Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv ve İlişki 😞  (Okunma sayısı 191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fitt

• Üye
  • *
Hiv ve İlişki 😞
« : Eylül 17, 2017, 07:02:31 ÖS »
Öncelikli olarak tüm hiv pozitif arkadaşlara selamlar. 4 yıldır hiv tedavisi görüyorum. Şimdi burda yzacklarım umarım yeni tedaviye başlayalanlar için kötü bir düşünce olmayacaktır. Eşcinsel bir erkek olarak hiv pozitif olduğumu ilişkiyr başlayacagım kişiye söylüyorum. Korunduktan sonra söylemene gerek yok diyebilirsiniz haklısınız ama ben kendimi iyi hissetmiyorum ve risk alıp söylüyorum. Neyse uzun yıllardır tedavi olmama rağmen hala bir ilişkiye başlayacagım sırada kabul edenlerde oldu etmeyenlerde oldu. Edenlerle de zaten az bir süre sürdü ilişkim ve bitti. Red yediklerimde başka bahanelere sığındı.. red yediklerim yüzünden birazda huzurum kaçıyor. Ve kendimi moralmen çok kötü hissediyorum. Sanırım psikolojik bir tedavi almam gerekiyor.. sizlerin konuyla ilgili düşüncesi nedir arkadaşlar? Sanırım ben bu hiv durumundan hep canım sıkılacak 😞

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hiv ve İlişki 😞
« Yanıtla #1 : Eylül 18, 2017, 07:45:33 ÖÖ »
Evet psikolojik-psikiyatrik destek alman çok önemli. Ben psikiyatrik tedaviden çok fayda gördüm, tavsiye ederim.

Öncelikle medeni cesaretin için tebrik ederim. kolay değil partnerine açıklamak. Nasıl açıkladığın önemli tanışır tanışmaz hemen -slm ama ben +'im diyorsan bence o yanlış. Çünkü hiv'in bu şekilde sahip olduğun tüm diğer özelliklerin önüne geçmesine izin vermemelisin. Hiv'den önce neysen kimsen nasıl biriysen o değerlere sahip çıkmalısın. Hiv seni tanımlayan bir şey olmamalı, ek bir özellik olmalı.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.