Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv Pozitif Bireylerde Kronik Ağrılar  (Okunma sayısı 922 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

hivari

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Hiv Pozitif Bireylerde Kronik Ağrılar
« Yanıtla #16 : Kasım 21, 2017, 06:17:14 ÖS »
henüz ilaç kullanmaya başlamadık .. hiv ilaçlarında katkı payı ödeniyor mu..

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Kasım 21, 2017, 08:51:27 ÖS »
@hivari muayene ücreti ödüyorsun sadece . SGK-GSS varsa başka bişey ödemiyosun.
Konu aktif olunca farkettim @Umud aynen bende de öyle oluyor. Oturduğum yerden kalkınca,biraz bi merdiven falan çıkınca hemen hızlanmaya başlıyo sanki kalp atışım. Gece de derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum. Her zaman olmasa da arada hala devam edşyo bu durum. O yüzden kardiyolojiye gittim. Doktor herşeyin normal olduğunu söyledi. Sıkıntı verecek derecede olmadığı için çok önemsemiyorum artık.

Kullanıcı teşekkür etti: hivari

Fatih

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Kasım 21, 2017, 10:49:33 ÖS »
@Umud bende de vardı.sigarayı ve kahveyi bıraktım.cayıda açık içmeye başladım.düzeldi.
Çok istedğin birşeyi kaçırdığın zaman üzülme,,Zaten senin olmayacaktı.(nasib)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Kasım 22, 2017, 08:28:00 ÖÖ »
@Umud bende de vardı.sigarayı ve kahveyi bıraktım.cayıda açık içmeye başladım.düzeldi.

Kesinlikle! Kafein bana da çok şiddetli çarpıntı ve sıkışma yaptı. Eskiden de nöbetler tutuyordum acilde, sabaha kadar bardak bardak çay kahve içerdim bir şey olmazdı, yaralılar sarhoşlar olay çıkaranlar bas bas bağırırdı da hiç kalbim hızlanmazdı. Sanırım ilactaki kobisistat maddesi bazı bünyelerde kafeinin etkisini arttırıyor, benim şahsi fikrim bu, kanıtlanmış bir bilimsel veri bulamadım. İki üç bardak çay içtiğim gece tatildeydik üstelik bir de rahat otelde stres yapacak hiç bir şey yokken çarpıntıdan uyuyamamıştım. O gece tövbe ettim çaya kahveye. Meyve çayları içiyorum sadece, ve faydası oldu.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Fatih

Fatih

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Kasım 22, 2017, 11:39:01 ÖÖ »

Kesinlikle! Kafein bana da çok şiddetli çarpıntı ve sıkışma yaptı. Eskiden de nöbetler tutuyordum acilde, sabaha kadar bardak bardak çay kahve içerdim bir şey olmazdı, yaralılar sarhoşlar olay çıkaranlar bas bas bağırırdı da hiç kalbim hızlanmazdı. Sanırım ilactaki kobisistat maddesi bazı bünyelerde kafeinin etkisini arttırıyor, benim şahsi fikrim bu, kanıtlanmış bir bilimsel veri bulamadım. İki üç bardak çay içtiğim gece tatildeydik üstelik bir de rahat otelde stres yapacak hiç bir şey yokken çarpıntıdan uyuyamamıştım. O gece tövbe ettim çaya kahveye. Meyve çayları içiyorum sadece, ve faydası oldu.

Etkisini kesinlikle arttırdığını bir doktor tanıdık söyledi.sadece kafainde değil.nokiton ve herhangibir uyuşturucu madde etkisinide arttırdığı zararı da artmış oluyor demişti.
Ilacı aldiğim ilk gun çarptınti yaşadim.ilacaın heyecanından dedim.3 gün devam edince sigarayı kahveyi bıraktım.
Çok şükur hiç zorlanmadım sigarada .Hayret birsey.hala inanamıyorum.kahveyi bırakmak daha zor geldi.şimdi yeşil çay mevsimi olduğundan ıhlamur.

Herkese yeşil cay tavsiye ederim .artik paket olarak da satılıyor.demleyebiliyorsunuz
Çok istedğin birşeyi kaçırdığın zaman üzülme,,Zaten senin olmayacaktı.(nasib)