi ki sonraki haftaya attı.
sanırım 2 tüp kan hiv için çalışılmış. Tekrardan yaptırmak mı gerekiyor yoksa, yaptırdığım hastanedeki doktoruma sonuç için sorsam o gün ki veriler çıkmış ise görüntülenebilir mi
« Son Düzenleme: Ekim 20, 2017, 05:22:05 ÖS Gönderen: KorkmaKorun27 »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ekim 20, 2017, 07:01:00 ÖS »
Doktoruna sorman en doğrusu olur, hiv veburada yazan hepatitler hepsi tek tüp kandan çalışılabilir, sifiliz için olan vdrl de aynı tüpten çalışılabilir aslında, ama belki 2. Tüp sadece onun içindi ve akıbetini elbette sadece hastane bilebilir.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 20, 2017, 07:44:23 ÖS »
sifiliz testin pozitif çıksaydı eğer seni hastaneden ararlardı ve numune doğrulanır doğrulamadada pozitif çıkarsa sağlık bakanlığına bildirilip uygun tedaviye başlanırdı. Bu tür bulaşıcı hastalıklar için prosedür böyle.(Sağlık bakanlığı bu konuda istatistik tutuyor çünkü) Testlerinizin birinde pozitif bulgu var dediklerinde hepatit sifiliz ıncık cıncık herbişeyi araştırmıştım. En kolay tedavi olarak sifiliz olmaya razıydım ama şansımıza hiv çıktı :D

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #5 : Ekim 20, 2017, 09:11:26 ÖS »
Test unutulmuş görünüyor bence de doktorunla bir görüş