Mavi-Banner

Gönderen Konu: bir soru  (Okunma sayısı 1941 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Ynt: bir soru
« Yanıtla #15 : Haziran 25, 2016, 11:21:57 ÖS »
ehlikeyf

sana da  sevgiler.... ;D
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Haziran 26, 2016, 12:24:53 ÖÖ »
Açısada sanada aleykumsevgiler :))
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Simurg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Haziran 26, 2016, 01:00:40 ÖÖ »
:) :)

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Temmuz 02, 2016, 11:43:20 ÖS »
daha önce açtığım konuda göğüse yapılan oral ile (ısırma,emme)  bulaşır mı diye sormustum ve test süresini beklemeye baslamıştım. ama internette su yazı çok korkuttu benı lütfen yanlış anlamayın sorabileceğim bir yer yok buradan baska.
''Tükürük yoluyla yani öpüşme ile bulaşma ihtimali oldukça düşük iken; vücuda girdikten sonra uzun süreler kendini belli etmeyebilir. Tükürük yoluyla bulaşması diğer bulaşma şekillerine göre daha uzun süre varlığından habersiz yaşanılmasına neden olur. '' daha uzun süre varlıgından habersiz yasanılması ne demek oluyor? benım yaptırdıgım test de çıkmama ihtimali var mıdır? hayatım boyunca test yaptırmakla mı geçecek? bu tanı almaktan daha kötü bi durum sürekli bu şüphe ile yasamak. su an boğazım düğümlendi elim ayagım tutmuyot lütfen çok ricaediyorum bilgisi olan yardım edebilir mi? su an ne yazdıgımı bile bilmiyorum düzgün cümle kuramadıysam özür dilerim
Sizin herhangibir riskiniz yok.Bu virüs tükürük veya terde çok çok çok az sayıda olan bir virüs  yani yok denecek kadar az.Hatta bir sitede şunu okumuştum bir insanı hiv virüsü ile enfekte etmek için 2 litre tükürügü vücuda sokmanız lazım..Umarım faydam olmuştur   :D

Simurg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Temmuz 03, 2016, 12:16:17 ÖÖ »
daha önce açtığım konuda göğüse yapılan oral ile (ısırma,emme)  bulaşır mı diye sormustum ve test süresini beklemeye baslamıştım. ama internette su yazı çok korkuttu benı lütfen yanlış anlamayın sorabileceğim bir yer yok buradan baska.
''Tükürük yoluyla yani öpüşme ile bulaşma ihtimali oldukça düşük iken; vücuda girdikten sonra uzun süreler kendini belli etmeyebilir. Tükürük yoluyla bulaşması diğer bulaşma şekillerine göre daha uzun süre varlığından habersiz yaşanılmasına neden olur. '' daha uzun süre varlıgından habersiz yasanılması ne demek oluyor? benım yaptırdıgım test de çıkmama ihtimali var mıdır? hayatım boyunca test yaptırmakla mı geçecek? bu tanı almaktan daha kötü bi durum sürekli bu şüphe ile yasamak. su an boğazım düğümlendi elim ayagım tutmuyot lütfen çok ricaediyorum bilgisi olan yardım edebilir mi? su an ne yazdıgımı bile bilmiyorum düzgün cümle kuramadıysam özür dilerim
Sizin herhangibir riskiniz yok.Bu virüs tükürük veya terde çok çok çok az sayıda olan bir virüs  yani yok denecek kadar az.Hatta bir sitede şunu okumuştum bir insanı hiv virüsü ile enfekte etmek için 2 litre tükürügü vücuda sokmanız lazım..Umarım faydam olmuştur   :D
Mübarek tükürük değil 😀 musluk sanki

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Temmuz 03, 2016, 12:33:00 ÖÖ »
Mübarek tükürük değil 😀 musluk sanki
evet aynen öyle

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Temmuz 09, 2016, 09:34:13 ÖÖ »
'Risk yok denecek kadar yoktur ama gene de olabilir' diye saçma safan cümleler var o linkde. Ciddiye mi alıyorsun bunu
Al sana en güvenilir link:
https://www.aids.gov/hiv-aids-basics/hiv-aids-101/how-you-get-hiv-aids/

Hiv bulaşı için gerekli sıvılar:

Kan
Sperm
Zevk suyu
Vajinal-anal salgılar
Anne sütü

Bu salgılar müköz membranlarına (ağız, anüs vajina içi gibi) veya kesik kanayan yarana değmeli girmeli.

İlginç anektodlar var:

Hiv pozitifin çiğneyip bıraktığı yemeği yemek-ağızdan o yemeğe kan geçmişse bu şekilde bulaş olmuş sadece bir anneden bebeğine görülmüş. Kan yoksa bulaş olmaz denmiş.

Hiv pozitifin ısırması-bulaş olan vakalarda hiv pozitifin ağzının içinde de yoğun kesik ve yara-kanama varmış-kriz geçirirken kendi dilini ısırıp parçalamış o sırada elini sokan kişinin de parmağını ısırmış kanatmış-bu şekilde bulaş olmuş.

Derin ve uzun öpüşmede, hiv pozitifin ağzında kanama dişetlerinde apse vs varsa ve bu kan diğer kişinin kanına karışırsa risk olabilir demiş. Salyadan tükürükten hiv BULAŞMAZ denmiş.

UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Temmuz 09, 2016, 10:44:30 ÖÖ »
Benim bildiğim tükürükle enfeksiyonu başlatabilmesi virüsün neredeyse imkansız.En yaygın bulaşma kan yoluyla oluyor..

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #23 : Temmuz 10, 2016, 09:28:37 ÖÖ »
Benim bildiğim tükürükle enfeksiyonu başlatabilmesi virüsün neredeyse imkansız.En yaygın bulaşma kan yoluyla oluyor..

Hayır en yaygın bulaşma cinsel sıvılar ile oluyor yani meni, vajinal-anal salgılar ile. Kan da bulaşıcı tabi. Süt de.

Ter, tükürük, göz yaşı, bunlar bulaşıcı kabul edilmiyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Temmuz 10, 2016, 12:17:21 ÖS »
En yaygın degil ama en kolay bulası yolu kan.
Kan derken: iki tarafta aktif kanayan yaranın olması, cinsel iliski sırasında kan olması.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?