Mavi-Banner

Gönderen Konu: Medula Kapattırma  (Okunma sayısı 2201 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Medula Kapattırma
« Yanıtla #90 : Aralık 21, 2017, 03:58:57 ÖS »
@Darkeo ücretsiz ilacı nasıl buldu? Sgk,gss olmadan? Arkasını araştırdın mı? Başka bir hastanın ilaçları da olabilir. Pozitif olup ilaçlarını kullanmadan satanlar var çünkü. Öyle de bi ticaret söz konusu.
Medullayı kapattırdığında kendi doktorun dışında hiçbir doktor ve eczane senin raporlarını göremez. Kapttırdığın zaman eczanenin bundan haberi olması lazım. Raporunu göremediği için ilacını da veremez sonra.

bi yaşıma daha girdim...peki ilaçları satan hastalar napıyo ?yani adam ilacı sattı tamamda kendisi ilaç kullanmadan napıcak ?

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #91 : Aralık 21, 2017, 05:48:11 ÖS »
@Darkeo ücretsiz ilacı nasıl buldu? Sgk,gss olmadan? Arkasını araştırdın mı? Başka bir hastanın ilaçları da olabilir. Pozitif olup ilaçlarını kullanmadan satanlar var çünkü. Öyle de bi ticaret söz konusu.
Medullayı kapattırdığında kendi doktorun dışında hiçbir doktor ve eczane senin raporlarını göremez. Kapttırdığın zaman eczanenin bundan haberi olması lazım. Raporunu göremediği için ilacını da veremez sonra.

bi yaşıma daha girdim...peki ilaçları satan hastalar napıyo ?yani adam ilacı sattı tamamda kendisi ilaç kullanmadan napıcak ?
Ölümünü bekleyecek napacak. Adam işin ciddiyetinde olsa zaten alacağı parayı gözü mü görür. Böyle de boş insanlar var işte.

Darkeo

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #92 : Aralık 21, 2017, 10:00:41 ÖS »
@turuncu @bedevi arkadaşlarım sanırım yanlış anlaşılma oldu. Ben ilaçları bana sattı demedim. Sigorta ile sorun yaşadım elimde ilaç sıfırdı. Sgk provizyon vermediği için ilacı parayla almam gerekiyordu. Ben ilk tanı aldığımdan beri eczanede çalışan bir çocuk var onunla hallediyorum ilaç işini. O abi panikleme para ödetmem bi araştırıyım dedi. Aynı gün aradı ve sonraki gün ilaçları ücretsiz temin etti. Nerden aldığını sormadan o bana söylemişti zaten. İlaçlarını kullanmayan birinden almış. O kişi ilaçları yurt dışında tedaviye devam edeceği için kullanmıyormuş sanırım. Kaç kişiyle ilgileniyor bilmiyorum ama bizleri tanıyor. Kimde ne var biliyor. İlaç bitmeden msj atıyor vs. Ben konuyu görünce kendim nasıl bi yol izliyorum onu anlattım. Aynı kişiden yada eczaneden temin etmek faydalı yardımları oluyor demek istedim. Her seferinde farklı eczaneden alan olduğunu sanmıyorum zaten. @Mavera harika biri. Medula olayını anlattığınız için ayrıca teşekkürler. Sinir bozucu bir durummuş. Doktorla konuşucam işleyişi. Hiç bu kadar uzun bişey yazmamıştım. Siteye acayip adapte oldum galiba🕺😀

Kullanıcı teşekkür etti: Mavera, turuncu, bedevi

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #93 : Ocak 11, 2018, 12:02:02 ÖÖ »
ben medulayı kapattırdım doktor sekreteri ve ecza bile göremedi ama reçete edince ecza reçeteye onay veriyor raporu gizleyerek ödüyormuş. bi sıkıntı yaşamadım rapor tahlil randevu tanı ilaçlarım herşeyimi gizliyor ama reçete edilince ödüyor. önemli değil dedi ecza sistemde rapor bulunamadı dese de ödüyor dedi.
:D hasta siempre comandate (sonsuza kadar)

hawkeye

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #94 : Ocak 12, 2018, 10:26:05 ÖÖ »
dün posta yoluyla gönderdim kapatma işlemini bakalım ne oılucak aradım dilekçe yeterli kapatırız dediler.

Denizkızı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #95 : Ocak 13, 2018, 05:56:11 ÖS »
dün posta yoluyla gönderdim kapatma işlemini bakalım ne oılucak aradım dilekçe yeterli kapatırız dediler.

Hangi numaradan aradın? Tel nosunu nerden bulabiliriz. İadeli tahahütlü posta alındı belgesi teslim alındığına dair kağıdı geldi. Bende eczaneden baktıracağım.