Mavi-Banner

Gönderen Konu: Aranıza katılmak üzereyim  (Okunma sayısı 2060 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

JR

• Üye
  • *
  • Üzme tatlı canını. Gülsene biraz ?
Aranıza katılmak üzereyim
« : Eylül 16, 2017, 02:52:50 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda ilişkiye girdiğim partnerimin pozitif olduğunu öğrendim. Evet maalesef korunmuyordum. Şüpheli temastan 25 gün geçti. İlk zamanlar çok korktum baya kafama taktım stres oldum ölecek miyim acaba diye . Fakat bir süredir bu forumda geziyorum insanların yazılarını okuyorum ve bilgileniyorum. Ben HIV+ olmaktan korkmuyorum ama e tabi olmasaydı daha iyi olabilir diye düşünüyorum. HIV'in belirtisi olmaz , testi olur diyorlar çoğu insan hiç belirti bile almamış o yüzden karşılaştığım belirtileri psikolojik olabilir diye yorumluyorum. Eğer pozitif tanısını alırsam hiç üzülmem çünkü burada sizler sayesinde çok moral topladım. Benim sadece bir sorum olacak lütfen beni yanlış anlamayın bu konularda çok cahilim 65 gün sonra elisa testimi yaptırıcam tabi ki ama beni bir dinleyin. HIV+ tanısı konulduktan sonra normal yaşamıma eskisi gibi devam edebilecek miyim ? Bu bir virüs sonuçta elbet hayatımı ufak tefek etkiler. Henüz 20 yaşındayım ve sporcuyum. Yine sporuma devam edebilir miyim ? Vücudum şekli bozulur mu ? Cevaplarsanız çok sevinirim tekrardan size sevgi ve saygılarımı sunarım
<3

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Aranıza katılmak üzereyim
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2017, 09:06:30 ÖÖ »
inş bulaş olmamıştır hemen kendini  pozitif moduna sokma  pozitif çıkarsan da sadece  günlük  1 tane ilaç la devam edeceksin hayatına bu kadar bir değişiklik olmayacak

Kullanıcı teşekkür etti: JR

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 16, 2017, 10:01:56 ÖÖ »
JR

Geçmiş olsun.  Bilgilenmek faydalıdır tabi ama henüz tanı almadan kesinligi yok bu işin.

Pozitif birisiyle korunmasız ilişkide bulasmama ihtimali çok daha yüksek. İlişki sayısıyla risk artar tabi ama yinede sen sakin ol.

Ben çok geç tanı almış birisi olarak 1.5 yıl ilaç kullanıp normale dönmüş birisiyim.  İlaçlar çok etkili, ama yan etkileri artık kalmadı gibi. Günde tek hap alıyorsun, bu kadar.

İnan tansiyon, şeker hastalığı tedavisinden kolay. Sporuna devam edersin ve performansını, vücut kas yapını etkilemez.

Hele ki sen çok başında teşhis almış olacaksın, eğer de olursa.. O yüzden korkacak hiçbir şey yok, yaşam süren beklentin de negatif bir birey ile aynı olacak.

Türkiye'de en yeni ilaçlar var, tedavi ücretsiz.

Umarım bu bilgilere  gerek kalmaz. Sonuç ne olursa olsun her zaman korun artık..

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2017, 10:39:58 ÖÖ »
@JR tabi ki eski hayatına kaldığın yerden devam edebileceksin. Ama şuan bunları düşünme testini ol pozitif çıkarsa ki umarım çıkmaz! O zaman konuşuruz bunları. Ama vücudunda değişen hiçbirşey olmayacak ki sporcuyum diyorsun zaten. Sağlıklı beslenme ve spor yapan herkes eskisinden bile daha dinç görünüme sahip oluyor düzenli ilaç kullanımıyla birlikte. Günlük yaşantının tek bir zerresini etkilemez. Sadece kendine ve sağlığına daha dikkat etmek zorunda kalacaksın hepsi bu. Tekrar söylüyorum, yine de inşallah pozitif çıkmaz.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 16, 2017, 10:56:38 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda ilişkiye girdiğim partnerimin pozitif olduğunu öğrendim. Evet maalesef korunmuyordum. Şüpheli temastan 25 gün geçti. İlk zamanlar çok korktum baya kafama taktım stres oldum ölecek miyim acaba diye . Fakat bir süredir bu forumda geziyorum insanların yazılarını okuyorum ve bilgileniyorum. Ben HIV+ olmaktan korkmuyorum ama e tabi olmasaydı daha iyi olabilir diye düşünüyorum. HIV'in belirtisi olmaz , testi olur diyorlar çoğu insan hiç belirti bile almamış o yüzden karşılaştığım belirtileri psikolojik olabilir diye yorumluyorum. Eğer pozitif tanısını alırsam hiç üzülmem çünkü burada sizler sayesinde çok moral topladım. Benim sadece bir sorum olacak lütfen beni yanlış anlamayın bu konularda çok cahilim 65 gün sonra elisa testimi yaptırıcam tabi ki ama beni bir dinleyin. HIV+ tanısı konulduktan sonra normal yaşamıma eskisi gibi devam edebilecek miyim ? Bu bir virüs sonuçta elbet hayatımı ufak tefek etkiler. Henüz 20 yaşındayım ve sporcuyum. Yine sporuma devam edebilir miyim ? Vücudum şekli bozulur mu ? Cevaplarsanız çok sevinirim tekrardan size sevgi ve saygılarımı sunarım

Pozitif biriyle (tedavi almayan pozitif biri)  korunmasız ilişkiye girdiğinde bulaş %100 gerçekleşir diye bir şey yok. Pozitif çıkarsa konuşulur ama şu anda kafayı bunlara takmamalısın. Takacağını bilsem de sadece bunları söyleyebilirim. Uygun sürede test ol.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Eylül 16, 2017, 11:14:15 ÖÖ »
Tedavine uyduğun sürece hayatına eskiden olduğu gibi devam edebilirsin. Vücudun elbet bozulacak ama onun sebebi en ölümcül ve tedavisi olmayan hastalık olacak: zaman yani yaşlanmak. Hiv değil.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

berkcan09

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Eylül 16, 2017, 03:09:16 ÖS »
Birlikte olduğum kişinin pozitif olduğunu öğrendim diyorsun o zaman bu pozitif olan arkadaş rahatsızlığını biliyor mu biliyorsa ilaç kullanıyordur ve muhtemelen negatife düşmüştür ve ilaç kullanarak vürüsü negatif olan kişiler hiv bulaştırmaz bilimsel olarak kanıtlanmıştır birlikte olduğun kişi viral yükü pozitif olsa dahi sen gayet sağlıklı birisinin ve bulaş olduysa bile çok erken tanı alarak tedviye başlayacaksın .

JR

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Eylül 17, 2017, 12:17:21 ÖÖ »
Tedavine uyduğun sürece hayatına eskiden olduğu gibi devam edebilirsin. Vücudun elbet bozulacak ama onun sebebi en ölümcül ve tedavisi olmayan hastalık olacak: zaman yani yaşlanmak. Hiv değil.

Hocam ne yaptın çok korkuttun bi an beni :D Yarışmalara hazırlanıyorum malumunuz
<3

JR

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Eylül 17, 2017, 12:25:36 ÖÖ »
Bu arada şunları da belirtmek isterim.
-Alkol kullanmıyorum
-Uyuşturucu kullanmıyorum
-Uçucu , sentetik veya uyarıcı madde kullanmıyorum
-Steroid hiç bir şekilde kullanmıyorum

Kısa zaman önce İncir Reçeli denilen filmi izlemiştim zaten. İlk başta dedim aha bittik . Tabi araştırınca filmin de bir fiyasko olduğunu öğrendim. Sadece sigara kullanıyorum fakat bırakma yolundayım. Dediğim gibi küçücük virüsten korkmuyorum bilim bunun çaresini bulmuş ilacı var. Profesyonel eğitmenlerim var 2019 için yarışmaya hazırlanıyoruz ve bu yıl üniversite kazandım. Bu durumları etkilemedikten sonra Hiv+ de oluruz anam ne olacak ki  :D
<3

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Eylül 17, 2017, 09:02:41 ÖÖ »
Bu arada şunları da belirtmek isterim.
-Alkol kullanmıyorum
-Uyuşturucu kullanmıyorum
-Uçucu , sentetik veya uyarıcı madde kullanmıyorum
-Steroid hiç bir şekilde kullanmıyorum

Kısa zaman önce İncir Reçeli denilen filmi izlemiştim zaten. İlk başta dedim aha bittik . Tabi araştırınca filmin de bir fiyasko olduğunu öğrendim. Sadece sigara kullanıyorum fakat bırakma yolundayım. Dediğim gibi küçücük virüsten korkmuyorum bilim bunun çaresini bulmuş ilacı var. Profesyonel eğitmenlerim var 2019 için yarışmaya hazırlanıyoruz ve bu yıl üniversite kazandım. Bu durumları etkilemedikten sonra Hiv+ de oluruz anam ne olacak ki  :D
Sen kendi kendini hiv pozitif ilan etmişsin bile ama hiv kolay kolay bulaşan bir hastalık değil öyle olsaydı şimdi dünya nüfusunun yarısı hiv pozitif olurdu, pozitif biri ile bile defalarca korunmasız ilişkiye girip bulaşmayanlar var. Bir dur test sonucunu bekle sonra karar ver hiv pozitif olduğuna

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Eylül 17, 2017, 06:14:02 ÖS »
İlişkiye girdiğin kişi ilaç kullanıyor mu? Bunu öğrenebilir misin? Neden sordum çünkü kullanıyorsa bulaş riski sıfıra yakın.

JR

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Eylül 18, 2017, 07:03:00 ÖS »
Beraber öğrendik :(
<3

JR

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ekim 06, 2017, 03:17:20 ÖS »
Merhaba arkadaşlar bugün 6. Haftamdayım ve doktora gittim sonucum negatif. Doktor hanım 6. Haftadaki sonucun değişeceğine pek ihtimal vermediğini ve bundan sonra kesinlikle korunmam gerektiğini söyledi. 6. Ayda tekrar test için gideceğim hala içimde bir şüphe yok değil. Başta Mavera olmak üzere desteklerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ederim .
<3

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Ekim 06, 2017, 03:40:05 ÖS »
Sevindim. Umarım ders olur her zaman korunursun. 3. ayda (veya 6, sen bilirsin) tekrar baktırabilirsin tasdik amaçlı ama değişme ihtimali çok çok çok düşük artık, drunun da dediği gibi.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

JR

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ekim 06, 2017, 05:53:13 ÖS »
Tekrar yazmam gereken bir durum oldu kusura bakmayın ama . Ben internetten tahlil sonuç sayfasına bakmak istedim . Anti HBs Pozitif , Anti HCV Negatif , Hbs Ag Negatif yazıyor. Hiv le ilgili bir şey yazmıyor . Acaba bakmadılar mı ?
<3